Den, kdy přišel do Malagy déšť - český medailový déšť!!! A pak, že leží medailové hrozny příliš vysoko!!! Na 20km chůze celkem 5 individuálních a 3 týmové medaile!!!!

A pak že medailové hrozny leží v horké Malaze příliš vysoko! Kdepak! Na 20km chůze na silnici slaví česká veteránská chůze doslova medailové žně! ZLATO vybojovala Naděžda Dušková ve W35 a ženský ČR tým W35 (Dušková, Borovičková, Netolická), STŘÍBRO získala Lenka Borovičková W45, Vladimír Kánský M75 a mužský tým ČR M40 (Nedvídek, Smola, Dušek) a pro BRONZ si došly Martina Netolická W35, Martin Nedvídek M40 a tým mužů M65 (Adam, Kánský, Gonsiorovský).

Závod na 20km chůze na silnici byl rozdělen na tři části, resp, tři závody se starty v 8:00, 10:45 a v 18:30hod:

První závod 20km chůze se startem v 8:00hod, kategorie muži M65/M90 a ženy W65/W90: v kategorii M75 si Vladimír Kánský zkompletoval svoji medailovou sbírku a po zlatu z pětky a bronzu z desítky, si tentokrát dokráčel pro STŘÍBRO v čase 2:21:57 za jasně vítězným Peterem Schummem 2:15:26 z Německa. Vláďa si tentokrát žádné kolo navíc dát nechtěl, asi i on v jeho 78letech toho už měl dost.....Zdeněk Gonsiorovský vybojoval v téže kategorii krásné 5.místo za 2:30:13 a je s výsledkem po peripetiích se zády v Alicante, určitě na výsost spokojen, protože konečně zúročil svůj náročný trenink na dlouhé tratě a zároveň tím pomohl družstvu ČR v M65 k bronzové medaili. V kategorii M65 bojoval PETR ADAM a na 18.místě dosáhl výkonu 2:19:43. Zde se musím u Petra krátce zastavit. Protože tak nějak zhruba vím, jak Petr trénoval a taky vím, co to je absolvovat v těchto těžkých klimatických podmínkách závod na 20km (Petrovi, stejně jako mě, zrovna moc závody v  "parních lázních" nesvědčí), takže tohle, co předvedl v jeho věku, předtím mi padá brada dolů! Petr je závodník a obrovský bojovník to se ví, ale on je navíc vůdčí typ, bez něj by možná medaile těch ostatních ani nebyly, protože on je pro ostatní VZOREM a TAHOUNEM!! jen to považe v 68letech........! Takže si i on domů naprosto zaslouženě odváží domů BRONZOVOU medaili spolu s celým týmem ČR v M65 ve složení Adam, Kánský, Gonsiorovský.

IMG 9206IMG 9203Druhý závod 20km chůze, se startem  v 10:45hod, kategorie ženy W35/W60: a tady to přišlo - medailový déšť! V kategorii W35 vybojovala Naděžda Dušková ZLATO za 1:59:27 a tím si více než spravila náladu, když na desítce o jedinou vteřinu přišla o bronz....asi ani ona sama nečekala, že by mohla ve své kategorii zvítězit a to nebylo zdaleka všechno, neboť v téže W35 si Martina Netolická došla pro BRONZ za 2:04:55hod. O doplnění kompletní medailové sbírky se postarala naše Lenka Borovičková, která ve W45 dokonce vybojovala STŔÍBRO za 2:01:54hod a také ona je určitě nadšená ze svého výsledku, Lenko moc Ti gratulujeme!! No a na to všechno dala naše děvčata ZLATOU třešničku na tomhle móóóóóc báječném dortu v podobě prvenství v soutěži družstev žen v kategorii W35 ve složení Dušková, Borovičková, Netolická.

Třetí závod 20km, se startem v 18:30hod, kategorie muži M35/M55: na závěr to nejlepší a nejkvalitnější co toto MS mohlo nabídnout a taky, že nabídnulo!!! V téhle kategorii se sešla největší a nejkvalitnější konkurence vůbec, co kdy se tyto Masters Mistrovství konají! Oproti dopoledním dvěma závodům, kdy se počasí pro chodce a chodkyně velmi příjemně umoudřilo, navečer přišla zase ta pravá "španělská prádelna" s teplotou ve stínu kolem 30°C, předpovídaný déšť žádný a velké dusno. Co naplat, bojovat se musí za jakýchkoliv podmínek. Ale získat v této konkurenci "ve španělské prádelně" medaili to už musí být....! A bylo!!! Martin Nedvídek  M40 jí z toho ohně doslova vydoloval BRONZOVOU za 1:41:33 !!!!!!!! 

Pepa Smola M50, díky poradě s Petrem Adamem, kdy Pepa zcela výjimečně "vyslyšel" na rady staršího kamaráda a závod rozešel tempem po 5:40min/km si vybojoval časem 1:52:36hod 8.místo v M50, a hlavně v druhé polovině závodu, tím, že měl dostatek sil, předcházel jednoho soupeře za druhým, protože ti za počáteční "pekelné" tempo zaplatily svou daň! I přes záverečný mohutný finiš Španěl Juan Manuel De Lucas uhájil o pouhých 8 vteřin před Pepou 7.příčku. Petře díky, díky, díky, díky!!!! Neposlechnout tě, by znamenalo jisto jistou smrt. Navíc Petr celý tento závod výtečně odkoučoval a hlásil průběžné časy každého kilometru, což bylo velmi významnou pomocí. Vždycky je  odvážné mít vysoké ambice, jít do toho, dřít, makat, a pak se umět smířit s realitou této velmi silné světové konkurence. Tak to prostě je. Kdo se bojí nesmí do lesa.

Miloš Dušek M45 spnil svou roli a 16.místem v čase 2:10:36 zároveň velmi významně pomohl družstvu ČR v M40 ve složení Nedvídek, Smola, Dušek ke STŘÍBRU, těsně před bronzovou Francií, kdy rozhodovala téměř každá vteřina, zlato zaslouženě v týmech získalo Holandsko. Porazit tuhle velmi silnou Francii a řadu dalších zemí to se cení! Zkrátka Česká republika i tady o sobě dala hodně vědět!!  Tenhle těžký závod si přišel vytrpět i Miloš Němec a časem 2:25:36 skončil na 25.místě v M55.

Absolutním vítězemi závodu na 20km se stal v mužích Dominic King M35 z Velké Británie časem 1:35:04, v ženách Sandra Silva W40 z Portugalska časem 1:49:52.

VÝSLEDKY World Masters Athletics - 20km ROAD WALK