Mezistátní utkáníe U18, účastníci CZE-HUN-SVK, Piešťany, 5.7.2024

RESULTS

5.7. se ve slovenských Piešťanech konalo dorostenecké MU U18.

Z původně přihlášených 5 státu nakonec zbyla trojice a tak se čeští závodníci utkali o vítězství s celky Maďarska a domácího Slovenska. Reprezentační dres si zajistili první 2 z českého mistrovského klání. V dorostenecké soutěží to byl Dan Mochal z Liberce (trenéři Párys / Čermáková), pro kterého šlo po loňské neúčasti na MU žactva o reprezentační premiéru, a Marek Rösler z AC Mladá Boleslav (trenér Prückner). Ten był při loňské MU po projití cíle diskvalifikován a tak měl před sebou reprezentační reparát. Z dorostenek si právo startu vybojovala děvčata z Frýdku-Místku, nepřeberné líhně mladých chodců a chodkyň pod trenérským vedením Pepy Nejezchleba, jmenovitě dvě Elišky - Říhová a Kokořová.

Holky PIESTANY

Chodci ve společné startu zahájili MU velmi důstojným představením a velkým bodovým ziskem pro české barvy.

Hned od startu vyrazila do čela trojice Bátovský (SVK) - Mochal - Rösler. Závod tahali naši chodci a vedoucí trojice se zbytku startovního pole rychle vzdalovala. Za druhou skupinkou dalšího Slováka Krompaščíka a obou Maďarů se držela s odstupem Eliška Říhová. Postupně se mezera mezi ní a dorostenci zvyšovala, ale Eliška šla výborný závod a bojovala de facto jen sama se sebou. Od začátku ztrácela s odstupem na Elišku dvojice Kokořová - Indrišková (SVK).

Zhruba po 15 minutách technicky velmi pohledného závodu (až na maďarského závodníka Stefanovicse, který obdržel 2 červené >> a jeho technika byla velmi specifická) šel Bátovský do čela a začal se našim chodcům vzdalovat. Současně s tím utrhnul Mochal Röslera, který lehce zaostával. Bátovský si došel pro jasné a zasloužené vítězství v jediném čase sub 23 min - 22:58.37. Dan Mochal si při prvním repre startu pověsil na krk stříbrnou medaili, na slovenského atleta ztratil 32 sec ve svém druhém nejlepším životním výkonu - 23:31.63. O 9 sec zpět zůstal Marek Rösler, který proti loňsku došel “čistý” a mohl se tak radovat z bronzu. Čeští chodci tak připsali na český účet 9 bodů (5 + 4).

Závod děvčat zůstával povětšinou mimo záběr kamer, ale v pozadí se dal číst vývoj závodu.

S obrovským náskokem si pro svůj druhý čas pod 26 min - 25:55.46 došla v sólo závodě Eliška Říhová a za vítězství zapsala 7 bodů na české konto. Dominantní výkon podtrhla velmi dobře zvládnutou technikou chůze. Druhá byla s velkým odstupem slovenská favoritka Indrišková, na kterou svým druhým kariérním výkonem 27:43.91 Eliška Kokořová (4 body), která bronz uhájila před dotírající Maďarkou Vancsó.

České chodecké mládí předvedlo kvalitní výkony a více než důstojně mladí chodci a chodkyně reprezentovali naši disciplínu. Veliká gratulace patří i trenérskému triu Nejezchleba - Párys - Prückner, kteří dlouhodobě s mládeží pracují a snaží se nacházet nové a nové talenty. Nominační kritéria pro ME U 18 byla sice pro naše mladé daleko (22:00 resp. 24:30), ale výkony mladých rozhodně nejsou špatné. Postupné zlepšování, práce na technice i nebojácná představení při zahraničních startech jsou příslibem do budoucna.

SKVĚLÁ CHODECKÁ SOBOTA 22.6.2024

RESULTS OH KVALIFIKACE - DUBLIN

RESULTS MU - BRNO

RESULTS - SVÁTEK CHŮZE RUMBURK

V neděli 30.6. se uzavřela olympijská kvalifikace. V celé řadě zemí proběhly národní šampionáty, jejichž součástí byla i chodecká klání, nejčastěji v chůzi na 10 000 m. Skvělé výkony předvedli chodci z Francie, Španělska či Velké Británie. Slovensko uspořádalo v rámci boje o poslední rankingové body svérázný šampionát v chůzi na 20 000 m v neděli ráno. Až poté, co závody skončily, zjistili pořadatelé, že vítěz šel o 2 kola méně, druhý v cíli z Indie pak o kolo méně. V ženské soutěži sice čipy zafungovaly správně, ovšem tam se zase rezignovalo na pravidla o společných startech mužů a žen. V rámci boje o rankingové body jdou pravidla stranou a tak si vítězná Slovenka v doprovodu dvou mužů zašla národní rekord.

štafetaNás může těšit, že po loňské kulišárně v Nové Pace jsme tentokrát dostáli všem pravidlům WA i fair play a na OH uvidíme české závodníky v obou disciplinách. V chůzi na 20 km bude startovat Eliška Martínková, v chodecké štafetě se pak na start postaví dvojice Martínková - Hlaváč.

