Již za týden přicestují do Prahy hvězdy světové chůze, aby pokořily rekordy při 11.ročníku Pražské chodecké hodinovky!

REGISTRATION / Přihlášky: https://www.sportt.cz/register/1351

LIST OF REGISTRANS / Seznam přihlášených: https://www.sportt.cz/races/all/startlist/1351

ALL INFORMATION / VEŠKERÉ INFORMACE:  https://smolachuze.cz/index.php/cs/prazska-hodinovka/aktualni-rocnik

Již v příštím týdnu, 19.10., se uskuteční 11.ročník tradičního podzimního závodu Pražská chodecká hodinovka. Závod pod záštitou firmy SMOLA KONSTRUKCE se po třetí uskuteční na stadionu AC Praha 1890.

Za 11. ročníků se Hodinovka nacestovala. Začala v roce 2013 na stadionu na Petřinách. V roce 2016 se závod přesunul do Stromovky, kde mohli chodci využívat zázemí Olympu Praha. V tomto roce převzal pořadatelství Hodinovky od trojice Brandejský - Adam - Fliegl Pepa Smola, který od té doby závod zajišťuje finančně i organizačně. V covidovém období, kdy pořádat jakýkoliv závod bylo velmi obtížné, se Pražská hodinovka uchýlila na jeden ročník do rumburského azylu, neb uspořádat závod v Praze za přísných hygienických omezení prostě nebylo možné. Následně se závod vrátil do Prahy, ovšem s novým vedením pražského Olympu se musel stěhovat. Z areálu, který je financován z veřejných peněz, se musela vystěhovat i taková akce, jako byl Pražský maraton, což pro závod znamenalo zánik. Olymp, sosající z pokladničky MV, evidentně nemalé peníze za pronájem stadionu nepotřebuje…

Závod se tak přesunul na 250m ovál AC Praha 1890, pořadatele, který stojí např. za tradičním závodem Praha - Brandýs (dnešní Satalice).

Závod se v minulých ročnících těšil velké oblibě, téměř stovka startujících při loňském jubilejním ročníku, je na neligový závod mimořádná. Pepa Smola v minulých ročnících přilákal i kvalitní chodce ze zahraničí a nejinak tomu bude i letos.

V loňském rekordním roce si v ženách připsala své druhé vítězství v ženské kategorii ukrajinská hvězdička Lyudmila Olyanovska a vylepšila vlastni traťový rekord již na skvělých 13 679 m, když metou 10 000m procházela v čase 43:37.78! Letos se Lyudmila nachází ve vynikající formě, při ME v Římě získala bronzová medaili, kterou až na šachovnicí vyrvala z rukou předčasně se radující Španělky a při OH skončila 14. Velkou formu prokázala i na závodech World Tour v Alytusu (LTU), kdy měsíc před Hodinovkou zvítězila v chůzi na 10 000 m s velkým náskokem před soupeřkami v čase 42:25.77. Pepa Smola pro letošek vypsal opravdu lukrativní prémie, kdy za traťový rekord si přijde závodník na 2000€ a s touhle formou Ukrajinky si pomalu může chystat obálku.

Lyudmila bude nejspíše největší ženskou hvězdou závodu, díky spolupráci se žitaváky se k závodu přihlásila i účastnice OH v Tokyu, chodkyně z Kostariky Noelia Vargas, která došla v minulém týdnu v Madridu třetí za 45:17. Ta si Hodinovku vyzkouší v přípravě na dvacítku v Zittau.

Z českých reprezentantek se zatím přihlásila  pouze Ema Klimentová, která si letos vylepšila osobní časy na 10 000m i 10 km. Uvidíme, zda se k těmto ženám přidá z elity ještě někdo.

I mezi muži se loni měnil rekordní zápis. V souboji s naším Morávkem dominoval maďarský chodec Norbert Tóth, který ustanovil nový traťový rekord na 14 373 m, kdy na 10 000m zapsal 41:41.21. Loňský vítěz plní letos služební povinnosti v armádě a ze závodu se tak omluvil.

