Předsednictvo ČAS schválilo organizaci M ČR v chůzi na 50km v rámci mezinárodního závodu na 50km v Římě - Ostii 6.12.2020

Propozice OstiaP ČAS schválilo zařazení Mezinárodního závodu v chůzi (nominačního závodu na OH Tokio 2020) Ostia 6. 12. 2020 mezi reprezentační akce. *  P ČAS schválilo organizaci M ČR v chůzi na 50 km v rámci mezinárodního závodu na 50 km v Ostii 6. 12. 2020. *  P ČAS schválilo nominaci závodníků k mezinárodnímu závodu na 50 km muži, 20 km ženy v italské Ostii 6. 12. 2020.

Hodnocení MČR a MU Poděbrady walking 2020 trenérky chodecké reprezentace ČR Kateřiny Čermákové

Tradiční mítink v Poděbradech se v roce 2020 konal netradičně na podzim. Místo růžových květů zde poletovalo barevné listí. V této neobvyklé sezóně jsme ovšem velice vděčni, že se tento závod mohl uskutečnit. Mítink ocenili nejen čeští závodníci, kteří zde mohli ,,prodat“ odvedenou práci za celou uplynulou sezonu, ale také zahraniční závodníci, kterých byl překvapivý počet.

Kvůli složité epidemiologické situaci bylo do MU tentokrát hodnoceno pouze družstvo dospělých.

Gdula Hlaváč DSC0117Muži:  

Svůj pátý titul v řadě vybojoval Lukáš Gdula, který celkově obsadil 15. pozici v čase 1:27:07. Lukáš odvedl svůj standardní výkon a vzhledem k přípravě na distanci 50 km můžeme být s jeho vystoupením spokojeni. Tím spíš, že letošní sezónu Lukáš bojoval se zraněním.

Na druhém místě v rámci MČR se umístil Lukášův mladší kolega, Vítek Hlaváč. Celkově Vítek obsadil 17. příčku v čase 1:28:21. Vítek doplatil na stylovou nejistotu v začátku závodu, kdy se v první čtvrtině trati obtížněji srovnával s technikou.

V dalším průběhu, závodu z pohledu naší dvojice, jasně dominoval. Nebýt dvouminutové penalizace na šestnáctém kilometru, mohlo se Vítkovi podařit překonat svůj osobní rekord z loňského ME U23.

Z pohledu přípravy na distanci 50 km je jeho výkon nadějný. Pokud se díváme na perspektivu družstva z pohledu týmu, nadějně vypadají naši 2 nejlepší dorostenci: Jaromír Morávek a Adam Zajíček.  Dva roky tito závodníci budou ještě startovat v juniorské kategorii. V rámci mítinku v Poděbradech bylo jejich vystoupení velmi solidní.

 

 

 

 

Durdiakova Drahotova DSC0605Ženy: 

První titul se podařilo získat Tereze Ďurdiakové, která celkově skončila na 5. příčce v čase 1:33:54.  Terka se chůzi věnuje teprve od konce února a již nyní předvádí skvělé výkony, což je velkým příslibem do budoucna. Výborná tělesná kondice i funkční předpoklady ve spojení s „nevychozenou“ technikou jsou předpokladem toho, že ani ostrý limit na OH by u Terky nemusel být utopickou vizí.

Těsně za Terezou Ďurdiakovou závod dokončila Anežka Drahotová. Anežka za Terkou zaostala o pouhých pět vteřin časem 1:33:59. Celkově Anežka obsadila 6. příčku. Je patrné, že se Anežka pomalu vrací k výkonnosti, na kterou jsme u ní zvyklí. V průběhu závodu projevila také bojovnost a snahu. Stejně jako Lukáš, také Anežka v průběhu sezóny bojovala se zraněním, a tak je výsledný výkon nadějným.

Celkově 14. příčku a 3. místo v rámci MČR získala Eliška Martínková. Eliška při své premiéře dokončila 20 km v čase 1:42:39. Ještě příští rok juniorka se nezalekla vzdálenosti a její výkon i způsob závodění je velice chvályhodný.

Z pohledu perspektivy družstva je nutné nepřehlédnout, že celkově na 15. příčce dokončila závod další juniorka. Vrstevnice a tréninková partnerka Elišky, Jana Zikmundová. Výše uvedené informace naznačují velkou naději na sestavení konkurenceschopného týmu žen.