Tato dvojice neuspěla v hlavním nominačním závodě v Antalyi, kdy byli po technickém zaváhání Martínkové první nepostupující. Dostali však, stejně jako každá nekvalifikovaná zěmě, šanci na reparát. A tak se 22.6. postavili naši závodníci na start OH kvalifikace na stadionu v Dublinu.

Prvních 12,2 km absolvoval Vítek Hlaváč. V prvních metrech sice šel společně ve skupině všech kandidátů postupu, ale šlo o hodně a nebylo nač čekat. Vítek vyrazil záhy vpřed a rychle se ostatním vzdálil. Na metě 5 000 m (20:20) již měl náskok 38 sec a dál se snažil vybojovat náskok pro Elišku. Bylo podstatné, aby mohla jít Eliška v klidu a technicky jistě.

Desítkou procházel Vítek v čase 40:50 s náskokem zhruba 50 sec na své pronásledovatele. Ti už se smrskli pouze na favorizovanou Keňu A a řecké chodce. Keňský chodec Gathimba překvapivě zaostával a Vítek si tak připsal cenný skalp. Elišce předával v čase 49:49 s náskokem půl kola. Eliška předvedla solidní a především technicky jistý výkon a náskok o pár sec navýšila. 10 km bylo za 45:33. Druhá Keňanka ztratila na Eliška dalších 12 sec. Potvrdilo se tak očekávání, že závod rozhodnou muži, neb nejlepší 2 ženy půjdou zhruba podobně. Vítek si převzal štafetu a svůj druhý úsek šel velmi podobně jako ten první - 41:00. Gathimba na něj ztratil dalších 52 sec a bylo skoro rozhodnuto. Poslední úsek mohla jít Eliška na jistotu a udržovat si náskok. I ona zopakovala svůj výkon z prvního úseku a technicky jistě zapsala 45:40. Naši si tak s náskokem více než 2 min došli nejen pro vítězství, ale především pro poslední kvalifikační místo do Paříže. Výkon 3:02:09 je novým českým rekordem, bezchybný technický výkon a kvalitní mezičasy pak řadí naše chodce mezi postupujícími do Paříže na 12. místo podle dosažených časů (reálně jsou, vzhledem ke kvalifikačnímu systému, 25.).

Je třeba říci, že i ostatní štafety si nevedly vůbec špatně. Výrazně lepší počasí než v Antalyi i získané zkušenosti využily všechny štafety. Pokud by rozhodovaly časy a ne kvalifikační závod v Antalyi, jely by z Dublinu do Paříže hned 4 týmy! Veliká gratulace Vítkovi i Elišce, Paříž už volá.

Sobota 22.6. vůbec české chůzi přála. V Brně se šlo MU CZE - HUN - CRO - POL - SVK:

KuklaHolky

V chůzi na 10 000 m výborně reprezentovali všichni nominovaní. Od začátku šel osamoceně na čele Albert Kukla, který ve startovním poli neměl rovnocenného soupeře.

Rychle si vybudoval náskok a ten pak již pouze udržoval. Když zkusil maďarský závodník něco s Albertovou dominancí udělat, svěřenec Karla Ketnera prostě přidal na tempu a donutil Maďara riskovat, což vedlo k rychlé diskvalifikaci daného závodníka. 5 kol před cílem došel Albert o kolo druhého českého reprezentanta Vojtu Nováka z Frýdku. Ten se Alberta chytil, Albert mu pomohl zrychlit a zabojovat o osobní rekord. Kukla jasně zvítězil za 44:25 s náskok více než minuty na druhého Poláka. Vojtěch Novák se celou dobu pohyboval na 4. - 5. místě, nakonec zapsal 4. místo a především nový kvalitní OR 46:12.09. Výborně!

V juniorkách byla dominantní česká dvojice. Ema Klimentová a Alžběta Franklová šly od začátku společně, střídavě udávaly tempo a ostatním nedávaly šanci. Ema v posledních 2 kilometrech zrychlila a došla si nejen pro vítězství, ale i dráhový osobní rekord 48:10.11.

Výborně si vedla i druhá svěřenkyně Kateřiny Čermákové Alžběta Franklová. V závěru sice ztratila, ale uhájila druhé místo a předvedla výborný nový osobní rekord 48:53.44.

Chodci a chodkyně tak výraznou měrou přispěli k vítězství českých barev v rámci MU.

Třetí zajímavý výsledek pak přišel ze Svátku chůze v Rumburku. Závod žen s přehledem ovládla kvalitním výkonem Lenka Borovičková (16:49.08), mezi muži kraloval další veterán Martin Nedvídek (22:34.42) před Rostou Kolářem (22:50.11). Třetí místo pro sebe získal v novém osobním rekordu dorostenec Marek Rösler ve výborném čase 23:06.89. Obrovsky se lepšící dorostenec je velkým příslibem do budoucna.

Již o nadcházející víkendu 5.7. čeká jeho i vítěze MČR Mochala z Liberce spolu s nejlepší dorostenkami MU na Slovensku. České dorostenky to budou mít obtížné, ale oba dorostenci s touto výkonností budou bojovat o vysoké příčky.

Lenky Slabáková - Borovičková tlačí na vedení Naomi Maják v ženách a v mužích jasná dominace Martina Nedvídka. Následující 5.kolo poháru se odehraje při Pražské chodecké hodinovce 19.10.2024!!! 

