Dobrý trenink v Zelenči - přes úmorné vedro

V neděli 10.6.2018 v 10:15h byl odstartován 115. ročník chodeckého závodu „Praha-Brandýs“, již 3. rokem pod názvem Eleven půlmaraton Praha-Brandýs, v novém prostředí se startem v Zelenči a na tratích certifikovaných ČAS, které jsou součástí národních ligových soutěží atletických družstev (okruhový závod na 8 kol na cyklostezce mezi Zelenčem a vysílačem směrem k Horním Počernicím). Na zkrácené trati 3 km se pak představila chodecká omladina.

Zeleneč 10km ch

Z plné přípravy na naše letošní vrcholné akce ME Berlin a MS (Masters) Malaga jsme si v Zelenči i přes úmorné vedro a dusno na velmi technicky náročném okruhu (8x otočka na kýblu v kopci,  7x otočka na kuželích) dobře potrénovali.

Celkovým vítězem závodu se stal Vít Hlaváč z AC TEPO Kladno, který časem 45:30min zároveň překonal traťový rekord, těsně před druhým v cíli Lukášem Gdulou 45:42min. Třetím do cíle zaslouženě došel neustále se zlepšující Rosťa Kolář z SK Hranice 50:36min.

V kategorii nad 40let zvítězil Pepa v tréninkovém čase 54:11min (před závodem trenink 3km, po závodě jěště trenink 5km), z toho důvodu se nemohl včas dostavit na vyhlašování vítězů, za což se obětavým pořadatelům omlouvá. Tam ho však zastoupila Lenka Borovičková, která si zároveň odnesla cenu za výhru v ženské kategorii na 10km chůze časem 1:00:08hod. 

Výsledky naleznete zde: 10kmch muži do 39let, 10kmch muži nad 40let, ženy, mládež nebo v naší sekci ZÁVODY - Kalendář, výsledky.