11 th EDITION PRAGUE ONE-HOUR TRACK WALKING - 11.ROČNÍK PRAŽSKÉ CHODECKÉ HODINOVKY - 19.10.2024

RESULTS OFFICIAL

RESULTS TECHNICAL

FOTOGALERIE HONZA NEKULA

FOTOGALERIE MIRIAM STEWARTOVÁ - I.PART

V sobotu 19.10. se uskutečnil již 11.ročník Pražské chodecké hodinovky pod patronátem Josefa Smoly a jeho firmy SMOLA KONSTRUKCE. Závod se potřetí konal na útulném stadionu AC Praha 1890, organizačně byl zaštítěn domácím týmem pod vedením Františka Zouhara a Kateřiny Kautské.

Rozhodcovské terčíky vytáhnul mimo jiné vrchník OH v Paříži Švýcar Fredie Bianchi nebo náš stříbrný rozhodčí Martin Nedvídek, který přijal pozvání a místo svého startu se ujal terčíků.

Závodní den byl zahájen společným startem na 500 / 1000 / 2000 m. Celkem se na dráze představilo 17 chodeckých nadějí a všichni bojovali velmi srdnatě. Hned 7 atletů bylo ze Slovenska, včetně Michala Benčíka, nositele slavného chodeckého jména. S ním se na závod přijel podívat i Juraj Benčík, trenér OH vítěze z roku 1988 Pribilince.

Závod na 3000 a 5000m byl opět společný. Do čela 14 členného startovního pole se ihned vydal slovenský chodec Jakub Bátovský (SVK, 5000m), následovaný dvojicí z AK Slovan Duchcov Weiss - Slaměník (3000m). Slaměník i Weiss si oba výrazně vylepšili OR, Slaměník zapsal 15:12.8 a Weiss šel o 10 sec pomaleji. Pokud by toto předvedli při MČR žactva, brali by zlato a stříbro. Weiss však šel při republice o minutu pomaleji a získal tehdy bronz. Na jejich výkonu je vidět, jak pravidelné starty mladým chodcům prospívají, bohužel závodních příležitostí pro ně příliš není. Na třetím místě skončil na domovském stadionu Šimon Franc, ten však měl již výrazný odstup (19:59.60).

Mez žačkami dominovala talentovaná Noemi Maják z Kadaně. Ta rozešla závod velmi odvážně, letěla po dráze  a vypadalo to na OR. V druhé polovině závodu jí došly síly, zapsala však další čas pod 16 min (15:59.10). Druhá byla v osobní rekordu tradiční účastnice “Hodinovky” Lucie Maredová (19:05.90)

V chůzi na 5000m jasně vládli slovenští bratři Bátovští. Jakub šel od začátku svůj vlastní závod, prezentoval se dobře zvládnutou technikou a předvedl čas pod 22 min - 21:39.7. O 3 roky mladší Šimon šel také svůj vlastní závod - 23:06.7. Na třetím místě došel atlet z Kazachstánu Stanislav Borissov. Ten se na českých chodeckých závodech objevil loni poprvé právě v rámci hodinovky a pomalu se lepší. Tentokrát zapsal čas 24:41.8, což je od loňska zlepšení o několik minut.

Pak se již ke startu postavila první skupina Pražské hodinovky. Mezi 23 atlety byli závodníci z Německa, Polska Slovenska i Velké Británie. Na start se postavil i Kapusta ze Slovenska, který se ve věku 70+ nejdříve rozchodil na pětce, aby pak absolvoval i hodinovku! Nejstarším účastníkem závodu byl Zdeněk Gonsiorovský spolu s o rok mladším Standou “Hadem” Markem.

Vedoucí trojice byla od počátku jasná. Smola - Pohlová Kučerová - Kyselicová. S nimi se na začátku držela Borovičková s Vrankovou a Polák Luniewski, který dokonce udával průběžně tempo, trojice favoritů se však brzy utrhla a předcházela ostatní chodce o další a další kola. Zajímavostí závodu pak byl start manželů Kiepertových, přičemž paní Maria začala chodit až letos. Zapsala krásných 7827 m. Tempo závodu tahal střídavě Pepa se Štěpánkou s Emou Kyselicovou za zády. V druhé polovině zrychlující Štěpánka utrhla postupně Pepu a před něj se dostala i Ema Kyselicová. Ta se opakovaně přibližovala ke Štěpánce, ovšem Štěpánka si vše hlídala a postupně začala navyšovat vedení. Pepa ztrácel, ovšem tenhle člověk má srdce bojovníka. Na hraně svých možností se v poslední čtvrt hodině snažil odhodlaně dotáhnout na Kyselicovou a nakonec svým odhodláním a buldočí povahou Emu udolal. Po skončením závodu se dlouho a hodně pomalu zvedal. Takhle “vyndat” se umí opravdu málokdo. Tentokrát do toho šel s ujištěním vítězky, která během diváky bavícího souboje slíbila případnou resuscitaci… Vítězka rozchodu byla jasná. Hned 4 atleti se v této skupině dostali přes hranici 10 000m, čtvrtým do party byl pravidelný účastník hodinovky Miroslav Luniewski.