Lenka Slabak und Borovicka machen richtig Druck auf die Führung von Naomi Majak bei den Frauen, und bei den Männer dominiert Martin Nedvidek ganz klar. Nächste Runde Nr.: 5 des Pokales wird bei dem Pragerbahngehen am 19.10.2024 stattfinden!!!

Závodem v Rumburku 22.6.2024 vstoupil Pohár MUDr.Petra Brandejského do své druhé poloviny. Neúčasti Noemi Maják využily obě zkušené Lenky (Borovičková a Slabáková) k výraznému snížení dosavadního náskoku kadaňské žákyně, takže boj o prvenství v dámských kategoriích bude jistě ještě napínavý až do konce, zvlášť, když do souboje jistě zasáhne i juniorka Ema Kyselicová.

V kategorii mužů využil Martin Nedvídek domácího přostředí k zvýšení své dominance, na dalších místech soupeří mládí (Plecháček a Rösler) se zkušeností (Kovář, Řežábek).

Připomínám, že do celkového hodnocení se započítává 5 nejlepších výkonů ze všech závodů. Z dosavadních 4 kol má již každý z účastníků nějakou tu pauzu, takže v závěrečných dvou závodech se započítává každý výkon. Těším se na Vaši účast 19.10. při Pražské hodinovce a 26.10. při vyvrcholení Poháru v německé Žitavě.

František Párys - koordinátor poháru

Zpracování tabulky / Auswerten: František Párys // Bodovací systém / Punktsystem: Udo Schaeffer - www.geherpokal.de

