- Redaktor
3. KOLO CHŮZE PRO I. A II. LIGU MUŽŮ A ŽEN, KP KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE V CHŮZI VŠECH KATEGORIÍ, 13.ROČNÍK TOČENÉ DESÍTKY V CHŮZI NA 10.000M, Nové Město nad Metují , SK Nové Město nad Metují
V neděli 3.června 2023 pokračuje ligová chůze již 3. kolem a to tradičním závodem na 10.000m chůze na dráze v Novém Městě nad Metují organizačně pod vedením Davida Šnajdra.
PROPOZICE .pdf / AUSSCHREIBUNG .pdf
- Redaktor
ŠPANĚLKA PÉREZ OZDOBILA PODĚBRADY SVĚTOVÝM REKORDEM NA 35KM Z JINÉ PLANETY 2:37:15.
ŠPANĚL MARTIN 2:25:35 A NĚMEC LINKE 2:27:05 VYTVOŘILI NÁRODNÍ REKORDY NA 35KM.
FANTASTICKÉ VÝKONY A OSOBNÍ REKORDY ČESKÉHO DUA ZAJÍČEK 1:26:37 + MORÁVEK 1:27:33 NA 20KM!!!!! SKVĚLÁ JUNIORKA KLIMENTOVÁ KRŮČEK OD BRONZOVÉ MEDAILE NA 10KM 48:15!!!!! BRAVO, BRAVO, BRAVO!!!!
Mistrovství Evropy chodeckých tým je minulosti. Náročný poděbradský víkend proběhnul za krásného slunečného počasí, kdy po deštivé týdnu přišel teplotní šok a posun o cca 13º.
Přípravy finišovaly sobotní testovacím závodem na 3000m a 5000m. Po ořezaném covidovém ME, kdy byla účast garantována pouze 30 vybraným závodníkům, byl tentokrát pohled do startovní listiny radostnější.
V závodě na 3000m předvedl skvělý výkon a velký osobní rekord Dan Mochal z Liberce. Svěřenec trenéra Páryse dlouho držel stříbrnou příčku za slovenský reprezentantem Bátovským, v posledních 400m se však na slovenského soupeře dokázal dotáhnout a rozhodně si šel pro obrovský osobák - 14:02, kdy svému tuhnoucímu soupeři dokázal nadělit ještě 8sec. Taktéž v osobní rekordu došel na třetím místě Ondřej Plecháček z Turnova - 14:38. Pořádající oddíl zastupoval Vojtěch Vejvančický na čtvrté místě v nové OR 16:02, což je sice za očekáváním trenéra Reina, ovšem vzhledem k práci v předchozích hodinách odvedené, se to cení.
FOTOGALERIE ZÁVOD 5KM a 3KM
V závodech na 5000m byl sice nejrychlejším Čechem v cíli veterán Lukáš Pazdera (skvělých 22:31), z hlediska budoucnost české chůze nás však může těšit především výkon frýdeckého Vojtěcha Nováka. Ten poprvé zaútočil na hranici 24min, o minutu zlepšil jarní čas z Holešova a připsal si skvělých 23:29. Zmínku zaslouží i velezkušená Míla Reinová z AC Rumburk, která taktéž po dvou dnech příprav poděbradského závodu neváhala a neohroženě vyrazila na závodní okruh.
Testovacích závodů se zúčastnilo celku 87 chodců a chodkyň, 3 závodníci byli diskvalifikování, Standa Marek nejspíše po své premiéře v tzv. penalty boxu zdárně dokončil svůj další poděbradský závod.
Neděle pak už patřila mistrovskému závodu. Již v 7:30 se na start postavili závodníci na 35km a v obou kategoriích bylo na co se dívat. Přes rostoucí teplotu pomáhaly stromy na kolonádě udržovat alespoň přijatelné podmínky a na kolonádě se odehrávaly bitvy v pravdu rekordní. Světový rekord o půl minuty pro Márii Pérez (ESP), to byl jasný vrchol dne. Nádherně jdoucí Španělka dala zapomenout na roky technických problémů a nádherným stylem si s neuvěřitelnou lehkostí došla pro čas 2:37:15.
