PŘINÁŠÍME FINÁLNÍ NOMINACE ZÁVODNÍKŮ NA MISTROVSTVÍ EVROPY V CHŮZI DRUŠTEV, KTERÉ BUDOU O PŘÍŠTÍM VÍKENDU HOSTIT PODĚBRADY.

V NOMINACI ČR PŘEKVAPIVĚ CHYBÍ JAK MARTIN NEDVÍDEK , TAK I ŠTĚPÁNKA POHLOVÁ KUČEROVÁ!!!

ČR TAK NEVYTVOŘÍ KROMĚ JUNIOREK ŽÁDNÉ DALŠÍ DRUŽSTVO, PROTOŽE NOMINOVÁNA BYLA BOHUŽEL POUZE ÚZKÁ ZAPOUZDŘENÁ SKUPINKA IVO PITÁKA V POČTU 7 ZÁVODNÍKŮ. TEDY JIŽ PŘED VLASTNÍM ME JE JASNÉ, ŽE AČKOLIV V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ, TAK KDO NENÍ ČLENEM TÉTO SKUPINKY, NEMĚL VŮBEC ŽÁDNOU ŠANCI!!! JAK VELKÝ KONTRAST OPROTI  např.SLOVENSKU, KDE DOSTALI ŠANCI I TI Z DRUHÉ VLNY NA VLASTNÍ NÁKLADY....... JAKÉ BY MĚLI V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ ASI NÁKLADY DOMÁCÍ ZÁVODNÍCI Z DRUHÉ VLNY?  

BLR 14269937 DARAZHUK Nadzeya Woman 23.01.1990 W370 35 Kilometres Race Walk Women 2:56:35 Gomel (BLR) 04.04.2018 2:57:33 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14176928 DZIUBIN Dzmitry Man 12.07.1990 M092 20 Kilometres Race Walk Men 1:22:21 Poděbrady (CZE) 21.05.2017 1:23:31 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14522463 HOMELEU Anatoli Man 29.05.1996 M095 50 Kilometres Race Walk Men              
BLR 14834339 HRYSHKEVICH Lizaveta Woman 25.01.2003 W091 10 Kilometres Race Walk Women Under 20 46:58 Brest (BLR) 17.04.2021 46:58 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14539304 KALESNIK Uladzimir Man 07.02.1992 M095 50 Kilometres Race Walk Men 4:08:19 Alytus (LTU) 19.05.2019        
BLR 14723505 KALIADA Mikita Man 15.07.2000 M092 20 Kilometres Race Walk Men 1:23:48 Brest (BLR) 17.04.2021 1:23:48 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14679824 KOMEL Valeryia Woman 19.06.1997 W092 20 Kilometres Race Walk Women 1:35:33 Brest (BLR) 17.04.2021 1:35:33 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14328014 LIAKHOVICH Aliaksandr Man 04.07.1989 M092 20 Kilometres Race Walk Men 1:21:12 Gomel (BLR) 22.04.2017 1:22:31 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14624523 LUKYANCHUK Dzmitry Man 02.10.1997 M092 20 Kilometres Race Walk Men 1:23:07 Brest (BLR) 17.04.2021 1:23:07 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14579411 RAROUSKAYA Anastasiya Woman 19.06.1996 W092 20 Kilometres Race Walk Women 1:33:19 Minsk (BLR) 24.08.2019 1:33:30 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14467671 RASHCHUPKINA Viktoryia Woman 23.05.1995 W092 20 Kilometres Race Walk Women 1:30:15 Minsk (BLR) 24.08.2019        
BLR 14467673 RODZKINA Anastasiya Woman 29.08.1994 W370 35 Kilometres Race Walk Women 2:59:33 Brest (BLR) 17.04.2021 2:59:33 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14269934 TERLYUKEVICH Anna Woman 15.08.1987 W092 20 Kilometres Race Walk Women 1:29:39 Letzigrund, Zürich (SUI) 14.08.2014 1:32:52 Brest (BLR) 17.04.2021  
BLR 14269533 YATSEVICH Nastassia Woman 18.01.1985 W370 35 Kilometres Race Walk Women 2:51:58 Gomel (BLR) 04.04.2018 3:09:22 Brest (BLR) 17.04.2021  
CRO 14424851 ERENT Bruno Man 30.12.1990 M095 50 Kilometres Race Walk Men 4:05:02 Dudince (SVK) 23.03.2019 4:13:15 Dudince (SVK) 20.03.2021  
CZE 14628542 ĎURDIAKOVÁ Tereza Woman 20.02.1991 W370 35 Kilometres Race Walk Women              
CZE 14326983 GDULA Lukáš Man 06.12.1991 M092 20 Kilometres Race Walk Men 1:25:50 Poděbrady (CZE) 09.04.2016 1:35:14 Olomouc (CZE) 10.04.2021  
CZE 14695933 HLAVÁČ Vít Man 26.02.1997 M092 20 Kilometres Race Walk Men 1:26:55 Gävle (SWE) 14.07.2019 1:29:12 Olomouc (CZE) 10.04.2021  
CZE 14911548 HLAVÁČOVÁ Klára Woman 01.04.2003 W091 10 Kilometres Race Walk Women Under 20 50:42 Dudince (SVK) 20.03.2021 50:42 Dudince (SVK) 20.03.2021  
CZE 14812490 MARTÍNKOVÁ Eliška Woman 27.01.2002 W091 10 Kilometres Race Walk Women Under 20 45:52 Dudince (SVK) 20.03.2021 45:52 Dudince (SVK) 20.03.2021  
CZE 14889962 MORÁVEK Jaromír Man 22.03.2003 M091 10 Kilometres Race Walk Men Under 20 43:48 Olomouc (CZE) 01.08.2020 44:12 Dudince (SVK) 20.03.2021  
CZE 14786553 ZIKMUNDOVÁ Jana Woman 02.10.2002 W091 10 Kilometres Race Walk Women Under 20 50:36 Dudince (SVK) 20.03.2021 50:36 Dudince (SVK) 20.03.2021  