10 000m pod 42 min je však pro aspiranta na vítězství Christophera Linkeho de facto tréninková procházka. Linke, medailista z ME v Mnichově i loňského ME v Poděbradech, slibuje velkou formu a pro diváky bud nač se dívat. K závodu se přihlásili i další olympionici. Polák s tuniskými kořeny Maher Ben Hlima se loni stříbrem v Zittau odrazil směrem k OH a hranice 80 min na 20km mu unikla letos jen o pár sekund (La Coruňa 1:20:06). K nim se přidá Nick Christie, účastník OH v Tokyo (Sapporu), ten má však již nejlepší roky za sebou. Z našich atletů je zatím přihlášen např. Adam Zajíček z Poruby a brněnský pražák Albert Kukla.

Mezi přinášenými lze krom pěti olympioniků najít spoustu chodeckých přátel a kamarádů, přesto letošní startovka zatím zaostává za tou loňskou a čeští chodci zatím s přihláškami váhají. Atleti mají na přihlášky ještě necelý týden. Jako již tradičně se vedle Hodinovky půjdou nejdříve rámcové závody. Pak odstartují 2 vlny Hodinovky. Rozdělení do startovních vln naleznete na tomto webu v pátek 18.10.2024.

Všichni závodníci obdrží startovní balíčky SMOLA KONSTRUKCE, těšit se můžeme i na tradiční občerstvení v podobě grilovaných klobásek a veškerého nápojového sortimentu od řeznictví Fatka. Pokud nepřijdete závodit, přijďte pozdravit své chodecké kamarády a známé a hlavně zafandit. Jak je patrno výše, bude nač se dívat.

Těšíme se na vás!

BARÁŽ - RELEGATION -  PRAHA  - PRAG - 5.000m RACE (TRACK) WALKING  - 6.10.2024 // AC RUMBURK 

STARTING LISTS ALL 

STARTING LIST 5.000m RACE WALK MAN:

Arnošt Jiří   2006 TJ Sokol Hradec Králové
Rein Jan   1963 AC Rumburk, z.s.
Vejvančický Vojtěch   2008 AC Rumburk, z.s.
Nedvídek Martin   1975 AC Rumburk, z.s.
Kozelka Antonín   1985 TJ Sokol Hradec Králové
Zítka Miloslav   1963 ŠAK Chodov, z. s.
Smola Josef H 1964 AC Rumburk, z.s.
Blažek Marek   1976 AC Rumburk, z.s.
Slabý Filip   2008 Atletika Jihlava z.s.
Stejskal Jakub   1995 TJ Slavoj BANES Pacov
Fliegl Miroslav   1954 PSK Olymp Praha, z.s.

 

STARTING LIST 5.000m RACE WALK WOMAN:

Lhotová Michaela   1992 SK Nové Město nad Metují
Borovičková Lenka   1973 SK Nové Město nad Metují
Kozlová Ludmila   2007 Atletika Prachatice
Reinová Miloslava   1968 AC Rumburk, z.s.
Nedvídková Katka   2004 AC Rumburk, z.s.
Sabová Madalena   2009 AC Rumburk, z.s.
Lacheová Eleonora   2009 AC Rumburk, z.s.
Horáková Anna   2005 AC Rumburk, z.s.
Kvasničková Ivana   2002 Aktiv Sport Horšovský Týn, z.s.
Heiserová Hana   1974 ŠAK Chodov, z. s.
Scholzeová Veronika   1998 SK Nové Město nad Metují
Hrábková Adéla   2007 SK Nové Město nad Metují
Policerová Kateřina   2007 AC Česká Lípa
Pernica Lenka   1978 AC Česká Lípa
Hudousková Barbora   2005 TJ Sokol Hradec Králové
Pöplová Romana   1968 ŠAK Chodov, z. s.
Leinweberová Julie   2007 SC Radotín Praha
Lahodová Tereza   2010 SC Radotín Praha
Šťovíčková Viktorie   2010 A. C. Sparta Praha
Vasilevová Nela   2003 A. C. Sparta Praha
Štěpánová Monika   1996 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.
Mikešová Michaela   2005 SK Čtyři Dvory České Budějovice
Toulová Marta   1980 SK Čtyři Dvory České Budějovice
Koptíková Lucie   1981 SK Čtyři Dvory České Budějovice
Kletečková Magdaléna   1997 SK Čtyři Dvory České Budějovice

 

Pozdrav zní - BARÁŽ - RELEGATION!!!!