Ani muži však nezůstali pozadu. Álvaro Martín (ESP) i druhý Němec Linke si došli pro národní rekordy. Rychlý poděbradský okruh přinesl záplavu osobních rekordů i nejlepších výkonů sezóny. Evropští chodci přijeli do Poděbrad skvěle připraveni a ukázali nesmírně atraktivní podívanou.
Bohužel českých zástupcům se nedařilo. Ani v jednom závodě jsme neměli tým a tak byla pozornost upřena na 2 závodníky. Na divokou kartu startující Terezu Ďurdiakovou a Víta Hlaváče. Tereza bohužel oprávněnost divoké karty nepotvrdila, od začátku šla těžkopádně a po pomalých 20km ze závodu odstoupila. Účast v Budapešti je tak pryč, nominační období pro závod na 35km končí 30.5. Po poděbradském fiasku by měla být další divoká karta utopií.
Při Tour de France závodníci nebojují jen o legendární “maillot jaune”, ceněným titulem je i „Prix de la combativité“. Titulem muže, který projevil největší bojovnost i zarputilost ducha, se po nedělním dopoledni může s klidem pyšnit i Vít Hlaváč. Ten k závodu nastoupil s jasný cílem a to pokusit se o potvrzovací limit pro MS. Ten byl nesmírně daleko, zadní stehenní sval, který Vítka trápí celé jaro, se ozval tak, že nebylo nikoho, kdo by to neviděl. Od 10km Vítek doslova tahal nohu za sebou, škobrtal a každý krok bolel asi úplně všechny kolem. Během závodu dokonce 2x zastavil, ale závod s obrovský sebezapření dokončil. I proto, že již věděl o odstoupení Terezy a chtěl, aby alespoň jeden z českých závodníků viděl cíl. Klobouk dolů. Aby si to trápení užil, nechala jej časomíra projít se na kolonádě o kolečko víc. Sezóna tak pro Vítka prakticky skončila. Nastal čas doléčit zranění a získat postupně možnost vrátit se tam, kam podle loňské sezóny nepochybně patří.
Následně se k závodu na 20km postavily ženy. Sice bylo krátce před polednem, stále ještě se však část závodu dala absolvovat v akceptovatelné počasí. I tak nebyl závod superrychlý.
Vítězná Řekyně Ntrismpioti zašla 1:29:17 a o pouhé 2 sekundy porazila po zraněních a operacích vracející se šampionku ze Sappora - Italku Palmisano. Třetí v cíli byla předloni kolabující Portugalka Cabecinha, která stejně jako vítězka oslaví letos 40 narozeniny! Pod elitní hranici 90min se dostala ještě Lyudmila Olyanovska, kterou čeští chodci dobře znají dík Pepovi Smolovi, který ji přivedl na Pražskou hodinovku.
V rámci ME startovala z českých žen pouze Eliška Martínková, která chtěla splnit především limit pro Univerziádu. Po prvních rychlých kilometrech odpadla ze skupinky, bojovala sama, v druhé polovině závodu se výrazně trápila, avšak i dík DQ soupeřek ev. jejich odeslání do penalty zóny se posunula pořadím výrazně dopředu. To Elišku nakoplo a v posledních kilometrech trati se dokázala skvěle vrátit do tempa a nakonec dojít na 12 místě v třetím nejlepším čase kariéry 1:33:02. Účast na Univerziádě má tak pojištěnou, limit pro MS je však stále 62sec daleko. Dle trenérky Čermákové se o něj pokusí při účasti na ME 22 v Espoo. U kvalitního výkonu může pouze mrzet, že pro českou závodnici je vrchol sezony jinde, než domácí ME. V Poděbradech by však o medaili mohla uvažovat stěží, v Espoo bude možná bojovat i o titul. A na konci sezony je medaile to, co se počítá nejvíce.
