ANEŽKA DRAHOTOVÁ 12.740m a LUKÁŠ GDULA 13.150m splnily na Pražské chodecké hodinovce bez problémů role favoritů a jednoznačně zvítězily!!!  V dorostencích na 5km zvítězil PETR DUŠEK (ročník 2001) v novém osobním rekordu 23:37,7min!

181020 Prag F04Pražská hodinovka 2018 2380

Pražskou hodinovku 2018 vyhrály: Lukáš Gdula(7) za 13 150m v mužích a Anežka Drahotová(1) za 12 740m v ženách (viz Foto). O vítězích nebylo pochyb od samého začátku. O druhé místo v mužích byl však sveden těžký boj mezi Martinem Nedvídkem, Rostislavem Kolářem a mladším bratrem Lukáše Gduly Tomášem. Rosťa i Tomáš se snažily svého o dost staršího soupeře Martina  "uviset" jak jen to bylo možné a do osmého kilometru se jim to dařilo velmi dobře, zde však z boje o první tři příčky odpadl Tomáš Gdula a krátce na to se dokonce podařilo Rosťovi dostat se pár desítek metrů před Martina na druhou pozici. Zavěrečnému drtivému finiši Martina však neodolal. A tak 2.místo nakonec vybojoval Martin Nedvídek M43 (8) za 12 700m, 3.místo Rostislav Kolář(14) za 12 639m a nepopulární 4.místo si odnesl Tomáš Gdula(9)za 12 350m. Nejlepší německý závodník Steffen Borch (13), M45, SV Halle, těsně pokořil magickou 12ti km hranici - 12 070 a došel na 5.místě. O celkové 6.místo byl sveden velice vyrovnaný minisouboj "na dálku", dvou velkých soupeřů M50 z veteránských MS, ME - Pepa Smola  11 286m pokořil o 55metrů svého německého soka Steffena Meyera, SV Breitenbrunn, 11 231m.

Na 8. místě překvapil teprve 18ti letý Jan Červenka, Sokol Královské Vinohrady, výkonem 10 682m.

Spoluzakladatel tohoto závodu Mirek Fliegl M60, PSK Olymp Praha, si závod užil za velice kvalitních 10 460m, a porazil tak zhruba o 100 metrů oba dva Poláky, kteří došly za ním v pořadí na 10.místě  Miroslaw Luniewski, M60, 10 368m a na 11.místě Zbigniew Kwita, M55, 10 332. Třetí z německých závodníků Dick Gnauck M55, ASV Erfurt, byl určitě spokojen s pokořením magické desetikilometrové hranice a to o plných 24 metrů na 10 024m. A pak to přišlo - přetěžký souboj, který asi Petr Adam M65, SMOLA CHŮZE Praha, vůbec nečekal, ale Vladimír Kánský M75, Spartak Praha 4, není náhodou několikanásobný Mistr světa, Evropy a hlavně mistr svého řemesla, jen to považte v 78letech za hodinu ujít 9 451 metrů!!!! Petr Adam však prokázal to, čím i on je velmi dobře znám, je to závodník a dokáže se zmáčknout i když už vůbec nemůže a zmáčknul to na 9 452 metrů a o celý 1 metr Vladimíra porazil. Nevíme jestli se mu za to omluvil, ale jak znám Petra tak určitě ano! Další náš německý kamarád Horst Kiepert M65, MBB Augsburg, pak zvládnul také jěště za 1hod přes 9km - 9 111metrů. Další pořadí je možno nalézt níže v odkazu na celkové výsledky.

181020 Prag F06Pražská hodinovka 2018 2588

V ženském závodě bylo předem jasné, že Teresa Zurek těžko může ohrozit Anežku Drahotovou (1) a tak si Anežka v sólozávodě došla pro jednoznačné vítězství za 12 740m, ne o parník ale o mnoho a mnoho parníků před Teresou Zurek(2) 11 960m z Německa, která těsně nepřekonala hranici 12km. Očekávaný souboj o třetí místo mezi Lenkou Borovičkovou a Naděždou Duškovou se konal zhruba 3,5kilometru. Lenka bohužel tentokrát statečně bojovala nejen se soupeřkou ale i s celkovým oslabením organismu (viróza, rýma) a tak 3. místo za 10 630m získala pro sebe Naděžda Dušková, AC Rumburk. Lenka Borovičková, SMOLA CHŮZE Prahana 4.místě pak ušla 10 337m. I vnučka Vladimíra Kánského Petra Jeníková, Spartak Praha 4, 10 158m a Martina Netolická, AC Slovan Liberec, 10 109m se dostaly přes magickou deseti kilometrovou hranici!

V rámcových závodech na sebe opět velmi výrazně upozornil dorostenecký reprezentant Petr Dušek z AC Rumburk vylepšením dosavadního osobního maxima na trati 5.000m chůze na dráze už na výborných 23:37,7min!!! Blahopřejeme!!!

Velice potěšující a pro pořadatele motivující a zároveň zavazující je vysoká účast v dětských a mládežnických kategoriích předvším pak z AC Rumburk, ze Spartaku Vrchlabí, pražského Sokola Vinohrady, Orel Vyškov a Sokola Jaroměř!!

Závodu se zúčastnily v rámci inkluze i Handicapovaní chodci ze skupiny Edith Tust z německého Leipzig/Würzburg.