Celý rok opakované slovíčko, cíl, meta, ke které vedou dvě cesty, my jsme po čtyřech vítězstvích a doma v rozpadlé sestavě při 5. kole vše zvládli, za což vám všem moc děkuji.

Druhá cesta je záchrana, tu tentokrát absolvují naše holky, ženy. Tak jedem společně uspět!

6. října startujeme v Praze - stadion Eden - ASK Slávie Praha.

Postupový klíč je 3-6 družstev, konkrétní číslo v současné chvíli nikdo neumí říci.

Potřebujeme vyladit formu a v neděli být dobře připraveni a naladěni na vítězství!

Pro chůzi 5.000m už potvrdil start Pepa Smola! To bude sestava - Nedvídek - Vejvančický - Smola - Blažek! super!

Honza Rein

AC ZPRAVODAJ BARAZ 24 Stránka 1AC ZPRAVODAJ BARAZ 24 Stránka 2

Mezistátní utkání ČR - Chorvatsko - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko žáků a žákyň U16,  Zagreb - 3.000m chůze na dráze

RESULTS

STREAM  - Race walking beginnt in der Zeit: 1:04:00 :

Chorvatský Záhřeb hostil na svátek sv. Václava 28.9. žákovské mezistátní pětiutkání CRO - CZE - HUN - SLO - SVK. Nominaci si vybojovali automaticky první dva / dvě z MĆR V Třinci.

Záhřeb atlety nepřivítal sluníčkem, startovalo se v opravdu velmi deštivém počasí. Nejdříve se v silném dešti postavila na start děvčata. Největší favoritkou byla Slovenka Pernická a obě Maďarky, naše děvčata Noemi Maják a Viktorie Vaňková byly na 5 resp. 6 místě.

Od začátku diktovala tempo Pernická (SVK), ovšem v těsném závěsu s ní šly obě Maďarky. Za vedoucí trojicí šla česká dvojička s chorvatskými chodkyněmi. Maják se brzy osamostatnila a šla po většinu závodu de facto sama. Z vedoucí trojice pomalu začala odpadat Alfödi a bylo otázkou, zda se Maják nepokusí na Maďarku dotáhnout. V posledním kole Pernická nastoupila Maďarce Csoknyai a dokráčela si pro pohodlné vítězství za 14:53,37. Maďarka sice bojovala, ale na Slovenky nástup nestačila a došla stříbrná se 6 sec odstupem. Ztráta Maják na další Maďarku byla bohužel příliš velká a tak bronz brala Alfödi. Při své reprezentační premiéře zapsala Maják v silném dešti osobní rekord 15:38,33 a vylepšila své tabulkové postavení. Veronika Vaňková se sice proti tabulkovým předpokladům propadla a nestačila na skvěle jdoucí domácí atletky, ale i u ní může říci, že šlo o solidní výkon. V osamoceném závodě, kdy pole děvčat bylo opravdu natažené, došla na 7. místě v čase 16:28,14 což je její druhý nejrychlejší čas na dráze. Ani zopakování OR z Třince 16:18 by na lepší umístění nestačilo, obě Chorvatky šly své nejlepší výkony na hranici 16 minut.