Další české závodnice startovaly pouze v ráci otevřeného závodu a příliš se jim nedařilo. Bakliková ze závodu odstoupila, Borovičková byla diskvalifikována, v čase 1:58:31 viděla cíl Nelly Bugárová, Johana Petříková se neskutečně vytrápila, závod jí vůbec nesednul,, ale odmítla se vzdát a došla do cíle v čase 2:07:59.
V závěru ženského závodu se již poděbradská kolonáda změnila v opravdové peklo a do něj vyrazili ke skvěnu závodu muži. Horký a dusný den nenahrával rychlým časům a celá řada závodníků se nedokázala s víkendovou změnou teploty vypořádat, ze závodu odstoupili, ev. šli hluboko pod své možnosti. To však neplatilo o vítězi Francescu Fortunatovi který prolétl tratí za 1:18:59 a nedal tak šanci obhájci vítězství Persymu Karlströmovi - 1:19:27. Neskutečný výkon předvedl na 10. místě Portugalec Vieira. Čas 1:22:08 jsme u nás neviděli cca 20let, Portugalec to dokáže i v 48. letech!!!!
České barvy zastupovali svěřenci Karla Ketnera. V posledních týdnech se kolem jejich skupiny vyrojila celá řada dehonestujících tvrzení, nečestná hra se hrála i na půdě svazu, kdy povolat si závodníka na kobereček 5 dní před ME opravdu není normální… Kluci se však nenechali rozhodit a ukázali, jací jsou bojovníci. V opravdu náročných podmínkách šli velkou část závodu bok po boku. V poslední čtvrtině se Zajíček odpoutal od Morávka a došel si pro skvělý osobní rekord i nejlepší letošní český výkon 1:26:37. Za ním bojoval Jaromír Morávek a i on se mohl právem radovat z dalšího osobáku - 1:27:33. Výkon obou borců v daném počasí byl fantastický, navíc podtržený splněným limitem pro ME 22 v Espoo. Velmi pěkné technické provedení pak ukázalo, že spolupráce se Slováky v Tatrách, kdy společně pilovali techniku, se vyplatila.
Další čaští muži získali možnost startu pouze v rámci Permitt meetingu. A byla to škoda. Pokud by z našich třetí nejrychlejší v cíli Nedvídek byl klasifikován v rámci týmů, rozhodně bychom neskončili poslední. Dokázali bychom porazit LTU, HUN a FRA. Na kdyby se však nehraje, česká reprezentace tým postavit nedokázala.
Martina tak alespoň může těšit fakt, že po olomoucké diskvalifikaci došel v nejvyšší soutěži bez jediného návrhu a dokončil tak svou první letošní dvacítku. Motivací k další práci je jistě výkon desátého Portugalce. Rosťa Kolář v horkém počasí došel v čase 1:41:35. Lukáš Gdula po návštěvě penalty zóny ze závodu odstoupil a Albert Kukla taktéž závod nedokončil.
Pak již k 10km závodu nastoupili junioři. Tam bohužel divokou kartu Albert Kukla nezískal, ač mu k limitu chybělo pouhých 12sekund. Nastoupil tak k závodu na 20km, kde chtěl jít rychlou desítku a pak závod pomalu dokončit. Ovšem v 18 je takový úkol v horkém počasí opravdu obtížný a Albertovi se, nepřekvapivě, vůbec nedařilo. O vítězství na desítce se bojovalo v časech pod 43 min, zvítězil Ital Giampaolo za 42:16.