A pak už se ke startu nachystala elita. Před startem závodu ještě šikovná domácí atletka Táňa Rezková zazpívala státní hymnu a dodala tak závodu punc mezinárodního sportovního svátku.

Vítěz závodu byl vlastně jasný od chvíle, kdy se objevil v přihláškách. Christopher Linke natáhnul své dlouhé nohy a od první zatáčky nebylo pochyb, kdo bude králem závodu. Technicky nádherně jdoucí Linke šel co potřeboval pro překonání rekordu závodu. Na druhém místě se až do momentu, kdy přišly žaludeční problémy, držel další olympionik ve startovce, Američan Nick Christie. Několik kol se opravdu trápil, ale je bojovník a závod hrdinně dokončil na čtvrtém místě. Jeho indispozice využila dvojice Zajíček - Krestianko (SVK). Zajíček šel neohroženě na druhém místě pohledově velmi pěkným krokem. V posledním roce se technicky opravdu výrazně zlepšil, jen v únavě, pokud se snaží udržet tempo, které je zatím nad jeho možnosti, lehce kolísá. Třetí pozici držel Slovák Krestianko, který došel našeho Kuklu o kolo a pak šli kluci dlouho bok po boku. Linke prošel metou 10 000 m v čase 41:03 s 40 s náskokem na loňský rekordní výkon Tótha. Zajiček šel velice dobře, 10 000 m za 42:19 ukazuje na dobrou připravenost před MČR v Zittau nadcházející sobotu.

Mezi ženami se však šlo ještě lépe. Tradiční vítězka Lyudmila Olyanovska z Ukrajiny šla velmi ostře, nepodcenila vůbec nic a i u ní bylo po 10 000m  (43:24) evidentní, že jde po novém rekordu a rekordní finanční odměně vypsané za rekord. Náskok byl cca 15 sec a Lyudmila předváděla výkon světových parametrů. Nejbližší pronásledovatelkou byla kostaričanka a další olympionička na startu, Noelia Vargas, která na desítce (45:22) zašla podobně jako nedávno při závodě World Tour v Monaku, kde skončila třetí, ale na Lyudmilu prostě nemohla stačit.

Po zaznění výstřelu oznamujícímu konec závodu se z nových rekordů radovali oba vítězové.

Linke zašel 14 510 m, Lyudmila 13 886 m. Pro Linkeho jde i o osobní rekord, na hodinovce startoval poprvé. Adam Zajíček předvedl také velmi dobrý výkon, kdy na německou hvězdu ztratil 657 m (13 853). Lyudmila tak došla v celkovém pořadí druhá! Třetí místo bral s přehledem Krestianko (13 680) před trpícím Christiem (13 066). Top 6 doplňoval ještě Albert Kukla (12 926) a Rostislav Kolář (12 186). Dech beroucí výkon Lyudmily už byl zmíněn Výborně šla při své hodinovkové premiéře i Noelia Vargas (13 142) která velmi oceňovala výkon Ukrajinky. Současně si pochvalovala závod jako takový a zmínila, že velmi oblibuje tyto kouzelné evropské stadiony a soutěže. Českou vlajku držela na stupních vítězů Ema Klimentová. Šikovná juniorka se po závodě dušovala, že za rok už konečně musí jít přes 12 000 m (11 974 m). TOP 6 doplnily slovenské juniorky Kusá (11 974m)  - Dudová (11 149), mezi které se vklínila další česká juniorka Alžběta Franklová ( 11 149 m).

Velké ocenění zaslouží organizátoři za ochotu vyzkoušet si pravidlo penalty zóny. Ta byla využita ve 3 případech a všichni atleti nakonec viděli cíl. Snad letošní rok, kdy PZ po Poděbradech a Zittau začínají implementovat další a další závody, bude u nás už toto dnes již ve světě zaběhnuté pravidlo standartní.