RESULTS AFTER THE 4TH ROUND OF THE BRANDEJSKY CUP

Muži:                
Poř.: Jméno Kategory Klub/Stát Poděbrady D-H-D Praha-Brandýs Rumburk   Celkem
1 NEDVÍDEK Martin M45 AC Rumburk, z.s.   98 111 106   315
2 PLECHÁČEK Ondřej M 16/17 AC Turnov, z. s. 87   87 87   261
3 KOLÁŘ Rostislav M35 SK Hranice z.s.   84 85 89   258
4 ŘEŽÁBEK Michal M Spartak Praha 4 66   68 63   197
5 RÖSLER Marek M 16/17 AC Mladá Boleslav z.s. 85     93   178
6 ŠOLC Luděk M 60 AC Mladá Boleslav z.s. 83   85     168
7 KALÁT Josef M65 AK Bílina   80 79     159
8 JANOUŠEK Jiří M 70 TJ Jiskra Otrokovice 81     76   157
9 VEJVANČICKÝ Vojtěch M 16/17 AC Rumburk, z.s. 81     75   156
10 SCHAEFFER Udo M70 Germany     79 72   151
11 ADAM Petr M 70 SK Nové Město nad Metují 67   68     135
12 KOVANDA Jiří M 75 TJ Lokomotiva Beroun z.s. 67 67       134
13 WEIS Jakub M 14/15 AK Slovan Duchcov 67     65   132
14 UHER Jan M SK Nové Město nad Metují 63   66     129
15 PTÁK Jaroslav M75 ASK Děčín   58 60     118
16 SLAMĚNÍK Marek M 45 AK Slovan Duchcov 53     63   116
17 HERMAN Zbyněk M 55 Lokomotiva FOSFA Břeclav 61   54     115
18 LAPKA Miloslav M65 T. J. Sokol České Budějovice      115     115
19 MAREK Stanislav M 80 TJ Spartak Třebíč, spolek 41 37   33   111
20 SCHRÖTER Uwe M 65 Germany 102         102
21 ROSENBAUM Lukáš M 16/17 Slovakia 101         101
22 KUKLA Albert M18/19 USK Brno     100     100
23 BÁTOVSKÝ Šimon M 16/17 Slovakia 95         95
24 KULIEŠA Libertas M 16/17 Lithuania 94         94
25 SCHMIDT Matti M 16/17 Germany 94         94
26 ROHRSSEN Lasse M 16/17 Germany 92         92
27 MENCEL Tomáš M Slovakia 92         92
28 SVOBODA Hynek M 14/15 Atletika Poruba z.s. 88         88
29 SMOLA Josef M60 SMOLA CHŮZE Praha     88     88
30 FLIEGL Miroslav M70 PSK Olymp Praha, z.s.     86     86
31 HLOH Jaromír M Lokomotiva FOSFA Břeclav     86     86
32 ZAJÍC Jan M 70 Hvězda Pardubice z.s. 42 43       85
33 LUNIEWSKI Mirosław M 65 Poland 84         84
34 TSE Chun Hung M 40 Hong Kong 83         83
35 MALÍK Ondrej M 60 Slovakia 82         82
36 HEJKRLÍK Filip M 45 Athletic Club Ústí n/L. z.s. 80         80
37 SLAMĚNÍK Arnošt M 14/15 AK Slovan Duchcov 78         78
38 MAŁECKI Waldemar M 65 Poland 77         77
39 SAULGRIEZIS Ilmars M 65 Latvia 77         77
40 KROMPAŠČÍK Šimon M 16/17 Slovakia 76         76
41 GIEBELER Helmut M 70 Germany 76         76
42 SUCHÝ Pavel M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     74     74
43 MYŠKA Miroslav M 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 73         73
44 LEHMANN Stefan M 70 Germany 73         73
45 ZAJÍC Jakub M35 TJ Sokol Kolín-atletika   32 40     72
46 JÓN Jiří M55 SK Nové Město nad Metují     70     70
47 HÖLTERS Bernd Ocker M 75 Germany 69         69
48 SIMON Zdeněk M60 Univerzitní sportovní klub Praha     69     69
49 SEHNAL Adrien M70 SC Radotín Praha     68     68
50 VARGA Ondřej M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67         67
51 HERMAN Daniel M 14/15 Lokomotiva FOSFA Břeclav 67         67
52 BORISON Stanislav M AC Rumburk, z.s.       67   67
53 KIEPERT Horst M 70 Germany 66         66
54 BONNESS Hartmut M 80 Germany 66         66
55 SECK Patrick M 55 Germany 65         65
56 JINDRA Petr M50 PSK Olymp Praha, z.s.     65     65
57 VAN BREMEN Jacques M 40 Germany 64         64
58 DANKOVIČ Daniel M 16/17 Slovakia 63         63
59 VOJTÍŠEK Tomáš M50 AC Moravská Slavia Brno, spolek     63     63
60 SOUČEK Ondřej M10/11 TJ Rumburk       60   60
61 TOPOR Čeněk M 16/17 Orel Vyškov 59         59
62 VYMYSLICKÝ Tomáš M45 Lokomotiva FOSFA Břeclav     59     59
63 ZEIBERT Milan M60 TJ Spartak Třebíč, spolek     59     59
64 SLAMĚNÍK Bořivoj M10/11 AK Slovan Duchcov       59   59
65 ČEREPUŠŤÁK Ondřej M 75 AC Čáslav z.s. 58         58
66 TOLLE Uwe M 65 Germany 57         57
67 FIŠER Pavel M55 Atletika Stodůlky z.s.     57     57
68 POLÁŠEK Vít M Atletika Havířov 1965     55     55
69 ŽEŽULKA Martin M Atletika Stodůlky z.s.     54     54
70 DOUBEK Jaroslav M Atletika Stará Boleslav, z.s.     52     52
71 ČERNÝ Jaroslav M35 TJ LIAZ Jablonec, z.s.     52     52
72 POLÁŠEK Jan M40 Atletika Havířov 1965     52     52
73 ZAJÍČEK Richard M 16/17 Univerzitní sportovní klub Praha     51     51
74 URBÁNEK Tobiáš M18/19 TJ Sokol Praha Královské Vinohrady    49     49
75 ŠIMONEK Pavel M55 Hvězda Pardubice z.s.     49     49
76 BROT Daniel M 70 Switzerland 44         44
77 BALICZ Daniel M AC Mladá Boleslav z.s.      44     44
78 MAŠATA Jiří M 60 Czech Republic 42         42
79 RŮŽENECKÝ Petr M65 ASK Dipoli z.s.      42     42
80 OŽANA Lukáš M Atletika Havířov 1965     41     41
81 STŘECHA Antonín M 14/15 SK Jeseniova       41   41
82 DOBEŠ Šimon M 12/13 AC Praha 1890     40     40
83 NEJEDLÝ Matěj M18/19 SK Čtyři Dvory České Budějovice     38     38
84 KAPUSTA Miroslav M 70 Slovakia 37         37
85 BECHYŇSKÝ Josef M70 SK Čtyři Dvory České Budějovice     36     36
86 DRAŽAN Matyáš M 12/13 TJ LIAZ Jablonec, z.s.       30   30
87 TARDI Emmanuel M 55 France 27         27
88 CHMELÍK Tomáš M Atletika Havířov 1965     23     23
89 NAVRÁTIL Marek M 16/17 ASK Děčín   22       22
90 SILNÝ Filip M 16/17 AK Kroměříž     18     18
91 STEJSKAL Ladislav M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     12     12
92 SEDLÁČEK Ondřej M40 SC Radotín Praha     7     7
93 CHMELÍK Richard M Atletika Havířov 1966     7     7
94 KADLEC Miroslav M45 SK Čtyři Dvory České Budějovice     5     5
95 MATRAS Petr  M40 TJ Sokol Praha Královské Vinohrady    1     1
                   