Na závod juniorek se již počasí umoudřilo, sluníčko přestalo pálit a kolonádou vanul osvěžující větřík. Juniorky tak vyhrály v teplotní loterii o perfektní závod. Do 10km závodu zasáhlo jediné české družstvo ve složení Klimentová - Franklová. Obě závodnice napálily první kilometr ve vedoucí skupince v čase 4:32 a většina z nás trnula, co se bude dít dál. A děly se věci. Ema Klimentová sice zvolnila, ale i tak držela fantastické tempo a poté, co musela jedna z Italek do penalty zóny, dokonce získala možnost bojovat o bronzovou příčku. Skvěle jdoucí Francouzska jí však nakonec nedala šanci a Ema došla čtvrtá. Obří osobní rekord 48:15, nejlepší český výsledek dne, splněný limit pro juniorský šampionát v Jeruzalémě. Bravo.
Druhá Češka v cíli Alžběta Franklová na přepálený začátek přeci jen doplatila. Prvních 5km v OR 24:22 dávalo naději i na čas pod padesát, ale pak začal být kilometrový okruh delší a delší. Alžběta nakonec došla ve vylepšené OR za 51:06. Český tým skončil na čtvrtém místě.
Hodnocení letošních Poděbrad je tak velmi rozporuplné. Absolutorium zaslouží Zajíček s Morávkem a Klimentová. Skvělé osobní rekordy (u kluků ve velmi náročných podmínkách) podtržené splněním nominačních kritérií pro ME. Kvalitní výkon Martínkové s nominací pro Univerziádu i osobní rekord Franklové. Vítek Hlaváč má svou vlastní kategorii. Neuspěl, ovšem předvedl výkon, který se tabulkám zcela vymyká. Opravdu špatný závod pak měla Tereza Ďurdiaková.
Celkově tak lze české vystoupení hodnotit výborně v rámci osobních výkonů. Z hlediska ME chodeckých týmů však česká reprezentace zcela propadla. Neschopnost postavit družstvo ve většině závodů jinak hodnotit nelze. ME chodeckých týmů máme přiděleno hned na tři ročníky, bohužel jsme tomu nepřizpůsobily českou atletickou infrasktrukturu a není tak odkud brát ani pro soutěž v roce 2025.
Na závěr pak patří obrovský dík všem, kteří se na přípravě závodu podíleli. Za chodce je to především tým kolem Jana Reina z AC Rumburk.
- Redaktor
The best European walkers come back to Poděbrady / Nejlepší evropští chodci v Poděbradech
After two years, spa town of Poděbrady is again the host of a big athletics festival. At the weekend European Race Walking Team Championships, we can look forward to a number of medallists from the Olympic Games, World and continental championships. The Czech representatives will also want to perform their best in front of the home audience.
Race walking and Poděbrady, a connection for decades
Spa town of Poděbrady is connected with race walking for more than a century. The first 50-kilometre race from Prague to Poděbrady took place already in 1894. The meeting started to be held every year from the 1929 season, when the introduction of the 50km event at the 1932 Los Angeles Olympics was the inspiration.
In 1947, the international competition was held here for the first time, and since then the story of the popular race began to be written. A number of world-class and domestic walkers have visited Poděbrady over the years. An exceptional personality in this respect was Olympic silver medallist Josef Doležal, Czechoslovak representative reigned in this race seven times in a row, between 1949 and 1955.
Since the 1990s, races have been held on the spa colonnade and the adjacent park in Poděbrady. The one-kilometre circuit is famous for its speed, which is why the world's top walkers regularly and happily return here. Thanks to this, Poděbrady was assigned to host the World Cup, which took place here in 1997. In the 2017 season, the European Cup was held here. In both cases, the events also served as a celebration of the anniversaries of Czech athletics – the 100th and 120th ones, respectively.
The European Walking Cup has recently been transformed into the European Team Championships. Poděbrady hosted its very first edition on May 16, 2021 in the difficult conditions of a number of pandemic restrictions, but at a high sporting level.
European Championships, continuation of successful cooperation
Libor Varhaník, president of the Czech Athletic Federation and LOC, also appreciates the uniqueness of this walking race and also the long-term successful cooperation with the town of Poděbrady. "Poděbrady has built a solid position on the athletics map. The town has its charm and the competitors like to come back here thanks to the welcoming attitude they feel here," he said.