Žáci už měli přeci jen lepší počasí než děvčata, i tak to nebylo nic příjemného. Tabulkově byli na 2 (Myška) resp. 4 místě (Herman). Ovšem jejich postavení bylo diskutabilní, Maďaři neměli uvedeny žádné výkony. Hned od začátku šel do čela maďarský chodec Ligeti, který šel zcela jiný závod, než zbytek startovního pole. Zatímco ostatní chodci se nemohli rovnat nejlepším třem děvčatům a druhý v cíli by měl co dělat i s naší Maják, Ligeti letěl po dráze a nadělil všem minimálně jeden okruh ( s vyjímkou MS startujícího PIvarskeho z CRO). Výkon 13:24,62 snese nejpřísnější měřítka.

Na medailových pozicích šli dlouho chodci z Chorvatska Delibašič - Pernar. S odstupem šla naše dvojice a vypadalo to, že by se mohl opakovat scénář z MČR, kdy závod tahal Myška s Hermanem v závěsu. Postupně začal odpadat Chorvat Pernar a v závěru druhého kilometru se Herman odpoutal od Myšky, prohnal se kolem táhnoucího Chorvata a se ztrátou 6 sec na druhého Delibašiče si došel pro třetí příčku a osobní rekord 15:42,90. Za ním v čase těsně nad 16 min (16:03,38) prošel cílem Myška.

Naši chodci při MU předvedli výkony na úrovni svých osobních rekordů ev. se jim velmi přiblížili.

Což rozhodně zaslouží pochvalu. Zvláště u chlapců sice nemůžeme mluvit o vynikajících výkonech, ale pokud je bude chůze nadále bavit, potenciál na postupné zlepšování rozhodně je. Všichni naši chodci se prezentovali velmi pěknou technikou a bojovností. České týmy pak MU jasně dominovaly.

MU 003

Mistrovství ČR žáků a žákyň  - 3.000m chůze na dráze

RESULTS

O uplynulém víkendu se na třineckém stadionu uskutečnilo Mistrovství ČR žáků a žákyň. V sobotu 21.9. nastoupili ve slunečném podvečeru ke svému startu chodci a chodkyně v chůzi na 3000m.

Přísným pohledem technického delegáta prošlo 29 závodníků, z toho 17 děvčat a 9 žáků.

Závod žákyň měl jasnou favoritku. V hale stříbrnou Noemi Maják, která se jako jediná ze startovního pole dokázala letos dostat pod 16 min. Noemi šla také od prvních metrů ve vedoucí skupince, ve které nechyběla další adeptka medailí Vaňková z Frýdku-Místku.

Po zhruba polovině závodu Maják nastoupila a postupně zvyšovala náskok. Technicky fantasticky chodící dívka z Kadaně byla po zbytek závodu zcela dominantní. Noemi se potřebuje otrkat a chodit více bez respektu, první polovina závodu byla v jejím podání zbytečně zadržená. Ale není kam spěchat, pokud ji bude chůze bavit, skvělé výkony přijdou. Její styl i somatotyp ji předurčují k výborným výkonům.

Technicky krásný výkon předvedla i v hale zlatá závodnice z Frýdku-Místku Viktorie VaňkováTa prošla cílem s 18 sec ztrátou na Maják v novém osobním rekordu 16:18.03. K závodu nenastoupila její oddílová kolegyně Zvonková a tak byl boj o bronz otevřenou záležitostí. Více jak minutové zlepšení a první čas pod 17 min - 16:56.60 přineslo bronz Karolíně Hokrové z ASK Dipoli. Je třeba říci, že v aktuální formě by s ní Zvonková měla velké problémy.

Hned 12 děvčat si dokázalo zlepšit osobní rekord.

Mezi 9 chlapci byl největším favoritem Miroslav Myška z Frýdku. A své roli dostál. Celý závod odtáhnul. První kilometr opravdu napálil (5:10) a dokázali se jej udržet pouze spolufavorité Herman a Weis. Duchcovský Jakub Weiss začal postupně ztrácet, nicméně ztráta nebyla výrazná a jeho odstup pd čtvrtého v pořadí byl značný. Vedoucí Myška si doslova na zádech vezl břeclavského Hermana. Až v posledním kole si vybudoval náskok a bezpečně si došel pro zlato - 16:03.59. Stříbro vybojoval Daniel Herman v novém osobním rekordu 16:06.89. Taktéž v nejlepším výkonu kariéry si na krk pověsil bronz Jakub Weis - 16:22.78. Hned 8 chodců předvedlo svá životní maxima.

