Jó edzés Zelenecben – a fárasztó hőség ellenére

10.6.2018. június 10-én, vasárnap 15:115-kor rajtolt a 3. alkalommal megrendezett „Praha-Brandýs” gyaloglóverseny, immár harmadik éve néven. Tizenegy félmaraton Prága-Brandýs, új környezetben kezdődően Zöld valamint ČAS-tanúsítvánnyal rendelkező pályákon, amelyek az atlétikai csapatok nemzeti bajnoki versenyeinek részét képezik (8 körös körverseny Zelenč és a Horní Počernice felé vezető adó közötti kerékpárúton). A 3 km-es lerövidített pályán ezután a chodeci fiatalok mutatkoztak be.

Zeleneč 10 km ch

A berlini Európa-bajnokság és a Malagai világbajnokság (Masters) világbajnokságra való teljes felkészülés során jól edzettünk Zelenčben, a kemény hőség és fülledtség ellenére egy nagyon technikailag megerőltető pályán (8x kanyar dombon, 7x kanyar kúpokon).

A futam összesített győztese az AC TEPO Kladno játékosa, Vít Hlaváč lett, aki 45:30 perc alatt megdöntötte a pályarekordot is, közvetlenül a második Lukáš Gdula 45:42 perc előtt. A folyamatosan javuló Rosťa Kolář az SK Hranice 50:36 perccel megérdemelten ért célba.

A 40 év feletti kategóriában Pepa 54: 11 perc edzésidőben nyert (edzés 3 km a verseny előtt, edzés 5 km a verseny után), ezért nem tudott időben megjelenni a nyertesek kihirdetésére, amiért elnézést kér a szervezőktől. . Őt azonban ott Lenka Borovičková képviselte, aki a női 10 km-es gyaloglás 1:00-kor megnyerte a díjat is.

Az eredményeket itt találod: 10 km 39 év alatti férfiak, 10 km 40 év feletti férfiak, nők, fiatalok vagy a VERSENY - Naptár, eredmények rovatunkban.