His words are complemented by the newly elected mayor of Poděbrady Roman Schulz. "We appreciate that we have achieved such a distinguished position. Cooperation with the Czech Athletic Federation has been working at an excellent level for a long time, which should be appreciated and we look forward to further joint events."
On Sunday, May 21, the elite from the entire continent will gather in Poděbrady again. 220 male and female competitors from 22 countries will take part in this year's European Race Walking Team Championships. "We definitely have something to build on," emphasizes Varhaník. "Every year we try to provide the competitors with a comfortable race in an attractive environment. We managed to organize the European Cup in 2017 as well as the subsequent European Walking Team Championship in the difficult covid season of 2021. The expectations are so high," he perceives.
"We want to maintain this quality in terms of sport and organization. The track on the spa colonnade is famous for its speed. The weather should be pleasant on Sunday, so I believe that this year's European Race Walking Team Championship will be an ideal opportunity for competitors to meet the entry standards for the August World Championships in Budapest and the Olympic Games in Paris next year," believes Varhaník.
Medallists from top events at the start
The starting lists are really full. In the women's 20-kilometre race, we can look forward to, for example, the Italian Antonella Palmisano (Olympic champion and course record holder in Poděbrady), the Greek Antigoni Ntrismpioti (two-time European champion from Munich), or, the Polish Katarzyna Zdzieblo (two-time silver medallist from the World Championships in Eugene).
Another Olympic champion from the Tokyo Games, the Italian Massimo Stano, who is also the world champion from Eugene, will be highlight name of the men's 20-kilometre. The three-time bronze medallist from the world championships and winner of the last two editions of the European Race Walking Team Championships, Swede Perseus Karlström, will also be a big favourite.
In both 35-kilometre races, Spain sent very strong national teams. The women's start list is led by European record holder María Pérez. The men's line-up will be based on the European champion at this distance from Munich and former world champion Miguel Ángel López, and the winner of the last two European team championships at the 20-kilometre course, Álvaro Martín.
Czech athletics will be represented by seven names, led by Eliška Martínková, seventh from the European Championships in Munich, who is also the ambassador of the championships, or Olympians Tereza Ďurdiaková and Vít Hlaváč.
The opening ceremony will take place on Saturday, May 20 at 7:00 p.m. at the fountain in the spa colonnade, where you can look forward to, among other things, a performance by The ABBA Revival band. On the race day, from 10:00 a.m. to 5:00 p.m., a rich accompanying program with a number of sports activities is also planned. The fan zone will include, for example, the popular Kids’ Athletics or a race walking workshop.
- Redaktor
Nominace Slovenska na Mistrovství Evropy v chůzi družstev, Poděbrady, 21.května 2023
Na 15. ročník Mistrovství Evropy družstev v chůzi do Poděbrad se přihlásilo 220 závodníků (115 mužů a 105 žen) z 22 zemí.
Slovensko nominovalo celkem tucet závodníků, oproti pořadatelské zemi (Česká republika), která se rozhodla byť v domácích podmínkách (a tedy v podstatě beznákladově) nominovat pouhých 7 reprezentantů a tím opětovně nedat šanci a rezignovat na příležitost pro ostatní české závodníky a závodnice, kteří by rozhodně ostudu na tomto domácím ME neudělali......Po ME konaném v roce 2021 je to tak již druhá trestuhodně nevyužitá příležitost pořadatelské země dát šanci a tím i motivaci dalšímu okruhu závodníků, kteří by se jim za to v příštích letech a hlavně v posledním roce (2025) pořadatelství ME určitě rádi odvděčili. Snad nebudou čelní představitelé svazu tohoto nepochopitelného zkratu za 2 roky litovat........zřejmě to tak mají nastaveno v koncpeci a systému a nejde s tím nic dělat. A vyjímky se přece v současném řádu neudělují! Bravo! Zřejmě mi jaksi unikl pravý důvod toho, proč Česká republika pořadatelství tohoto ME v chůzi družstev!!!!! na 3 roky (2021, 2023, 2025) získala.......