                   
Ženy:                
Poř.: Jméno: Kategorie: Klub/Stát: Poděbrady D-H-D Praha-Brandýs Rumburk   Celkem
1 MAJÁK Noemi W 14/15 BK F-C Kadaň, z.s. 82 79 95     256
2 BOROVIČKOVÁ Lenka W 50 SK Nové Město n.M.   75 83 82   240
3 SLABÁKOVÁ Lenka W 55 AC Moravská Slavia Brno, spolek 81 77   71   229
4 KYSELICOVÁ Ema W 18/19 Spartak Praha 4 57   67 69   193
5 REINOVÁ Miloslava W55 AC Rumburk, z.s.     61 68   129
6 NETOLICKÁ Martina W 40 AC Slovan Liberec 61   66     127
7 SKUPIEŃOVÁ Nela W 16/17 AK Šternberk z.s. 57   70     127
8 JURKULÁKOVÁ Adéla W 16/17 AK Šternberk z.s. 59   65     124
9 KRATOCHVÍLOVÁ Kateřina W 12/13 AC Rumburk, z.s. 53     61   114
10 ZÁMEČNÍKOVÁ Kristína W 16/17 Slovakia 100         100
11 PERNICKÁ Dominika W 14/15 Slovakia 98         98
12 VEGA GONZALEZ Irene W 16/17 Spain 97         97
13 ŠTEFÁČKOVÁ Nela W 16/17 TJ Dvůr Králové n/L,z.s. 42   55     97
14 SCHRÖTER Brit W 50 Germany 94         94
15 FRANKLOVÁ Alžběta W 18/19 SK Jeseniova     93     93
16 KUSÁ Petra W 16/17 Slovakia 90         90
17 LASICOVÁ Nina W 12/13 Slovakia 89         89
18 SOFKOVÁ Natália W 12/13 Slovakia 88         88
19 SABOVÁ Madalena W 14/15 AC Rumburk, z.s.     32 54   86
20 KOVÁRIKOVÁ Liana W 12/13 Slovakia 85         85
21 ACKERMANN Lara W 16/17 Germany 82         82
22 ANXIONNAT Claudine W 70 Fance 82         82
23 KARINAUSKAITE Adrijana W 16/17 Lithuania 81         81
24 WALTER Zuzka W 16/17 Germany 79         79
25 VÖLKEL Laura W 16/17 Germany 79         79
26 VAŇKOVÁ Viktorie W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 78         78
27 CARNIEL Maria-Lena W 16/17 Germany 78         78
28 VRANKOVÁ Ivana W 50 TJ Sokol Opava 77         77
29 LOPATKOVÁ Petra W 14/15 Slovakia 76         76
30 BANDOLY Mia W 16/17 Germany 76         76
31 LACHEOVÁ Eleonora W 14/15 AC Rumburk, z.s.     32 44   76
32 KRASULOVÁ Adéla W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75         75
33 ŘÍHOVÁ Eliška W 16/17 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 75         75
34 PETŘÍKOVÁ Johana F Spartak Praha 4     73     73
35 CINTULOVÁ Agáta W 14/15 Slovakia 70         70
36 SUPEKOVÁ Sofia W 16/17 Slovakia 70         70
37 POHLOVÁ KUČEROVÁ Štěpánka W35 TJ Sokol Hradec Králové     70     70
38 DOJČAROVÁ Aneta W 16/17 AK ŠKODA Plzeň 69         69
39 ZIKMUNDOVÁ Jana F AC Turnov z.s.     69     69
40 ILLING Nika W 16/17 Germany 67         67
41 GUTISOVÁ Natália W 16/17 Slovakia 66         66
42 PITTNEROVÁ Tereza F AC Turnov z.s.     64     64
43 KOZLOVÁ Ludmila W 16/17 Atletika Prachatice     64     64
44 GOLLE Constanze W 40 Germany 63         63
45 KRINWALDOVÁ Lucie W 18/19 AC Mladá Boleslav z.s.      63     63
46 JENÍKOVÁ Karolína W55 Spartak Praha 4     62     62
47 RITKOVÁ Alexandra W 16/17 Slovakia 61         61
48 NEDVÍDKOVÁ Katka F AC Rumburk, z.s.     61     61
49 KOLLÁRIKOVÁ Olívia W 12/13 Slovakia 60         60
50 MĚRKOVÁ Bára W 14/15 AK Slovan Duchcov 55         55
51 PIVODOVÁ Simona W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      55     55
52 UVÍROVÁ Vivien F Atletika Poruba z.s.     55     55
53 MALIŠOVÁ Veronika W 14/15 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 54         54
54 SMOLÍKOVÁ Veronika W 18/19 TJ Sokol SG Plzeň-Petřín     54     54
55 DROZDKOVÁ Ema W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      53     53
56 HANYKOVÁ Zuzana W50 AC Turnov z.s.     53     53
57 MAREDOVÁ Lucie W 14/15 Atletika Jižní Město z.s. 50         50
58 PERNICA Lenka W 45 AC Česká Lípa 49         49
59 POLICEROVÁ Kateřina W 16/17 AC Česká Lípa       49   49
60 KAUTSKÁ Magdaléna W10/11 AC Praha 1890     48     48
61 NOVÁKOVÁ Petra F Atletika Holešov, z.s.      48     48
62 WINTEROVÁ Alena W70 TJ Rumburk       46   46
63 DÍKOVÁ Lucie F Atletika Poruba z.s.     45     45
64 SCHOLZEOVÁ Veronika F SK Nové Město n.M.     43     43
65 SOLAŘOVÁ Gabriela W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      42     42
66 HAHNELOVÁ Veronika W 12/13 AC Rumburk, z.s.       41   41
67 KARSKÁ Nikola W 16/17 Atletika Holešov, z.s.      36     36
68 GUCFOVÁ Sofie F Spartak Praha 4     33     33
69 SMAŽILOVÁ Markéta W 18/19 Atletika Holešov, z.s.      33     33
70 SKALNÍKOVÁ Julie F Atletika Holešov, z.s.      28     28
71 ŠUBRTOVÁ Michaela W 18/19 Atletika Holešov, z.s.      25     25
72 JENÍKOVÁ Petra F Spartak Praha 4     23     23
73 FIŠEROVÁ Ludmila F Atletika Stodůlky z.s.     18     18
74 ŠÁROVÁ Nela W10 U AC Praha 1890     15     15
75 KREJČÍ VÁCLAVKOVÁ Žaneta W40 SK Kotlářka Praha, z.s     11     11