 

Píše se rok 1959 a z Prahy do Poděbrad šel vítěz 50km za 4:15:15hod!!!!! Před 62 lety neskutečný výkon! Podívejte se jak! Jak rychle půjde 50km na ME v Poděbradech 16.5. 2021 nejlepší český chodec, a půjde vůbec nějaký?! Bohužel to nevíme. Nominace ČR je přísně tajná.

Dnes (6.květen 2021) o půlnoci končí příjem přihlášek na Testovací závod na 5km v rámci Mistrovství Evropy v Poděbradech!

21058 SmolaČasový program

SOBOTA 15.5.2021:

16:00 _ 5 km Muži, ženy (nar. 15.5. 1986 a starší)  & Dorostenci, dorostenky & Žáci, žákyně

16:45 _ Slavnostní vyhlášení 5km všechny kategorie

NEDĚLE 16.5. 2021:

08:00 _ 50 km Muži & 35 km Ženy

09:00 _ 10 km Junioři

11:15 _ 10 km Juniorky

12:20 _ Vyhlašování 10 km Junioři (jednotlivci)

12:25 _ Vyhlašování 10 km Junioři (týmy)

12:40 _ Vyhlašování 35 km Ženy (jednotlivci)

12:45 _ Vyhlašování 35 km Ženy (týmy)

13:00 _ Vyhlašování 10 km Juniorky (jednotlivci)

13:05 _ Vyhlašování 10 km Juniorky (týmy)

13:30 _ 20 km Ženy

14:00 _ Vyhlašování 50 km Muži (jednotlivci)

14:05 _ Vyhlašování 50 km Muži (týmy)

15:30 _ 20 km Muži

16:10 _ Vyhlašování 20 km Ženy (jednotlivci)

16:15 _ Vyhlašování 20 km Ženy (týmy)

18:00 _ Vyhlašování 20 km Muži (jednotlivci)

18:05 _ Vyhlašování 20 km Muži (týmy)

Přestupy a hostování chodců 2021

                                                                               z                                                                     do

PŘESTUPY CHODCŮ 2021

    • Cogan Rudolf                   Sokol Nová Paka                                               AC TJ Jičín
    • Ďurdiaková Tereza           AK Olymp Brno                                                  USK Praha