NOMINACE SLOVENSKA NA 15. ROČNÍK ME DRUŽSTEV V CHŮZI, PODĚBRADY, 21. 5. 2023:
MUŽI
20 km: Dominik Černý, Michal Morvay (oba ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica)
ŽENY
20 km: Ema Hačundová, Hana Burzalová, Klaudia Žárska (všichni ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), Alžbeta Ragasová (AK Spartak Dubnica)
35 km: Mária Katerinka Czaková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica)
JUNIOŘI
10 km: Filip Krestianko, Jakub Bátovský (oba ŠK BCF Dukla Banská Bystrica), Tomáš Mencel (AK ZŤS Martin)
JUNIORKY
10 km: Tamara Indrišková (AŠK Slávia Trnava), Paulína Avenová (ŠK ŠOG Nitra)
REALIZAČNÍ TÝM
Vedoucí výpravy: Ľuboš Machník (zároveň tréner), tréneri: Matej Spišiak, Martin Pupiš, Ľudovít Žambokréthy, Miloš Bátovský (mimo oficiální výpravu), fyzioterapeut: Denis Freudenfeld
POČTY STARTUJÍCÍCH V JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍNACH (V ZÁVORKÁCH STARTUJÍCÍ ZA ČR, CELKEM 7):
MUŽI
20 km (Morávek, Zajíček): 50 chodců ze 17 zemí, máme sice Gdulu a Koláře, ale raději než utvořit družstvo, tak je nenominujeme i když tito borci půjdou stějně v rámci mítinku, stejně tak Nedvídek !!
35 km (Hlaváč): 35 chodců z 13 zemí, máme sice Nedvídka a Malysu, ale proč stavět družstvo doma za humny, kdepak to by byl asi průser, kdyby družstvo došlo na 6.místě.....
ŽENY
20 km (Martínková): 46 chodkyň ze 17 zemí
35 km (Durďiaková): 25 chodkyň z 13 zemí, máme sice Pohlovou-Kučerovou, Hlaváčovou, Bugárovou, Baklíkovou, ale raději předem řekneme, že by to byla ostuda......i když většina nenominovaných půjde v rámci mítinku 20km.......
JUNIOŘI
10 km 30 chodců z 12zemí, (z ČR nikdo!!!!!!), máme sice Kuklu kolem 45-46min!!!, ale raději si zdůvodníme (a samozřejmě i obhájíme!!) proč ho nenominovat!!!
JUNIORKY
10 km (Klimentová, Franklová): 34 chodkyň ze 14 zemí
- Redaktor
CHODECKÉ ZÁVODY PODĚBRADY WALKING - WA Permit Mítink: 20km muži a ženy a 5km MASTERS muži a ženy (testovací závod), 20. - 21.května 2023. ANEB JAK ODRADIT ČESKÉ ZÁVODNÍKY OD REPREZENTAČNÍHO DRESU POTAŽMO OD CHŮZE ZCELA.
START LIST
Poděbradský závodní víkend je před námi a bude to víkend více než zajímavý.
Jako již tradičně se před ME v chůzi bude v sobotu konat testovací závod. V letošní roce jsou naštěstí covidová omezení minulostí, přihlásit se mohl každý, kdo o start stál a do Poděbrad tak dorazí i celá řada zahraničních atletů a atletek, mnozí z nich se pak ve výrazně vyšších počtech než při loňské ME, představí v rámci 20km závodu, který je jediný otevřený veřejnosti.