 

REGISTRACE SPUŠTĚNA / REGISTRATION IS NOW OPEN

REGISTRATION / Přihlášky: https://www.sportt.cz/register/1351

STADIUM DETAILS / Stadion: http://www.ac1890.cz/pages/oddil/kontakt.php

LIST OF REGISTRANS / Seznam přihlášených: https://www.sportt.cz/races/all/startlist/1351

PRIZE MONEY ONE-HOUR TRACK WALK MEN and WOMEN:

1st place - €700, 2nd place - €400, 3rd place - €200, 4th place - €100, 5th place - €50, 6th place - €30

BONUS €2000: for setting a new meeting record of Prague one-hour track walk

Meeting record: men - 14 373 m / women - 13 679 m

ENTRY INFORMATION / Propozice:

Propozice 2024 lllPlakát Titulka propozic 2024 ll

 

Využije české chodecké duo MARTÍNKOVÁ - HLAVÁČ jedinečnou příležitost probojovat se v sobotní kvalifikaci v Dublinu na OH do Paříže?  

SEZNAM JIŽ KVALIFIKOVANÝCH TÝMŮ NA OH DO PAŘÍŽE

22.6. bude pohledem českého fanouška chůze nabitý událostmi. V Rumburku se půjde další kolo Poháru Mudr. Brandejského Svátek chůze se super zábavnou 30 min štafetou.

V Brně se uskuteční MU Česko - Chorvatsko - Maďarsko - Polsko - Slovensko  s českou čtveřicí Klimentová - Franklová / Kukla - Novák. Naše reprezentanty nečeká nuda v Brně, ale 25 náročných okruhů na stadionu.  Ovšem hlavním tahákem bude jednoznačně boj o poslední letenku do Paříže.

štafeta VelkýNa stadionu Morton v irském Dublinu se uskuteční poslední kolo boje o účast v olympijské chodecké štafetě. Náš tým ve složení Hlaváč - Martínková je v tuto chvíli na prvním nepostupovém místě (3:08:52). Z MS v Antalyi postoupilo automaticky první 22 štafet. Další 3 postupují časem. Již v listopadu loňského roku bylo jasné, že jedno z míst tzv. “na čas” uzmul Ekvádor výkonem 2:56:49. Ekvádorští chodci se tak ani nenamáhali v Antalyi nastoupit a soutěžili na tratích pro jednotlivce.  Dost jasná byla i pozice Peru, které se na 99% kvalifikovalo na stejném závodě v Santiago de Chile - 3:01:14. Pro zbytek světa tak zbývá jedno jediné místečko. V Antalyi se na tuto pozici dostalo Portugalsko. Výkon 3:08:44 je snáze dosažitelný, Američané již doma zkoušeli na čas zaútočit, ale jejich výsledek byl o 13 sec pomalejší portugalců. Irové vytvořili ihned po tureckém závodě speciální “last minute race” na stadionu, kam se mohl přihlásit prakticky kdokoliv. Závod byl do kalendáře WA zapsán okamžitě po tureckém šampionátu a splňuje všechny náležitosti.

V tuto chvíli čítá startovka 7 uchazečů o olympijskou letenku a jeden mezinárodní tým chodců, kteří si to prostě chtějí zkusit. Novozélanďanka Arnika Nelson a Ir Joe Mooney přeci jen nemají výkonnost na to, aby o OH šanci bojovali, ale štafeta je zajímavý formát a stojí za to si ji vyzkoušet.

Boj a jediné místo bude velmi otevřený. Lze očekávat o minuty lepší výkon, než je ten portugalský a je spíše překvapením, že se Portugalci nepřihlásili a místo v Paříži si nepojistí. Klimatické podmínky rozpálené dubnové Antalye a irského Dublinu nelze srovnávat, to hraje sobotnímu závodu do karet.

Největším favoritem bude nesporně tým Keňa A. Kireri Gathimba sice letos nemá žádné mezinárodní závody za sebou, šel jen volné dvacítky v Nairobi a také na jeho poměry nevýraznou desítku za 40:34 v Nairobi. V nadmořské výšce přes 1700 m.nm.. Tento závodník patří mezi ty, kteří loni splnili limit pro OH, 20 km umí pod 79 min a v minulosti byl např. třetí při MS v Ománu. V Dublinu by neměl mít mezi muži konkurenci. Jeho partnerkou bude  Ngii, která se v roce 2021 dokázala dostat pod hranici 91 minut na 20 km. Její forma a současná výkonnost je čistě v rámci spekulací, i ona má výkony pouze z Nairobi, 10 000 m bylo sub 47 min. Úroveň Gathimby je však úplně jinde než ostatních mužů. Jak ukázal závod v Turecku, kde byla Kanaďanka výrazně pomalejší než ostatní, lze i takto postoupit, když muž má výkonnost Evana Dunfeeho. A to Gathimba má.

Stafeta 2 VelkýNejvětšími soupeři Keňanů by měla být česká dvojice Vít Hlaváč a Eliška Martínková. Dle letošních OR jsou na tom oba výborně. Jak všichni víme, bude to především o tom, zda Eliška dokáže udržet techniku. Pokud ano, svůj výkon z Antalye by dokázali vylepšit rázem o několik minut. Pokud půjde Eliška jistě na úrovni např. 46:30 a Vítek k tomu přidá svůj letošní standart, budou mít Keňané co dělat. Přeci jen Ngii Elišky kvalit nedosahuje. Rozhodovat budou muži a rozhodčí.