Tým AC Praha 1890 a firma SMOLA KONSTRUKCE připravili skvělé závody. Tradiční občerstvení dodalo Řeznictví Pavel FATKA Velká Chuchle a atleti AC Praha 1890 pak servírovali domácí koláčky.

Za krásný závodní den zaslouží celý tým organizátorů a především Pepa Smola velké poděkování. Tak snad zase za rok!

IMG 6216IMG 6399IMG 6362IMG 6684IMG 7169IMG 7503IMG 4435 edited

ALLOCATION COMPETITORS INTO GROUPS / ROZDĚLENÍ DO SKUPIN HODINOVKY:

https://www.sportt.cz/races/all/startlist/1351

PENALTY ZONE: 

The rule of Penalty zone will be applied in the competition. The athlete who will receive 3 red cards will be stopped for 1 min in the penalty zone. If the 3rd red card appears during the last minute of the One-hour race, 200m will be deducted from the result. Disqualification comes with 4th red card.

Vzhledem k počtu diskvalifikací v loňském roce jsem se rozhodli pro uplatnění pravidla penalty zone. Pokud během hodinovky obdrží závodník 3 červené karty, počká si v PZ 1min. Přijde-li třetí karta v poslední minutě závodu, budet hříšníkovi odečteno 200m z dosaženého výkonu. Při čtvrté kartě následuje DQ.

V sobotu 19.10. hostí stadion AC PRAHA 1890 již 11. ročník závodu Pražská chodecká hodinovka pod záštitou firmy SMOLA KONSTRUKCE s.r.o.

Závodní den zahájí mladší atleti na doplňkových distancích od 500m až do 5 000m.

I na doplňkových tratích je možné najít krom českých závodníků atlety ze Slovenska, Kazachstánu  či exotického Hondurasu. 

K hlavnímu závodu se přihlásilo více než 40 chodců a chodkyň. Krom celé řady veteránských medailistů z MS a ME Masters kategorií bude možné fandit hned šesti olympionikům. Vedle našeho Lukáše Gduly (OH 2016, 2021) se na start postaví např. americký chodec Nick Christie (OH 2021), nebo vycházející hvězda polské chůze Maher Ben Hlima (OH 2024).

Největší favoritem však beze sporu bude medailista z ME v Mnichově, německý rekordman a olympionik Christopher Linke (OH 2012, 2016, 2021, 2024). Tomu je hodinovka málo a tak se ještě před útokem na rekord závodu rozchodí na trati 5 000m! Do Prahy pak přiveze i svého trenéra, ikonu německé chůze a trojnásobného medailistu z OH Ronalda Weigela.

Z českých reprezentantů uvidíme účastníka ME 23 Adam Zajíčka a talentovaného juniora Alberta Kuklu.

I mezi ženami bude nač se dívat. O vítězný hattrick a další traťový rekord bude usilovat Ukrajinka Lyudmila Olyanovska, bronzová z MS 2015, dvojnásobná evropská medailistka a účastnice OH v Tokyu a Paříži. S ní se bude snažit udržet krok Noelia Vargas z Costa Ricy, bronzová z nedávného meetingu světové série v Madridu a účastnice OH v Tokyu. České reprezentantky bude zastupovat např. talentovaná juniorka Ema Klimentová (MSJ Lima) a Alžběta Franklová.

Ti, kteří v závodě uspějí, se mohou těšit na vyhlášení vítězů. Ceny závodníkům předá bývalý slávistický hokejista a hokejový televizní komentátor Milan Antoš.

Závody začínají od 10:00, skupina Elite v rámci Hodinovky pak vyrazí ve 12:45. Na závodníky i diváky pak čeká tradiční občerstvení v podobě grilovaných klobásek (zdarma) a tak přijďte v sobotu na útulný stadion AC Praha 1890. Bude nač se dívat.

JE TO TADY! AŤ VÍTE O CO BOJOVAT! SEE YOU ON 19.10.2024!!! 

TIMESCHEDULE / ČASOVÝ POŘAD / 19.10.2024

Allocation of the One-hour walking competitors into groups will be published 18.10.2024: / Rozdělení do skupin Hodinovky bude zveřejněno 18.10.2024: https://www.sportt.cz/races/all/startlist/1351  and www.smolachuze.cz :

Časový pořad

Již za týden přicestují do Prahy hvězdy světové chůze, aby pokořily rekordy při 11.ročníku Pražské chodecké hodinovky!