Trať i závod, jako již tradičně, připraví nadšenci z AC Rumburk, což je, jak si za ta léta chodci zvykli, záruka kvality. Zkušenost je znát a rozhodně není taková profesionalita běžná. I to je třeba ocenit ,neb na ty, co stojí mimo hledáčky kamer, se často zapomíná. 👏
Jako první se na start před hotelem Libeňský postaví žactvo a po lázeňské kolonádě obkrouží 3km. Vzhledem k tomu, že žáci nemají příliš příležitostí si u nás zazávodit, neb nám chybí chůze v soutěžích družstev, je to jedna z mála příležitostí, kde se mohou postavit na start.
K závodu se přihlásilo 6 žáků, největší favoritem je slovenský Šimon Bátovský. Ovšem u nás mu roste zdatná konkurence, jak předvedli čeští žáci letos v hale. Další z krásný soubojů nám tak předvede turnovský Ondra Plecháček s libereckým Danem Mochalem, pozadu nebude chtít zůstat ani rumburský Vojtěch Vejvančický, který z mistrovského souboje v hale odpadnul kvůli nemoci. Všichni tři budou útočit na 15min hranici a osobní rekordy. Další do party lepšícících se žáků, mladoboleslavský Marek Rösler, dává přednost možnosti si vyzkoušet 5km vzdálenost.
Děvčat se na start postaví o poznání více. Z 15 dívek bude 8 českých závodnic a uvidíme, jak se jim bude dařit v mezinárodní konkurenci. Největší naší nadějí je Viktorie Bartoňová z Frýdku, z líhně trenéra Nejezchleba je hned 5 startujících.
Závod na 5km pak bude vyloženě nabitý a rozhodčí budou mít co dělat. Představí se atleti všech věkových kategorií, na startu nebudou chybět tradiční a zajímavá jména.
Mezi 10 dorostenci (5 z nich z ČR) nastoupí ke svém prvnímu letošnímu startu především cyklista Matěj Piták. Ten loni v Poděbradech ve spolupráci s veteránský závodníkem Lukášem Pazderou výrazně pokořil 24min hranici a uvidíme, jak se mu bude dařit tentokrát a to i po technické stránce. Frýdecký Matěj Novák bude také bojovat o další osobák a přiblížení se hranici 24min, zajímavosti bude i start již zmiňovaného Marka Röslera a to jak se mu při prvním startu na delší trati povede.
V mezinárodní poli taktéž 15 dorostenek bude 8 z Česka Největší favoritky hledejme v rámci české soutěže mezi Kokořovou Eliškou, Emou Kyselicovou a Ludmilou Kozlovou. Ovšem největší favoritky jsou nejspíše Slovenky Dudová a Kusá.
Pouhých 6 juniorek bude mít největší favoritku ve slovenské Terezii Kurucové Z českého tria má zatím nejlepší letošní výkon Anna Horáková z AC Rumburk, ovšem o stupně vítězů jistě bude bojovat i lepšící se Tereza Pittnerová.
V mužském závodě (20) všech věkových kategorií budou bojovat především veteráni. Největším český favoritem je Lukáš Pazdera, dýchat na záda mu bude chtít Rudolf Cogan, o letošňák bude usilovat Josef Smola.
Z Francie dorazí mezinárodní rozhodčí Emmanuel Tardi, velké zastoupení budou mít němečtí závodníci. Na startu nebude chybět ani nezdolný Stanislav Marek (1942!) či Jan Kovanda (1946!). Nelze zmínit každého, ale klobouk dolů před nadšením master atletů.
15 žen na startu bude mít hlavní favoritku v německé Brit Schrötter. Pět kilometrů absolvuje také Jana Vildová, Lenka Slabáková, organizační tým bude zastupovat Míla Reinová a představí se i kompletní medailistky z Toruně -Borovičková - Netolická - Vranková.
V neděli pak bude probíhat i vložený meeting na 20km.
