Chodecká padesátkařská elita míří do Trnavy. Na startu i největší současná světová chodecká hvězda a lídr této disciplíny Matej Tóth!!!

logo p 50 02MSTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NA 50 000 m CHŮZE 

50 000 m TRACK WALKING CZECH REPUBLIC NATIONAL CHAMPIONSHIPS TRNAVA 5.December 2020

 

 

Foto8V sobotu 5.prosince se pod hlavičkou Slovenského atletického svazu uskuteční na Městském atletickém stadionu v Trnavě Místrovství České republiky, Slovenské republiky a Chorvatské repubilky v chůzi na 50 000 metrů na dráze, tedy celkem na 125 tartanových 400m oválů! Zimní počasí vyhovuje vytrvalcům podstatně lépe než letní vedra, takže se očekávají rychlé časy a rekordy! 

Dle seznamu přihlášených bude na startu i největší chodecké eso současnosti této discipliny a lidr letošních světových tabulek Matej Tóth. Vzhledem k tomu, že Matej již před několika týdny v Dudincích splnil ostrý kvalifikační liimt pro start na OH v Tokiu, lze předpokládat, že tenhle závod pro něj bude spíše tréninkový......

Z České republiky jsou k MČR přihlášeni hlavní favorit na titul a mnohonásobný Mistr ČR na 50km Lukáš Gdula, dále pak Vít Hlaváč, Martin Nedvídek a velice překvapivě i Alexandr Malysa. Dalším překvapením je neúčast Tomáše Hlavenky.  

SEZNAM PŘIHLÁŠEK MČR

SEZNAM PŔIHLÁŠEK MSR

 

FOTO VLEVO:

"ze záverečné fáze přípravy Lukáše Gduly a Víta Hlaváče na MČR na 50 000 m"

Aneb výcvikový tábor nejen chodecké reprezentace na šumavském Churáňově

Foto5Foto6Poté, co byl na poslední chvíli z epidemiologických důvodů zrušen chodecký závod v italské Ostii, který měl být zároveň také společným mistrovstvím Itálie, Slovenska a České republiky na trati 50 km, došlo ke zrušení přípravného tréninkového tábora před tímto závodem.

Ačkoliv bylo mistrovství ČR zrušeno již podruhé (Dudince, Ostie), podařilo se najít ještě třetí variantu na jeho uspořádání společně s mistrovstvím Slovenska v tuzemských podmínkách. To i přes riziko nevyhovujícího počasí, a ne zcela příznivých podmínek. Volba českého a slovenského atletického svazu padla na slovenskou Trnavu a mikulášský termín 5. 12. 2020

Přípravu na tento závod pro naše reprezentanty Gdulu a Hlaváče jsme spojili s podzimně – zimní přípravou některých našich mládežníků. Tento model přípravy se ukázal jako přínosný a funkční v průběhu celého uplynulého roku. A tak se v penzionu U Churáňů sešli reprezentanti a další mladí a nadějní chodci a chodkyně s reprezentační trenérkou Kateřinou Čermákovou a jejím asistentem Ivem Pitákem.

Krásné inverzní slunečné počasí dovoluje sportovní, nejen chodecko-vytrvaleckou přípravu v plném rozsahu. Tréninkové kilometry na silnici i v terénu radostně přibývají, a i kdyby z hlediska posunu v rankingu IAAF nebylo trnavské mistrovství úspěšné, rozhodně bude mít tento kemp veliký přínos v budování základního objemového kapitálu před nadcházející sezónou.

Pokud se epidemiologická krize zvládne a vše bude dle plánů, čeká nás příští rok sezóna s velkým počtem zajímavých vrcholů, včetně ME a MEJ chodeckých družstev u nás v Poděbradech, ME juniorů v Tallinu, MS juniorů v Nairobi, ME dorostenců Rieti a s vrcholem OH v Japonsku.

Jestli chceme vidět na těchto akcích úspěšná vystoupení našich chodců a chodkyň, je zapotřebí nezaspat a řádně se připravit.