Je třeba vyzdvihnout účast severomoravských chodců a chodkyň. Zvláště skupina trenéra Nejezchleba přijížděla do Třince s vědomím toho, co se odehrálo o předchozím víkendu. město Frýdek-Místek povodňová vlna také zasáhla. Stadion, zázemí stadionu, tělocvična, vše zmizelo pod vodou. A když voda opadla, stadion se schoval pod nánosy bahna a voda za sebou nechala spoušť. Atletický oddíl tak vyhlásil sbírku a poprosil fanoušky o pomoc. Během krátké doby se jim sešlo na účtu 350 000 a určitě budou rádi za jakýkoliv další příspěvek. Město Frýdek-Místek pak přislíbilo dalších 100 000. Ti z vás, kteří by frýdecké rádi podpořili, mohou zasílat finanční příspěvky na číslo účtu oddílu 150504124/0300 s poznámkou povodně-dar. Pokud budete chtít, není problém připravit darovací smlouvu.

Na závěr pak připomínáme, že již 19.10. budou mít mladí chodci a chodkyně možnost startovat na Pražské hodinovce, kde si mohou vybrat kterýkoliv z rámcových závodů: https://smolachuze.cz/index.php/cs/prazska-hodinovka/aktualni-rocnik

Třinec děvčataTřinec kluci 

Ještě jedna fotka pro zajímavost - atletická dráha ve Frýdku poté, co voda opadla. Ten tartan bude pěkně zničený: 

dráha ve Frýdku po povodni

 

 

 

74.ročník chodeckých závodů "Okolo Máchova jezírka" v Třebíči / 74.Jahrgang der Gehenbewerben "Rund um Máchovo kleinen See" in Trebic

AUSSCHREIBUNG / PROPOZICE

TENTO ZÁVOD NENÍ SOUČÁSTÍ POHÁRU Dr. BRANDEJSKÉHO - !!!!POZOR V PROPOZICÍCH JE CHYBNĚ UVEDENO!!!

Pohár Dr.Brandejského pokračuje 5.kolem až o týden později v sobotu 19.10. 2024 Pražskou chodeckou hodinovkou a následně závěrečným 6.kolem 26.10.2024 v Zittau, kde bude také slavnostně zakončen a vyhodnocen !!!! 

https://smolachuze.cz/index.php/cs/763-pohar-petra-brandejskeho-2024-po-4-kole-v-rumburku-der-pokalwettbewerb-petra-brandejskeho-2024-nach-4-runde-in-rumburk

 IMG 8039

5.000m chůze na dráze při finále MČR družstev v Táboře, a při barážích o účast v i.lize v Uherském Hradišti a Novém Městě nad Metují - 07.09.2024

5.000m TRACK WALK BY CZECH TEAM CHAMPIONS LEAGUE AND ANOTHER LEAGUE - 07.09.2024

RESULTS 5.000m TRACK WALK MČR Tábor

RESULTS 5.000m TRACK WALK Relegation Uherské Hradiště

RESULTS 5.000m TRACK WALK Relegation Nové Město nad Metují

FOTOGALERIE

FOTO 5.000m TRACK WALK MČR TÁBOR: 

e4245666 49bc 412f a62d 73f857df951d file sobota

O uplynulém víkendu se uskutečnilo finále MČR družstev a baráže o účast v I.lize.

Starty probíhaly na dráze a tudíž se jindy kompaktní chodecká skupina rozdrobila.

Hlavním tahákem víkendu bylo MČR v Táboře. Chodci a chodkyně z extraligy vyrazili ke společným 5 000m v 18:20. I přes pozdější hodinu se startovalo za vysokých teplot - cca 28º.