K závodu mužů nastoupí 20 závodníků, 4 z nich budou z Čech. Svým startem rozhodně potěšil Lukáš Gdula. Ten se v letošní sezóně trápí, možnost obléknout reprezentační dres tak nedostal, přesto odhodlaně startuje a bojuje dál. Asi každý mu bude přát, aby konečně prolomil trápení se a odešel lehký rychlý závod. Po olomoucké diskvalifikaci se o první letošní zápis na této trati bude snažit Martin Nedvídek, který Lukáše porazil v Dudincích a v Poděbradech jej čeká dvacítkový reparát. Lukáš určitě nebude chtít dát svou kůži lacino a možná nás čeká další z malých mini soubojů, co dělají sport tak atraktivní. Po dudinském osobáku si snad již odpočatý Rosťa Kolář bude chtít na poděbradské tratí zajít další kvalitní dvacítku. Zatímco Lukáš Gdula bude nejspíše rozcházet někde na úrovni loňské juniorské dvojice Zajíček - Morávek, Rosťa s Martinem obvykle volí defensivnější strategii a nabízí se spolupráce se slovenským Milanem Rízkem.
Čtvrtý český závodník do party bude junior Albert Kukla. Ten půjde prvních 20km a strategie je nejspíše jasná. Rychlých 10km pro oficiální mezičas a následné dotrápení se do cíle. Je otázkou, zda poté, co se kolem tréninkové skupiny Karla Ketnera strhlo za nenávistný povyk a několik dní před závodem je to dosti podpásová hra, zda budou vůbec závodníci schopni se na závod dostatečně soustředit… Snad to vše (nejen) Albert hodí za hlavu a předvede se v nejlepší světle.
Mezi dvaceti ženami jsou čytři domácí závodnice. Víkendový dvojstart si střihne Lenka Borovičková. O další vylepšení časů z Olomouce budou usilovat svěřenkyně otce a syna Malysových Bugárová - Bakliková, o další osobák z celé řady půjde Johana Petříková
Ve startovce jsou velmi zajímavá jména, z USA dorazila Robyn Stevens, Maďarska Anett Torma bude chtít zapomenout na nepovedenou sezonu plnou nedokončených závodů...
V roce bez civilových opatření se tak opět ukazuje, jaký zvuk mají ve světě Poděbrady a fanoušci se mohou těšit na další krásný závod. Všem závodníkům kteří se o víkendu postaví na start, přejeme rychlé nohy a dokonalou techniku.
- Redaktor
ME V CHŮZI DRUŽSTEV, PODĚBRADY - LÁZEŇSKÁ KOLONÁDA, 20.-21.KVĚTNA 2023
PROGRAM
OFICIÁLNÍ WEB
Final entries by event (by season’s best)
Final entries by event (by country)
- Redaktor
STARTOVNÍ LISTINY, ČASOVÝ PROGRAM, WEBOVÉ STRÁNKY ZÁVODU
STARTOVNÍ LISTINY .pdf / STARTLIST .pdf
ČASOVÝ PROGRAM:
Sobota 20. května 2023:
15:00h 3km chůze žáci a žákyně
15:25h - 5km chůze dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky, veteráni a veteránky
16:15h - Běh starosty 1 km
16:35h - Běh starosty 2 km
Neděle 21. května 2023
7:30h - 35km chůze muži (pouze ME)
7:30h - 35km chůze ženy (pouze ME)
11:40h - 20km chůze ženy (ME + mítink)
14:10h - 20km chůze muži (ME + mítink)
16:20h - 10km chůze junioři (pouze ME)
17:25h - 10km chůze juniorky (pouze ME)
Závodní kancelář:
Závodní kancelář bude umístěna v Kongresovém centru na lázeňské kolonádě. Otevírací doba závodní kanceláře je stanovena:
sobota 20. května od 8:00h do 20:00h
neděle 21. května od 07:00h do 20:30h
Všichni registrovaní závodníci se hlásí v závodní kanceláři za účelem provedení potřebných administrativních úkonů, zaplacení poplatků, vyzvednutí akreditačních karet a startovních čísel.
Strana 1 z 6