Závěr: Poděbrady jsou jasným ukazatelem výsledku společné tréninkové práce, tedy centralizace a spojení přípravy dospělých reprezentantů a mládeže. Samostatně se připravuje pouze Anežka Drahotová, která ne to má vzhledem k minulým výsledkům nárok.

Vzájemný respekt, spolupráce a společný „tah“ na branku je vidět. K přípravě týmu se v rámci možností připojují také další mladí perspektivní závodníci.

 Kateřina Čermáková, reprezentační trenérka chůze ČR

Chodecká kometa Ďurdiaková porazila Drahotovou a je mistryní ČR! Hlaváče zbrzdil trest a tak mistra ČR obhájil Gdula.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

FOTODOKUMENTACE:    Mládež a veteráni      Ženy       Muži

 DSC0679Tereza Ďurdiaková porazila Anežku Drahotovou a ve své premiérové chodecké sezoně se v sobotu stala mistryní České republiky na 20 kilometrů. V absolutním pořadí závodu na mezinárodním mítinku Poděbrady Walking byla pátá, vyhrála Italka Antonella Palmisanová. Úřadující vicemistryně Evropy Drahotová na méně zkušenou českou kolegyni ztratila pět sekund a skončila celkově šestá. Mužský závod vyhrál favorizovaný Švéd Perseus Karlström (1:19:43), bronzový medailista z loňského mistrovství světa. Šestý domácí titul na dvacítce získal Lukáš Gdula, který v čase 1:27:07 obsadil celkově sedmnáctou příčku.

Ďurdiaková titul nečekala

Devětadvacetiletá Ďurdiaková, která je dvojnásobnou medailistkou z maratonského mistrovství ČR, Drahotovou porazila už 9. srpna v Rumburku při dráhovém závodě na 20 000 metrů. Dnes se obě držely většinu trati společně a rozhodovalo se v závěrečném kilometrovém okruhu. Tam byla rychlejší Ďurdiaková, která získala titul v čase 1:33:54. "Pro mě samotnou to bylo nečekané. K chůzi jsem se dostala náhodou, že jsem byla zraněná, chtěla jsem to zkusit. Čím víc jsem se dostávala do té techniky, tím víc mě to bavilo a teď je to pro mě mnohem příjemnější než běh," řekla v přímém přenosu na svazovém facebooku. Drahotová, které koronavirus zmařil prakticky veškeré letošní plány a zkomplikoval jí přípravu s novým australským trenérem Brentem Vallancem, připustila, že není ve špičkové formě. "Já určitě vím, kde jsou moje limity. Čas pro mě není zklamáním, takhle jsem to plánovala. Ale nebudu lhát, samozřejmě mě mrzí, že jsem český titul neobhájila," řekla pětinásobná česká šampionka s osobním rekordem 1:26:53.

Pro olympijský limit si v deštivých Poděbradech došla bronzová medailistka z mistrovství světa 2017 Palmisanová, která vítězstvím navázala na zdejší triumf v Evropském poháru v roce 2017. Výkonem 1:28:40 splnila požadavek mezinárodní federace o více než dvě minuty. Pod limit 1:31:00 se dostaly ještě druhá Brazilka Erica de Senová (1:29:14) a třetí Glenda Morejónová z Ekvádoru (1:29:32).

Poděbrady 1 27Hlaváče zbrzdil trest

Blízko k prvnímu českému titulu byl i třiadvacetiletý Vít Hlaváč, který po patnácti kilometrech nastoupil zkušenějšímu Gdulovi. Pak ale musel kvůli varováním absolvovat dvouminutový trest. "Skoro všechny terčíky jsem dostal hned na začátku. Měl jsem trochu problém se usadit v tom stylu a rychlosti, aby se to rozhodčím líbilo. Na té šestnáctce jsem cítil sílu, chtěl jsem jít na osobák. Bez těch dvou minut by to byl asi o 40 vteřin osobák," posteskl si krátce po té, co prošel cílem za 1:28:21. Při pobytu v trestném území se před něj dostal Gdula, který od roku 2014 na dvacítce prohrál na MČR jen jednou. Dnes zvítězil o minutu a čtrnáct sekund. "Vítek byl dneska silnější jak já, ale bohužel skončil na dvě minuty v penalty zóně. Tam jsem ho předešel a už mě nedohnal. Čas je to relativně solidní, protože letos byla příprava ovlivněna koronou a zdravotními problémy. Je to dobrý základ na padesátku," uvedl devětadvacetiletý chodec, pro kterého je padesátka hlavní trať.