REGISTRATION / Přihlášky: https://www.sportt.cz/register/1351

LIST OF REGISTRANS / Seznam přihlášených: https://www.sportt.cz/races/all/startlist/1351

ALL INFORMATION / VEŠKERÉ INFORMACE:  https://smolachuze.cz/index.php/cs/prazska-hodinovka/aktualni-rocnik

Již v příštím týdnu, 19.10., se uskuteční 11.ročník tradičního podzimního závodu Pražská chodecká hodinovka. Závod pod záštitou firmy SMOLA KONSTRUKCE se po třetí uskuteční na stadionu AC Praha 1890.

Za 11. ročníků se Hodinovka nacestovala. Začala v roce 2013 na stadionu na Petřinách. V roce 2016 se závod přesunul do Stromovky, kde mohli chodci využívat zázemí Olympu Praha. V tomto roce převzal pořadatelství Hodinovky od trojice Brandejský - Adam - Fliegl Pepa Smola, který od té doby závod zajišťuje finančně i organizačně. V covidovém období, kdy pořádat jakýkoliv závod bylo velmi obtížné, se Pražská hodinovka uchýlila na jeden ročník do rumburského azylu, neb uspořádat závod v Praze za přísných hygienických omezení prostě nebylo možné. Následně se závod vrátil do Prahy, ovšem s novým vedením pražského Olympu se musel stěhovat. Z areálu, který je financován z veřejných peněz, se musela vystěhovat i taková akce, jako byl Pražský maraton, což pro závod znamenalo zánik. Olymp, sosající z pokladničky MV, evidentně nemalé peníze za pronájem stadionu nepotřebuje…

Závod se tak přesunul na 250m ovál AC Praha 1890, pořadatele, který stojí např. za tradičním závodem Praha - Brandýs (dnešní Satalice).

Závod se v minulých ročnících těšil velké oblibě, téměř stovka startujících při loňském jubilejním ročníku, je na neligový závod mimořádná. Pepa Smola v minulých ročnících přilákal i kvalitní chodce ze zahraničí a nejinak tomu bude i letos.

V loňském rekordním roce si v ženách připsala své druhé vítězství v ženské kategorii ukrajinská hvězdička Lyudmila Olyanovska a vylepšila vlastni traťový rekord již na skvělých 13 679 m, když metou 10 000m procházela v čase 43:37.78! Letos se Lyudmila nachází ve vynikající formě, při ME v Římě získala bronzová medaili, kterou až na šachovnicí vyrvala z rukou předčasně se radující Španělky a při OH skončila 14. Velkou formu prokázala i na závodech World Tour v Alytusu (LTU), kdy měsíc před Hodinovkou zvítězila v chůzi na 10 000 m s velkým náskokem před soupeřkami v čase 42:25.77. Pepa Smola pro letošek vypsal opravdu lukrativní prémie, kdy za traťový rekord si přijde závodník na 2000€ a s touhle formou Ukrajinky si pomalu může chystat obálku.

Lyudmila bude nejspíše největší ženskou hvězdou závodu, díky spolupráci se žitaváky se k závodu přihlásila i účastnice OH v Tokyu, chodkyně z Kostariky Noelia Vargas, která došla v minulém týdnu v Madridu třetí za 45:17. Ta si Hodinovku vyzkouší v přípravě na dvacítku v Zittau.

Z českých reprezentantek se zatím přihlásila  pouze Ema Klimentová, která si letos vylepšila osobní časy na 10 000m i 10 km. Uvidíme, zda se k těmto ženám přidá z elity ještě někdo.

I mezi muži se loni měnil rekordní zápis. V souboji s naším Morávkem dominoval maďarský chodec Norbert Tóth, který ustanovil nový traťový rekord na 14 373 m, kdy na 10 000m zapsal 41:41.21. Loňský vítěz plní letos služební povinnosti v armádě a ze závodu se tak omluvil.

10 000m pod 42 min je však pro aspiranta na vítězství Christophera Linkeho de facto tréninková procházka. Linke, medailista z ME v Mnichově i loňského ME v Poděbradech, slibuje velkou formu a pro diváky bud nač se dívat. K závodu se přihlásili i další olympionici. Polák s tuniskými kořeny Maher Ben Hlima se loni stříbrem v Zittau odrazil směrem k OH a hranice 80 min na 20km mu unikla letos jen o pár sekund (La Coruňa 1:20:06). K nim se přidá Nick Christie, účastník OH v Tokyo (Sapporu), ten má však již nejlepší roky za sebou. Z našich atletů je zatím přihlášen např. Adam Zajíček z Poruby a brněnský pražák Albert Kukla.