Foot3Foto2

logo p 50 02MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NA 50 000 m CHŮZE 

50 000 m TRACK WALKING CZECH REPUBLIC NATIONAL CHAMPIONSHIPS TRNAVA 5.December 2020

 

Tak přece jen se jěště v letošní atypické koronavirové sezóně uskuteční MČR na 50km / 50 000m v chůzi! Nominační kriteria pro účast splnilo celkem pět borců Lukáš Gdula, Vít Hlaváč, Martin Nedvídek, Tomáš Hlavenka a Rostislav Kolář

Předsednictvo ČAS schválilo konání MČR v chůzi mužů na 50 000 m v Trnavě po té, co byla zrušena během roku MČR v chůzi mužů na 50 km v Dudincích a následně i v italské Ostii.

MČR se uskuteční 5. prosince 2020 v rámci mistrovství Slovenské republiky spolu s mistrovstvím Chorvatska.

Přihlášky na MČR se podávají přes www.atletika.cz

PROPOZICE ZÁVODU

PROPOZICE MČR 50km

Podmínky pro vstup na Slovensko: Při vstupu občanů ČR na Slovensko je potřeba se prokázat negativním PCR testem na onemocnění COVID – 19 ne starším 72 hodin. Celé znění Věstníku vlády Slovenské republiky naleznete zde:

https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_17_2020.pdf

Vážení přátelé sportovní chůze,

díky našemu chodeckému příteli z Německa, Udo Schaefferovi, opět probíhá vyhodnocení Europa Challenge 2020. Z důvodu, že letošní Corona - virová chodecká sezona a závodní termínový kalendář byl tudíž jiný, než normálně, můžete v přiloženém formuláři vyplnit minimálně 4 a maximálně 8 výsledků vašich závodů v roce 2020  a buď v německé nebo anglické verzi, formulář odeslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 11. listopadu 2020.

Vyhodnocuje se nejvíce 6 vašich závodních výsledků roku 2020. Prosíme udávejte pouze mistrovské závody nebo závody s mistrovským standardem.

Velice by nás těšilo, kdyby alespoň několik českých závodníků bylo vidět ve vyhodnocení letošního Europa Challenge 2020!

Se sportovním pozdravem Josef Smola

FORMULÁŘ v .png anglicky

FORMULÁŘ v .png německy

201001 GP Aufn

201001 EUCH Aufnahme

Mirek Fliegl M65 na ME Masters na Madeiře zlatý i v horku na 30km chůze na silnici 3:13:42hod. 

Zde autentický pohled na třicítku, jak ji viděl a cítil Mirek Fliegl:

Fliefl foto 30km MadeiraČím víc jsem po čtvrteční desítce zrelaxoval, tím víc jsem se na sobotní třicítku těšil. Také proto, že všichni přihlášeni soupeři měli slabší výkonnost a mohl jsem jít podle sebe na pocit. Chtěl jsem jít tempo 6:15, na pohodu, závodit s kým se zrovna namane. Měřítkem byl pro mě Mirek Luniewski. Jenže jak se blížil start závodu začal jsem být nervózní, což se stupňovalo až do odchodu. Ve 13:05 nám měly jet k přístavišti 2 autobusy. Šli jsme se Sašou i s Vítkem. Autobus nepřijížděl, tak jsme šli radši ty 2 kilometry pěšky. Slunko notně pálilo. Ke startu jsme došli hodinu před výstřelem. Závodníci, kteří přišli dříve se ukrývali před slunkem ve stínu budovy. Nikomu se nechtělo v horku rozcvičovat. 30, respektive 20 km vyžadovalo šetřit se silami. Protažení ve stínu stačilo.

Startovní procedura byla obdobná jako na desítce, jen všech asi 25 mužů a za nimi stojících přibližně 15 žen startovalo v jedné vlně. Startoval jsem ze zadní řady, takže jsem měl o soupeřích přehled. Hned na začátku se vytvořila asi 7členná skupina, kterou uzavíral Mirek a z které velmi rychle utekl Francouz David Durand-Pichard. Zřejmě mu chyběly zkušenosti z takového závodu, protože už po kilometru měl 100 m náskok. Možná mu dělalo dobře, že byl hlavní hvězdou před ním jedoucí kamery. Bylo evidentní, že to přehnal. V druhém kole už zpomalil, v závěru 12. km jsem šel před něho, v cíli mu nadělil ¾ okruhu. Lákalo mě jít s čelní skupinou v kontaktu, ale zvítězilo mé rozhodnutí jít uvolněně na pocit. I tak byla první dvě kola o téměř půl minuty rychlejší. Mirek chodil 50 m přede mnou, což oběma vyhovovalo, protože nás oba občerstvovala jeho manželka, a podle domluvy měl přednost. Tím pádem vše v pohodě stíhala. Jenže v 5. kole zpomalil a kilometr před občerstvovačkou jsem ho došel. Při vědomí že nechci porušit domluvené jsem se držel 10 m za ním. Paní jsem řekl co budu v příštím kole chtít a šel jsem před Mirka. Stále se mi šlo dobře. Pravidelně jsem se osvěžoval (vodou na obličej, ruce a stehna, zbytek do kšiltovky) a občerstvovat. Energetické 75g gely: před startem, na začátku 8., 16. a 22. kilometru, mezi tím 6x jonťák, na začátku 18. km silný roztok kuchyňské soli.