 

WEB PODEBRADY WALKING

!!!PRAŽSKÁ CHODECKÁ HODINOVKA V TERMÍNU 17.10.2020 ZRUŠENA!!! DAS PRAGER BAHNGEHEN ZUM 17.10.2020 ABGESAGT!!!

Vzhledem ke stávajícím opatřením Covid 19 v sobotu 17.10.2020 bohužel závod ani v Čelákovicích, ani nikde jinde nemůže být. Jakmile to situace umožní sdělíme všem našim chodeckým kamarádům náhradní termín. Doufáme, že to bude jěště letos.

In kommenden drei Wochen dürfen wegen Covid 19 im Tschechien leider keine Sport Bewerben stattfinden, deswegen wird unser Bahngehen am Samstag den 17. Oktober 2020 nicht mehr stattfinden und wird nach hinten verschoben. Wir hoffen, daß wir noch in diesem verrücktem Covid Jahr in einem Ersatztermin den Bewerb für unsere Sportfreunde organisieren dürfen....Über einen eventuellen neuen Termin werden wir euch rechtzeitig informieren.

CHODECKÁ ELITA MÍŘÍ DO PODĚBRAD. V SOUBOJÍCH  O TITUL MISTRA ČR V CHŮZI NA 20KM BUDE MÍT TENTOKRÁT ANEŽKA DRAHOTOVÁ VELKOU KONKURENTKU V PODOBĚ PO ÚSPĚCHU HLADOVÉ TEREZY ĎURDIAKOVÉ. V MUŽÍCH SE O TITULU ROZHODNE MEZI LUKÁŠEM GDULOU A VÍTEM HLAVÁČEM.

STARTOVNÍ LISTINA CELKOVÁ

STARTOVNÍ LISTINA MČR V CHŮZI

PROPOZICE

TEAM MANUAL

WEB ZÁVODU

 

Podebrady Race Walking 2018 1 332V závodě mužů bude velkým favoritem švédský bronzový medailista z loňského mistrovství světa v Dauhá Perseus Karlström, jenž se v minulé sezóně stal také celkovým vítězem chodecké Challenge. Karlström v minulosti již v Poděbradech vyhrál. Stalo se tak v olympijské sezóně 2016. O rok později pak dokázal, že se mu na lázeňské kolonádě daří, když obsadil třetí místo v rámci Evropského poháru v chůzi.

Leaderem francouzského týmu bude zkušený Kevin Campion. Muž, který si v roce 2017 v Poděbradech došel pro stříbro. Loni pak skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Oporou týmu galského kohouta pak může být i bronzový z ME do 22 let v Bydhošti 2017 Gabriel Bordier. Italskou ekipu povede osmý muž z olympijských her v Riu Matteo Giupponi. Někdejší medailista z mládežnických evropských šampionátů v Poděbradech zvítězil v roce 2011. Loni skončil sedmý. Hned za Giupponim došel na posledních olympijských hrách na deváté příčce Kolumbijec Manuel Esteban Soto. Ten se do Poděbrad vrací po čtyřech letech. Pozor si musíme dát také na sedmého muže olympijského závodu na 50 kilometrů Nora Havarda Haukenese nebo osmého z MS a vítěze Panamerických her na stejné distanci Ekvádorce Andrése Chocha.

Co se týká mistrovského závodu, o svůj šestý titul bude usilovat Lukáš Gdula, jenž bude v tomto klání mírným favoritem. Celkem má už z MČR v chůzi na 20 kilometrů osm cenných kovů. Na paty mu však může šlapat jeho mladší kolega Vít Hlaváč. Jedenáctý z loňského ME do 22 let v Gävle byl třikrát za sebou stříbrný a jistě by rád získal své první zlato.

Ženské klání by ani letos nemělo být ochuzeno o účast Anežky Drahotové. Stříbrná z ME v Berlíně a bronzová z evropského šampionátu v Curychu zvítězila v Poděbradech v roce 2014, kdy také stanovila hodnotu rekordu mistrovství 1:29:43. Od té doby se z mistrovského titulu radovala celkem pětkrát. Zajímavé bude také sledovat, jak si povede Tereza Ďurdiaková, která se chůzi věnuje v podstatě prvním rokem a na dráhovém chodeckém mítinku v Rumburku Drahotovou dokonce porazila. Ďurdiaková se dříve věnovala vytrvaleckým běhům. Ve své sbírce má například dva cenné kovy z MČR v maratonu.