HOSTOVÁNÍ CHODCŮ 2021

    • Balicz Daniel                    AC Mladá Boleslav                                           AC Slovan Liberec
    • Brožková Denisa              SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE                 TJ Lokomotiva Trutnov
    • Dejmková Marie               SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE                TJ Lokomotiva Trutnov
    • Ďurdiaková Tereza           USK Praha                                                        AK Olymp Brno
    • Hetsyanyn Mykhaylo        TJ LIAZ Jablonec n/Nis.                                   AC Turnov
    • Kašťovský Filip                 Atletika Poruba                                                 Atletika Havířov
    • Krupka Štěpán                 SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE                  AK Lokomotiva Olomouc
    • Málková Anna                  Orel Vyškov                                                       AC Moravská Slavia Brno
    • Morávek Jaromír            SMOLA CHŮZE PRAHA                                 AK ŠKODA Plzeň 
    • Pittnerová Adéla               SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE                   AC Turnov
    • Smola Josef                    SMOLA CHŮZE PRAHA                                    AC Rumburk
    • Uvírová Vivien                  Atletika Poruba                                                  SSK Vítkovice
    • Veselková Adéla               Sportovní AK Rumburk                                       AC Turnov
    • Zajíček Adam                   Atletika Poruba                                                   AK ŠKODA Plzeň

Plán chodeckých soutěží pro ligové soutěže: 1. kolo Rumburk 5.června 2021, Milovice a Brno se přesuvají do letních prázdnin!

117339641 734957127337296 2589483785828737834 nPředsednictvo ČAS schválilo úpravu ligových soutěží pro rok 2021. Na základě současných vládních opatření a plánu rozvolnění, kdy je více než pravděpodobné, že nebude možné pořádat závody bez udělení výjimky ze zákazu konání hromadných akcí, rozhodlo předsednictvo ČAS o zrušení úvodních květnových kol extraligy, I. a II. ligy.

V případě příznivých protiepidemických opatření a podmínek pro konání hromadných akcí, by mohly být chodecké ligové soutěže družstev zahájeny 5. června úvodními koly I. a II. ligy a extraligy mužů a žen v Rumburku: 

1. kolo - 5. 6. 2021 Rumburk Pořadatel - AC Rumburk:

Extraliga - 10 000 m,  I. liga -  10 000 m,  II. liga  - 10 000 m

 

2. kolo - 18. 7. 2021 Milovice Pořadatel – SCHP:

Extraliga - 10 km,  I. liga - 10 km,  II. liga - 5 km

 

3. kolo - 7.  8. 2021 Brno Pořadatel – AC Moravská Slavia Brno: 

I. liga - 10 km,  II. liga – 10 km

 

 

  

21058 Smola500X333 17 eppo 2520

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PROPOZICE v .PDF 

POŘADATEL Technicky zajišťuje Český atletický svaz, Na Pískách 2583/8, 160 00 Praha 6 – Dejvice, Česká republika

DATUM  sobota 15.05.2021

MÍSTO Poděbrady (Lázeňská kolonáda Poděbrady, okruh 1 km)

VEDOUCÍ ČINOVNÍCI ředitel závodu: David Bor, hlavní rozhodčí: Adriana Dvořáková

STARTUJÍ 

ročníky 1931 - 1986
ročníky 2004 - 2005
ročníky 2006 - 2007
ročníky 1931 - 1986
ročníky 2004 - 2005
ročníky 2006 - 2007
  • Dorostenci, dorostenky (nar. 2004 - 2005), je povolen i start starších žáků a starších žákyň (nar. 2006 – 2007) v kategoriích dorostenců a dorostenek              Veteráni, veteránky (nar. 15. 5. 1986 a starší)

PŘIHLÁŠKY

Přihlášky závodníku do kategorie dorostenců a dorostenek zasílejte e-mailem do čtvrtka 6. května na Kateřinu Čermákovou - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlášky závodníků do kategorie veteránů a veteránek zasílejte e-mailem do čtvrtka 6. května na Josefa Smolu -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Do soutěže bude vybráno maximálně 15 závodníků, resp. závodnic pro veteránskou kategorii (muži a ženy dohromady) a maximálně 15 závodníků, resp. závodnic pro kategorii dorostu (dorostenci a dorostenky dohromady).

SOUTĚŽE

Dorostenci 5km chůze
Dorostenky 5km chůze
Muži 5km chůze
Ženy 5km chůze

TECHNICKÁ USTANOVENÍ

Pravidlo 54.7.3 (dříve pravidlo 230):
V souladu s pravidlem 54.7.3 (dříve 230) bude zřízeno trestné území (Penalty zone). Jakmile závodník obdrží 3. červenou kartu, bude zastaven v tomto území na dobu 2 min.