K závodu mužů nastoupilo 15 chodců. Největším favoritem byl olympionik Vít Hlaváč z Kladna, který se od prvních kroků ujal vedení v závodu. Zpočátku mu dělal společnost porubský Adam Zajíček, ale po zhruba 1500 m začal pomalu ztrácet metr za metrem. Na třetím místě se od startu pohyboval s odstupem 4 - 6 sec slovenský olympionik Morvay, který ovšem hostuje za pardubický oddíl. Ten se zhruba v polovině závodu dostal před Zajíčka a šel si pro druhé sto. Vítek Hlaváč náskok pomalu navyšoval a došel si pro přesvědčivé vítězství v čase 20:19.10 a na slovenského kolegu získal necelých 10 sec (20:28.28). Adam Zajíček už zaostal výrazněji, ale i on dokázal prolomit hranici 21 min (20:55.31). Pro osobní rekord si došel junior Kukla - 21:43.07.

Kvalitní návrat po olomouckém zranění předvedl kladenský Jakub Pšenička. Tento chodecký “prvoročák” došel na 6. místě v OR 21:53.71.

Ke společnému startu s muži nastoupilo pouhých 5 chodkyň. Jasnou favoritkou byla Ema Klimentová. Ta si přivezla do Tábora formu z nedávno skončeného MSJ v Limě, kde na  trati 10 000 m vybojovala 22. místo a především osobní rekord 47:48.07. Na začátku se sice držela některých mužů, ale velmi záhy šla již sólo závod. Nespokojila se pouze s pohodlným vítězstvím, ale stylově pohledným krokem si došla pro nový OR 23:35.73. Druhý den pak brněnskému celku pomohla dalšími 5 body ze závodu na 5000 m, kde předvedla solidní čas 18:19.81.

Druhé sto patřilo taktéž brněnské závodnici Alžbětě Franklové. Ta sice také zapsala OR, ale výkon 25:22.14 je s jejím letošním zlepšením na desítce vyloženě tréninkový.

První výkon pod 26 min předvedla Nelly Bugárová a tuto hranici prolomila výrazně - 25:38:19.

V nedělních běžeckých závodech pak úspěšně bodoval na steeplu i Vít Hlaváč a Michal Řežábek.

Startovalo více chodců a chodkyň, ale ti na běžecké ligové body nedosáhli.

Extraligový závod v mezidobí po největších mezinárodních závodech, kdy do podzimních  českých chodeckých vrcholů je daleko, nepřinesl žádné dech beroucí výkony, před závodem se čekalo přeci jen více od většiny startovního pole. Je vidět, že většina chodců je, co s týče výkonů, v útlumu. I tak dokázala dvojice Hlaváč - Morvay dosáhnout na 2 bonusové body za výkon.

Pozitivním prvkem bylo opětné užití penalty zóny.

Z barážových výsledků nejvíce zaujal první start žákyně Noemi Maják na 5000m CH. Při své premiéře předvedla 29:13.46.

Z mládežnických závodů je pak třeba zmínit ještě výkon rumburského Vojtěcha Vejvančického, který při závodě Mladá Evropa 31.8. porazil svého souputníka Marka Röslera a poprvé se dostal v chůzi na 3000m pod 14 min - 13:49.16. Rösler, který závod odtáhnul, dokončil taktéž v kvalitním čase o 6 sec zpět - 13:54.17.

Chodce na podzim čeká ještě několik akcí. Po finále různých ligových kol přijde říjnový dvojboj.

Již 11. ročník Pražské chodecké hodinovky pod záštitou Pepy Smoly nás čeká 19.10.2024.

O týden později pak přijde Lusatian race walking, součástí tohoto meetingu je letos MČR v chůzi na 35 km v Zittau, závod organizovaný rumburským oddílem, kde je možné vyzkoušet všechny chodecké závodní distance včetně speciálního 30 km závodu pro veteránské atlety.

Oba závody jsou zároveň součástí Poháru Mudr. Petra Brandejského. A organizátoři obou podniků se již těší na hojnou účast.