Těsně za výkonností našich je řecká dvojice (V Turecku 3:10:11). Svěřenec slovenského trenéra Spišiaka Papamichail sice při ME nedokončil, ale letos má zapsaný výkon 1:21:55, což je de facto o 2 minuty lépe než Hlaváč. Jeho partnerka Tsinopoulou má letošní desítku sub 44:36 min (Martínková 43:24), ovšem na 20 km se pod 1:33:00 nedostala a na Martínkovou tak výrazně ztrácí. Nemá však technické problémy jako naše závodnice.

Třetím do party v boji o pařížskou letenku bude nejspíše dvojice z Kazachstánu. Sheiko zapsal v Dudincích 1:22.47 a na Vítka má náskok de facto minuty. Partnerkou mu bude Morozova. V Dudincích předvedla 1:33:10.  V Antalyi zapsali Kazaši 3:11:19, na naše chodce tak výrazně ztratili. Stejně jako naši však získali zkušenosti a musí se s nimi počítat.

Poprat se o místo bude chtít i domácí dvojice Brendan Boyce a Kate Veale. Ti v Antalyi pro zranění Brendna nedokončili, touha po startu pod Eiffelovkou je však velká, Boyce se rychle doléčil a musí to zkusit. Výkonnostně by však měli být mimo kategorie postupu.

Dvojice z Hong Kongu předvedla v Antaylii 3:22.04 a jejich pokus je spíše v rovině teoretické.

Mezi nastoupivšími bude i druhá dvojice z Keni, ale i tam je šance v rovině fantazie.

V Dublinu se půjde skvělý závod. Tým rozhodčích má před sebou nelehký úkol. Lze očekávat přísný metr. Do Paříže může jen jeden tým a technicky musí chůze v Paříži obstát.

Všechny týmy se v Antayli poučili, že závod končí opravdu až na cílové pásce. Brazilci bojovali o titul, místo toho skončili v PZ na 3 minuty. Slovenská dvojice Burzalová - Černý šla mimo postup, vše se změnilo v posledních 2 kilometrech, kdy opět úřadovali rozhodčí…

Našim přejeme rychlé nohy a především skvělou techniku. V Antayli chytili 4 trestné minuty. Pokud se tomuto dokáží vyhnout, nemusela by být pro Vítka olympijská účast jen snem. Eliška už jistotu startu má.

Uvidíme, kdo v Dublinu bude v rukou držet letenku směr Paříž. České barvy by se na Martových polích krásně vyjímaly… 🙏

MAPA CHODECKÉ TRATI NA OH PAŘÍŽ:

Paris

Mistrovství ČR dorostu, juniorů a juniorek, tzv. “Gigant” hostila o uplynulém víkendu Ostrava.

RESULTS

Kukla Chodecké soutěže otvíral závod na 5 000m dorostu, následovalo 10 000m juniorů a juniorek. Byly to i první medaile, které se v Ostravě rozdělovaly.

Ke stratu na 5000m dorostenců se přihlásilo 5 chodců včetně největšího favorita Mochala z Liberce. Všichni atleti jsou v dorostenecké kategorii prvním rokem. Do čela šel okamžitě Dan Mochal. O vedení se s ním průběžně tahal Marek Rösler z Mladé Boleslavy (tr. Prückner). Za nimi se snažil udržet rychlé tempo turnovský Ondřej Plecháček (tr. Čermáková). První kilometr byl za 4:36 a vedoucí trojice se již výrazně odpojila od dalších dvou závodníků. Na čtvrtém místě šel zcela osamocen rumburský Vojtěch Vejvančický, který byl v nelehké situaci. Děvčata a pátý ze soupeřů byli výrazně pomalejší, tempo 4:36 je však zatím nad jeho síly. Přitom nezačal vůbec špatně, 4:53 je solidní. Po metě tří kilometrů začal z vedoucí trojice rychle odpadat Plecháček, i tak si došel pro bronz v novém kvalitním OR 23:54.63.

Po dalších 400 m začal ztrácet i Rösler, zatímco Mochal, svěřenec Františka Párysa, který však již současné trénuje na soustředěních v Itálii se skupinou Kateřiny Čermáková, dokázal zvyšovat tempo. Pro vítězství si šel ve skvělém OR 22:46:04. Od haly se dokázal zlepšit o minutu. Na rekord šampionátu Jardy Morávka mu sice ještě minuta chybí, ale v příštím roce, pokud u chůze vydrží a bude dál pracovat na rychlosti, se může pod rekord šampionátu snadno dostat. Druhé místo vybojoval, taktéž v kvalitním osobáku mladoboleslavský Rösler - 23:23.96, což je čas o minutu lepší než z jarní pětky v Poděbradech. Na čtvrtém místě dokončil v OR Vejvančický a i on pokračuje v postupném zlepšování. Výkon 25:16.31 je taktéž dráhovým osobním rekordem. Pod 30min se při svém třetím chodeckém startu dostal závodník USK Praha Richard Zajíček 29:56.23.