Podmínky pro všechny účastníky sportovní akce

Vstup na sportovní akci bude povolen jen v případě dodržení níže uvedených hygienicko-protiepidemických podmínek stanovených hlavní hygieničkou ČR a NSA. Pořadatel si vyhrazuje právo při nedodržení podmínek vykázat osoby ze sportovní akce.

SELFREPORTING

Ukládá se povinnost všem osobám přítomným v době konání sportovní akce (atleti, rozhodčí, organizátoři, média atd.) potvrdit nepřítomnost klinických známek infekčního onemocnění prostřednictvím selfreporting formuláře.  

Formulář bude k dispozici v závodní kanceláři.

NEGATIVNÍ RT-PCR TEST

Všichni závodníci, rozhodčí, organizátoři a média (dále jen „povinná osoba") jsou povinni absolvovat vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 metodou RT-PCR před soutěží. Výsledek tohoto testu musí být k dispozici nejpozději před vstupem povinné osoby do areálu konání sportovní akce, a nesmí být v době zahájení sportovní akce starší 48 hod. od odběru biologického vzorku. Tato povinnost se nevztahuje na povinné osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19, nemají klinické známky onemocnění COVID-19, absolvovaly podle platných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví izolaci ve stanoveném rozsahu z důvodu pozitivního výsledku RT-PCR testu a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu neuplynulo více než 90 dní. Povinné osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19, předloží lékařské potvrzení.

Povinnost předložení negativního výsledku RT-PCR testu na onemocnění COVID-19 se vztahuje na všechny povinné osoby (závodníci, rozhodčí, organizátoři a média), i když již absolvovaly očkování na COVID-19. 

Účast jiných osob není v soutěžním prostoru povolena.

OCHRANA DÝCHACÍCH CEST

Povinné osoby účastnící se sportovní akce jsou povinny nosit prostředky k ochraně dýchacích cest v areálu sportovní akce. Tato povinnost se nevztahuje na závodníky v průběhu přípravy na soutěž a při soutěži. K ochraně dýchacích cest bude použit respirátor minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu.

Všichni účastníci jsou povinni dodržovat aktuální nařízení stanovené Vládou ČR.

VSTUP SPORTOVCŮ DO SOUTĚŽNÍHO PROSTORU

Vstup sportovcům do soutěžního prostoru bude umožněn jen v průběhu závodu své kategorie.

Po ukončení svého závodu všichni sportovci opustí soutěžní prostor.

BEZ DIVÁKŮ

Sportovní akce probíhá v nepřítomnosti diváků. Pořadatel je povinen zajistit nepřítomnost dalších osob v soutěžním prostoru a v jeho bezprostřední vzdálenosti po celou dobu konání sportovní akce, které nesplňují výše uvedené podmínky pro účast na akci (PCR test, selfreporting formuláře, ochrana dýchacích cest atd.).

MĚŘÍCÍ ZAŘÍZENÍ

Použití certifikovaných zařízení pro měření:

Cílová kamera ANO
Větroměr běhy NE
Větroměr skok daleký, trojskok NE

ZÁVODNÍ KANCELÁŘ

Závodní kancelář bude umístěna v Kongresové centrum Lázeňská kolonáda – Kongresový sál, bude otevřena v sobotu 15. května 2021 od 11.00 hod.. Všichni řádně přihlášení závodníci se prezentují v závodní kanceláři nejpozději do 14.30 hod, kde obdrží startovní čísla a další náležitosti. Startující závodníci musí mít potvrzení o lékařské prohlídce, v den soutěže ne starší jednoho roku – zodpovídá vysílající složka a splnit podmínky pro účast viz. níže.

PŘIHLÁŠKY

Přihlášky závodníku do kategorie dorostenců a dorostenek zasílejte e-mailem do čtvrtka 6. května na Kateřinu Čermákovou - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlášky závodníku do kategorie veteránů a veteránek zasílejte e-mailem do čtvrtka 6. května na Josefa Smolu -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VÝDEJ STARTOVNÍCH ČÍSEL

Startovní čísla a čipy budou vydávány současně v závodní kanceláři. Každý závodník, resp., každá závodnice, musí mít v průběhu soutěže startovní čísla připevněna, a to bez možnosti jeho jakékoliv úpravy a mít připevněn čip na soutěžní obuvi nebo na noze.