Mezi přinášenými lze krom pěti olympioniků najít spoustu chodeckých přátel a kamarádů, přesto letošní startovka zatím zaostává za tou loňskou a čeští chodci zatím s přihláškami váhají. Atleti mají na přihlášky ještě necelý týden. Jako již tradičně se vedle Hodinovky půjdou nejdříve rámcové závody. Pak odstartují 2 vlny Hodinovky. Rozdělení do startovních vln naleznete na tomto webu v pátek 18.10.2024.

Všichni závodníci obdrží startovní balíčky SMOLA KONSTRUKCE, těšit se můžeme i na tradiční občerstvení v podobě grilovaných klobásek a veškerého nápojového sortimentu od řeznictví Fatka. Pokud nepřijdete závodit, přijďte pozdravit své chodecké kamarády a známé a hlavně zafandit. Jak je patrno výše, bude nač se dívat.

Těšíme se na vás!

BARÁŽ - RELEGATION -  PRAHA  - PRAG - 5.000m RACE (TRACK) WALKING  - 6.10.2024 // AC RUMBURK 

STARTING LISTS ALL 

STARTING LIST 5.000m RACE WALK MAN:

Arnošt Jiří   2006 TJ Sokol Hradec Králové
Rein Jan   1963 AC Rumburk, z.s.
Vejvančický Vojtěch   2008 AC Rumburk, z.s.
Nedvídek Martin   1975 AC Rumburk, z.s.
Kozelka Antonín   1985 TJ Sokol Hradec Králové
Zítka Miloslav   1963 ŠAK Chodov, z. s.
Smola Josef H 1964 AC Rumburk, z.s.
Blažek Marek   1976 AC Rumburk, z.s.
Slabý Filip   2008 Atletika Jihlava z.s.
Stejskal Jakub   1995 TJ Slavoj BANES Pacov
Fliegl Miroslav   1954 PSK Olymp Praha, z.s.

 

STARTING LIST 5.000m RACE WALK WOMAN:

Lhotová Michaela   1992 SK Nové Město nad Metují
Borovičková Lenka   1973 SK Nové Město nad Metují
Kozlová Ludmila   2007 Atletika Prachatice
Reinová Miloslava   1968 AC Rumburk, z.s.
Nedvídková Katka   2004 AC Rumburk, z.s.
Sabová Madalena   2009 AC Rumburk, z.s.
Lacheová Eleonora   2009 AC Rumburk, z.s.
Horáková Anna   2005 AC Rumburk, z.s.
Kvasničková Ivana   2002 Aktiv Sport Horšovský Týn, z.s.
Heiserová Hana   1974 ŠAK Chodov, z. s.
Scholzeová Veronika   1998 SK Nové Město nad Metují
Hrábková Adéla   2007 SK Nové Město nad Metují
Policerová Kateřina   2007 AC Česká Lípa
Pernica Lenka   1978 AC Česká Lípa
Hudousková Barbora   2005 TJ Sokol Hradec Králové
Pöplová Romana   1968 ŠAK Chodov, z. s.
Leinweberová Julie   2007 SC Radotín Praha
Lahodová Tereza   2010 SC Radotín Praha
Šťovíčková Viktorie   2010 A. C. Sparta Praha
Vasilevová Nela   2003 A. C. Sparta Praha
Štěpánová Monika   1996 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.
Mikešová Michaela   2005 SK Čtyři Dvory České Budějovice
Toulová Marta   1980 SK Čtyři Dvory České Budějovice
Koptíková Lucie   1981 SK Čtyři Dvory České Budějovice
Kletečková Magdaléna   1997 SK Čtyři Dvory České Budějovice

 

Pozdrav zní - BARÁŽ - RELEGATION!!!!

Celý rok opakované slovíčko, cíl, meta, ke které vedou dvě cesty, my jsme po čtyřech vítězstvích a doma v rozpadlé sestavě při 5. kole vše zvládli, za což vám všem moc děkuji.

Druhá cesta je záchrana, tu tentokrát absolvují naše holky, ženy. Tak jedem společně uspět!

6. října startujeme v Praze - stadion Eden - ASK Slávie Praha.

Postupový klíč je 3-6 družstev, konkrétní číslo v současné chvíli nikdo neumí říci.

Potřebujeme vyladit formu a v neděli být dobře připraveni a naladěni na vítězství!

Pro chůzi 5.000m už potvrdil start Pepa Smola! To bude sestava - Nedvídek - Vejvančický - Smola - Blažek! super!

Honza Rein

AC ZPRAVODAJ BARAZ 24 Stránka 1AC ZPRAVODAJ BARAZ 24 Stránka 2