Dorostenek se přihlásilo 13, jedna nakonec k závodu nenastoupila. Děvčata startovala ve společném závodě s dorostenci. Vedení se okamžitě ujala Eliška Říhová z Frýdku-Místku. Ta se při MMaS již dokázala dostat pod 26 min - 25:49.54 a pokoušela se o další vylepšení OR. To se tentokrát nepovedlo, Eliška suverénně zvítězila v čase 26:15.67, nicméně její výkon je potěšující. I stříbro si odváží do Frýdku další svěřenkyně trenére Nejezchleba Eliška Kokořová v novém osobním výkonu 27:03.39, kdy se zlepšila téměř o 2 minuty.  Bronzovou medaili a nový OR odvezla do Šternberku Nela Skupieńová - 28:28.64. Pod 30 min se dokázalo dostat pouze 5 dorostenek a je otázkou, zda závodnice s výkonem na hraně 35min patří na MČR.

Pak se již ve slunečném a teplém dni postavili na startovní čáru junioři a juniorky. Start hned 4 juniorů byl proti loňskému roku, kdy nešlo pro nízký počet přihlášených závod uspořádat, nesporným úspěchem. Aspirantem na titul byl jediný závodník. Albert Kukla, svěřenec trenéra Ketnera, je v jiné výkonnostní kategorii. Kukla, který přijel do Ostravy rovnou z Tater a hned se tam také vracel, zkusil závod rozejít na limit pro MS U20 v Limě. V teplém počasí a v sólo závodě to byl přetěžký úkol. Přesto předvedl vynikající připravenost a rekord šampionátu vylepšil na 43:32.82. Albertův výkon byl nesporně nejkvalitnějším chodeckým výkonem dne. Bohužel za limitem 42:00 stále zaostává. Pokud by byl limit stanoven dle maďarských tabulek totožně s výkonem pro juniorky (47:00), musel by být na úrovni 42:42. Albert již letos 42:44 předvedl.  Výkon požadovaný po juniorech je bohužel výrazně těžší ženského limitu, což ukazuje, o kolik náročnější je uspět v mužských kategoriích s větší konkurencí. Albert je kvalitní závodník se skvělým somatotypem a pokud ho neodradíme, dříme v něm velký potenciál.

Pro stříbrnou medaili si došel další frýdečák, prvním rokem junior, Vojtěch Novák. Výkon 47:16.14 je na podobné úrovni, jak chodil Albert v loňském roce. Vojta dosahuje dobrých výsledků a postupně se zlepšuje, technicky však má na čem pracovat. Velmi rozkývanou horní polovinu těla je třeba uklidnit a směřovat energii na pohyb dopředu. Bronz putoval do Dukly zásluhou Vojtěcha Peroutky. 54:18.73. Na čtvrtém místě si došel pro nový OR hradecký Tomáš Gloser -57:42.59.

KlimentováJuniorek se přihlásilo 5. Jasnou favoritkou byla Ema Klimentová. Průběh závodu však rozhodně tak jasný nebyl. Ema má z Antalye splněný limit do Limy velmi kvalitním výkonem 46:28.

Letos potvzuje další postupné zlepšování. Závod roztáhla v T 4:35 a kráčela společně s Vojtou Novákem.  Netradičně rozešla závod o něco volněji a samostatně Alžběta Franklová. A o něco volnější začátek jí sednul. Až 19 sec ztrátu dokázala postupně stahovat a těsně před metou 3000m šla dokonce do čela. A ne na chvíli. Klimetnová zpomalovala a Franklová jí začala odcházet. Naději na titul držela dlouho. Klimentová ztrácela až 15 sec, ale 4 kola před koncem se jí podařilo na Franklovou opět dotáhnout, rychle se přes tuhnoucí Bětku přehnala a s přehledem zvítězila ve výkonu 48:29.18. Franklová se mohla radovat z nového osobního rekordu 49:01.09. Obě svěřenkyně trenérky Čermákové předvedly dramatický souboj a zaslouží velikou pochvalu. Klimentová za mentální nastavení, kdy se dokázala vrátit do závodu a otočit jej ve svůj prospěch, Franklová za výkon i úspěšnou změnu závodní strategie. Bronz získala již s velkým dostupem Lucie Krinwaldová z Mladé Boleslavy - 58:15.33 (tr. Šolc). Čtvrtá Ema Kyselicová se opět dostala pod 60 min a přiblížila se Krinwaldové - 58:46.56. I pátá Smolíková se mohla radovat z OR - 61:10.23.

Potěšitelné je, že během závodů nebyl nikdo diskvalifikován. O další kvalitní výkony se budou moci pokusit nejlepší z juniorů a juniorek již tuto sobotu v Brně při MU. Právo startu získávají první 2 závodníci a závodnice. Kdo to má do Brna kousek a nebude tak na Svátku chůze v Rumburku, může dorazit zafandit na “Palačák”. Start společného závodu je v 10:00.  

 

4.kolo Poháru Dr. Petra Brandejského a zároveň Svátek chůze na dráze v Rumburku již tuto sobotu 22.6.2024

PROPOZICE / AUSSCHREIBUNG

Memoriál Dr.Petra Brandejského pokračuje 4.kolem v sobotu 22.6.2024 závodem Svátek chůze v Rumburku. Tratě od 1 000 do 5 000 m.

Přijeďte bojovat o další bodový příděl do soutěže!

Svátek chůze Rumburk