Velmi silné družstvo budou mít Italky. V jejich sestavě je Antonella Palmisanová, což je čtvrtá žena olympijských her v Riu a také bronzová medailistka z mistrovství světa v Londýně 2017 a mistrovství Evropy v Berlíně 2018. Palmisanová už okusila, jaké to je na lázeňské kolonádě zvítězit, když opanovala v roce 2017 závod Evropského poháru v chůzi. V rámci Poděbrady Walking byla dvakrát třetí v letech 2012 a 2013. Na třetí místo z roku 2018 se pokusí navázat její krajanka Valentina Traplettiová.

Velmi početné zastoupení ve startovním poli má Jižní Amerika. Udivíme například sedmou ženu olympijského závodu v Riu, dvakrát čtvrtou z MS a brazilskou národní rekordmanku Ericu de Senovou. Ta byla v Poděbradech nejlépe druhá v roce 2014. Kolumbijka Sandra Galvisová již v tomto závodě vystoupala i na nejvyšší stupínek, když v roce 2017 vyhrála v dosud platném osobním rekordu 1:30:00. Nyní zde absolvuje svůj druhý start. Premiéru ve středočeském lázeňském městě si odbyde velký talent této disciplíny Glenda Morejónová. Teprve dvacetiletá Ekvádorka se loni v La Coruni blýskla vynikajícím časem 1:25:29 a v historických světových tabulkách jsou před ní pouze ruské a čínské závodnice. Morejónová je dorosteneckou mistryní světa a bronzová z MSJ 2018.

Ženy odstartují do 88. ročníku Poděbrady Walking ve 12:30. Muži je budou následovat ve 14:30.

Možnost ubytování v Čelákovicích - Pražská chodecká hodinovka, 17.října 2020  / Unterkunftmöglichkeit Das Bahngehen in Čelákovice bei Prag, 17.Oktober 2020

https://www.booking.com/hotel/cz/toscca.cs.html

 

Snímek obrazovky 2020 09 23 v 9.40.40Snímek obrazovky 2020 09 23 v 9.45.08

51. ROČNÍK ZÁHORÁCKE 20  se uskutečnil velmi netradičně a velmi rychle ve středu 30.9.2020!! Od prvního telefonátu ohledně změny termínu po start první kategorie uplynulo 43 hodín!!! A tak jako první ročník byl čistě československý, tak 51.ročník byl čistě slovenský. 

V Ý S L E D K Y  / E R G E B N I S S E  

Uradnik Zarska R. bencik Z20 2020 foto Jan Luky 1024x686Päťdesiaty prvý ročník Záhoráckej dvadsiatky v chôdzi, najstarších chodeckých pretekov na Slovensku, vyhral v Borskom Mikuláši v hlavnej kategórii mužov na 10 km premiérovo Miroslav Úradník z banskobystrickej Dukly časom 42:13 min pred skalickým veteránom Milanom Rízekom (44:28) a ďalším chodcom Dukly Ľubošom Machníkom (53:07)

Dvadsaťštyriročný Úradník, zverenec Mateja Spišiaka, potvrdil pozíciu favorita a vybojoval si aj slovenský titul na 10 km, ktorý bol celkovo jeho štvrtý v kariére a tretí z “Búrov”: 2018 – 20 km/Borský Mikuláš, 2019 – 10 km/Borský Mikuláš, 2020 – 5000 m v hale/Banská Bystrica, 2020 – 10 km/Borský Mikuláš.

„Plán bol začať prvých päť kilometrov voľnejšie, a potom ísť podľa pocitov ďalej. Postupne som síce zrýchľoval, ale minulotýždňový náročný objemový tréning – našliapal som okolo 160 km – som v závere pocítil naplno, dostavila sa mierna únava,” opisoval Úradník borskomikulášsku súťaž, na ktorú si odskočil zo sústredenia na Štrbskom Plese a hneď po pretekoch sa vracal späť do Tatier.  “Škoda, že som išiel celý čas vpredu sám. Ak by som sa mal s kým ťahať, bolo by to oveľa lepšie. Keby bol zdravý Dominik Černý, ktorý ma celý čas povzbudzoval, a prišiel by aj Maťo Tóth, určite by to bol pekný súboj. Titul sa však počíta, aj keď zo všetkých štyroch bol asi najľahšie vybojovaný. Vedel som, že ak sa mi nič nestane, mal by som si preň dôjsť. Najviac si zatiaľ cením dvadsiatkársky spred dvoch rokov, keďže bol môj vôbec prvý seniorský. Ďalšie pribúdajú, na čom má zásluhu aj spoločná príprava s Matejom Tóthom. Dáva mi to veľmi veľa a som nesmierne rád, že s ním môžem spolupracovať.”