Asi 8 km před cílem mě začala bolet pravá kyčel a závod začal bolet. Nicméně stále jsem byl schopen být rychlejší než soupeři, i ti kteří nebyli o kolo zpět. Asi 4,5 km před cílem jsem došel Mirka Luniewského. Byl na ručník, už šel skoro jako turista. Povzbudil jsem ho, ať se sebere a nevzdává to. Došmajdal to téměř půl hodiny za mnou. V předposledním kole už jsem toho měl také dost, přesto jsem šel před Španěla Jose Fructuose Calva, který vypadal ještě dobře. Na začátku posledního kola mi hodně pomohlo, že na mě křičeli Němci Borsch ať se narovnám a Udo Schaeffer ať zapojím víc ruce podél těla. V posledním kilometru jsem sebral všechny síly, ani bolest kyčle jsem nevnímal, a těšíc se do cíle jsem zrychlil. Když jsem 300 m před cílem uviděl cílovou bránu tak mě to nakoplo k pěknému finiši, od otočky do cíle (80 m) už jsem letěl.

Jednotlivá kola jsem šel v časech 12:03 - 12:03 - 12:17 – 12:21 – 12:38(to jsem došel Luniewského) - 2:34 – 12:52 – 12:58 – 12:50 – 13:10 – 13:24 – 13:30 – 13:56 – 13:52 – 13:15. Již ve 3. kilometru jsem dostal od stejného rozhodčího jako při desítce napomenutí za koleno. Proto hlavně v druhé polovině závodu jsem se před ním vytáhl nahoru a šel maximálně uvolněně a švihově, čímž jsem na 50 metrech znatelně zrychlil. Další příklad toho, jaký vliv má na sportovní výkon psychika.

Nejvíce mě potěšilo že, ač čas 3:13:42 nebyl z těch kterými bych se mohl chlubit, jsem obsadil 3. místo v absolutním pořadí.

Pro doplnění uvádím, že po běžné, spíše lehčí snídani kolem půl deváté, jsem měl k obědu ve 12 hodin krupičnou kaši ze 4 deci mléka a po ní kávu s Milou. Strava toho dne a následné občerstvování a osvěžovaní se mi jeví jako optimální.

Fliegl Madeira stupněVýsledky / Results:

30 km WALK RACE - MEN

20 km WALK RACE - WOMEN

 

A my závěrem dodáváme:

ono připravit se v této sci-fi covidové sezóně na závod, když nejde nic dopředu plánovat a do poslední chvíle nevíte, zda-li se Vámi vysněný závod vůbec bude konat a nebude zrušen, vyžaduje opravdu velkou dávku trpělivosti, odhodlání o psychice nemluvě a teď si k tomu přidejte veteránský věk, kdy všechno, co Vám jde za mlada, tak nějak snadno, automaticky a téměř bez problémů, tak ve veteránech je tomu právě naopak. A tohle Mirek dokázal skloubit, tak, že i pohled na celkovou výsledkou listinu a jeho 3.místo celkově ze všech statečných je opravdu parádní.

Mirkovi upřímně gratulujeme!

 

Jediný český chodecký účastník Mirek Fliegl M65 si z ME Masters na Madeiře odváží zlatou medaili v závodě na 10km chůze na silnici výkonem 59:00min. Další zlatou medaili Mirek velice pravděpodobně přidá zítra, kdy se na Madeiře půjde druhý závod a to na 30km mužů / 20km žen.

LOGO EMACNS MadeiraVýsledky / Results:

Men

10 km WALK RACE - ALL

10 km WALK RACE - BY AGE GROUP

10 km WALK RACE - BY TEAM

Women

10 km WALK RACE - ALL

10 km WALK RACE - BY AGE GROUP

10 km WALK RACE - BY TEAM