Závodník je zodpovědný za čip a v případě ztráty uhradí částku 500 Kč.

SVOLAVATELNA

Závodníci se před každým startem prezentují v prostoru svolavatelny, odkud budou společně zavedeni ke startu.

Začátek prezentace     15.25  

Konec prezentace       15.45  

Odchod na start          15.50

Start závodu               16.00

ŠATNY

Šatny budou umístěny v přízemí hotelu Libenský – vchod z ulice Hakenova.

VÝSLEDKY

Vyhlášení vítězů proběhne po skončení závodu v 16.45 hod. První tři závodníci ze závodu dorostenců, dorostenek, veteránů a veteránek. 

ČASOVÝ POŘAD  sobota, 15.5.2021

ČASDISCIPLÍNY
16:00 5km chůze Dci  5km chůze Dky  5km chůze M-veteráni  5km chůze Ž-veteránky
16:45 slavnostní vyhlášení

 

48412 mapa21058 Smola

ME V CHŮZI DRUŽSTEV PODĚBRADY DOSTALO ZELENOU! KOMU DÁ ZELENOU ŠÉFTRENÉRKA CHŮZE ČERMÁKOVÁ? KDO BUDE V ČR NOMINACI? NOMINACE BUDE SCHVÁLENA 26.4.21 PŘEDSEDNICTVEM ČAS. JEDNO JE JISTÉ - ANEŽKA DRAHOTOVÁ V NÍ NEBUDE.......  

One month to go until the European Race Walking Team Championships

The idyllic Czech spa town of Podebrady will be playing host to this year’s edition of the European Race Walking Team Championships, previously known as the European Race Walking Cup, on 16 May which has attracted interest from more than 250 race walkers representing 26 countries.

For the vast majority of prospective competitors, Podebrady will be familiar territory as the town hosted the 2017 edition of the biennial competition which was held under its previous alias of the European Race Walking Cup. And for any newcomers to Podebrady, this might not be their only excursion either as the event returns to Podebrady in both 2023 and 2025.

The roots of race walking in Podebrady date as far back as the nineteenth century and the town remains a lucrative fixture on the international circuit. The annual race walking gala is a European Athletics Race Walking Permit Meeting and this year’s event will be held in conjunction with the European Race Walking Team Championships.

Last year’s event, which was moved from its traditional springtime slot to the autumn owing to the coronavirus pandemic, was won by Sweden’s Perseus Karlstrom and Italy’s Antonella Palmisano, both of whom will be looking to extend their excellent records at the European Race Walking Team Championships.

After winning bronze in Podebrady four years ago, Karlstrom confidently strode to the individual title in the 20km race walk in Alytus, Lithuania in 2019 and recent form suggests the Swede is well placed to successfully defend his individual title in Podebrady next month.

21058 Smola500X333 17 eppo 2520Českému atletickému svazu byla udělena výjimka ze zákazu konání hromadních akcí pro Mistrovství Evropy v chůzi družstev mužů a žen, které se má uskutečnit 16. května v Poděbradech. 

Stejně tak se den předem, tedy v sobotu 15.května od 16hod bude konat testovací závod na 5km (pro veterány a mládež), o podmínkách tohoto závodu informujeme v minulých článcích na tomto webu.

Otázka nomince českéro reprezentačního výběru je stále zahalena tajemstvím a tuto tajenku neodhalilo ani MČR v Olomouci 10.dubna, přestože do vlastního šampionátu zbývají již jen pouhé tři týdny!!!

Takže si zkusíme zatipovat:

MUŽI: Hlaváč, Gdula, Nedvídek

ŽENY: Ďurdiaková, Pohlová-Kučerová

JUNIOŘI: Morávek, Zajíček?, Krupka?

JUNIORKY: Martínková, Zikmundová, Hlaváčová

Konečná nominace na ME družstev by měla být schválena předsednictvem ČAS v pondělí 26.4.2021. Předpokládáme, že hned po schválení bude zveřejněna na svazových stránkách.

WEB ME PODĚBRADY 2021