Ženskú desiatku pri neúčasti slovenskej jednotky Márie Katerinka Czakovej vyhrala Klaudia Žárska (Dukla, tréner Roman Benčík) za 50:57 min a prvý raz si vychutnávala radosť z triumfu na seniorskom šampionáte. Ďalšie dve medailové pozície patrili Dubničanke z AK Spartak Hane Burzalovej (53:27) a Eme Hačundovej z MŠK Borský Mikuláš (53:52).

„Čas síce nie je taký, aký by sa mi páčil, ale prišla som s cieľom zvíťaziť a to som splnila,” komentovala Klaudia Žárska, odchovankyňa dubnickej chôdze, svoje vystúpenie na Záhoráckej dvadsiatke. “Nestáva sa často, aby sa mi naskytla takáto možnosť, lebo Marika Czaková je naša jasná jednotka. Využila som, že je na sústredení. Pôvodne som nemala štartovať ani ja. Od piatku ma trápia zuby a mala som byť dnes u zubára. Vyšetrenie som si však preložila. Aj keď som cítila aj počas pretekov bolesť a išla som na liekoch, zisk prvého titulu stál za to. Ďakujem trénerovi Romanovi Benčíkovi, že sa mi venuje a dobre ma pripravil.”

Juniorské tituly si vybojovali Daniel Kováč zo ŠK ŠOG Nitra (43:58 – 12. miesto v Európe v roku 2020, tréner Peter Mečiar), ktorý len o 11 sekúnd zaostal za svojím tohtoročným osobným rekordom z 27. júna v Banskej Bystrici, a Karin Devaldová zo Slávie TU Košice (52:37, trénerka Henrieta Rusnáková).

Záhorácka dvadsiatka v Borskom Mikuláši sa mala pôvodne konať už 23. mája, no pre koronavírusovú pandémiu ju presunuli na 3. október. Uskutočnila sa však o tri dni skôr. Organizátori z JC Borský Mikuláš a obce Borský Mikuláš na čele so starostom Róbertom Macekom a riaditeľom pretekov Romanom Gazárekom promptne zareagovali na sprísňovanie opatrení v súvislosti s druhou vlnou pandémie od 1. októbra a v poslednom možnom termíne usporiadali preteky ešte podľa pôvodného plánu. Napriek expresnému presunu (rozhodlo sa o tom v pondelok večer) podujatia zo soboty na stredu sa na „Búroch“ zišla veľmi solídna účasť chodcov z celého Slovenska.

Cestu na druhý koniec republiky merali z Košíc i manželia Jaroslav a Henrieta Rusnákovci so svojimi dvoma zverenkami Karin Devaldovou a Stankou Hakulinovou. “V pôvodnom termíne dievčatá nemali na Záhoráckej dvadsiatke štartovať, keďže v sobotu mali byť v Košiciach aj majstrovstvá Slovenska dorasteneckých družstiev a to bola pre nás priorita. Táto zmena nám teda prišla vhod – v utorok na obed sme sa rozhodli, že do Borského Mikuláša ideme. Naštartovali sme auto a sme tu,” vravela Henrieta Rusnáková, ktorej zverenky získali v súťaži junioriek zlato a striebro.

Vicemajster Slovenska, 42-ročný Skaličan Milan Rízek, prišiel do Borského Mikuláša priamo z práce v skalickej nemocnici, kde pracuje ako masér na rehabilitačnom oddelení. „V práci som si vybral pol dňa dovolenky. Ďakujem vrchnej sestre, že mi to umožnila. Dopoludnia som sa ešte venoval pacientom, no a popoludní som už bojoval na Búroch o medaily. Som rád, že som napriek hektike nechýbal, veď na Záhoráckej dvadsiatke štartujem takmer pravidelne od roku 2005,” tvrdil chodecký fanatik, ktorý na svoj šport nedá dopustiť: “Pri chôdzi ma ešte aj v tomto veku drží dobrá partia a tiež to, že šport  ma napĺňa. Vďaka nemu si prečistím hlavu.“