W dniu, w którym do Malagi zawitał deszcz - czeski medalowy deszcz !!! A potem, że winogrona medalowe leżą za wysoko !!! Na 20km marszu łącznie 5 medali indywidualnych i 3 zespołowe !!!!

A potem medalowe winogrona są za wysoko w gorącej Maladze! Nie! Na 20-kilometrowym spacerze drogą, spacer czeskiego weterana dosłownie świętuje zbieranie medali! ZŁOTO wygrała Naděžda Dušková w W35, a czeska drużyna kobiet W35 (Dušková, Borovičková, Netolická), SREBRO wygrała Lenka Borovičková W45, Vladimír Kánský M75 i męska drużyna Czech M40 (Nedvídek, Smola, Netolická) i Martina Martin wygrał dla BRONZ Neddídek M35 i męskiej drużyny M40 (Adam, Kánský, Gonsiorovský).

20-kilometrowy spacer po szosie został podzielony na trzy części, odpowiednio trzy wyścigi ze startami o 8:00, 10:45 i 18:30:

Pierwszy wyścig na 20km marszu startujący o godzinie 8:00 w kategoriach M65/M90 mężczyzn i W65/W90 kobiet: w kategorii M75, Vladimír Kánský uzupełnił kolekcję medali i po złocie z piątki i brązie z dziesiątki, tym razem wybrał SREBRO o 2:21:57 dla wyraźnie zwycięskiego Petera Schumma 2:15:26 z Niemiec. Tym razem rząd nie chciał mieć żadnych dodatkowych rowerów, myślę, że miał już dość w swoich 78 latach .....Zdeněk Gonsiorovský wywalczył piękne 5 miejsce w tej samej kategorii w 2:30:13 i jest zdecydowanie zadowolony z wyniku po wzlotach i upadkach w Alicante, bo w końcu skorzystał z jego wymagającego treningu długodystansowego i jednocześnie pomógł czeskiej drużynie na M65 zdobyć brązowy medal. W kategorii M65 walczył z PETR ADAMEM i na 18. miejscu osiągnął wynik 2:19:43. Tutaj muszę się na chwilę zatrzymać u Piotra. Ponieważ wiem, jak trenował Petr i wiem też, jak to jest ukończyć wyścig na 20 km w tych trudnych warunkach klimatycznych (Peter, tak jak ja, nie radzi sobie dobrze w „łaźniach parowych”), więc tak właśnie zrobił w swoim wiek, zanim opadnie mi podbródek! Petr jest zawodnikiem i wielkim zawodnikiem, wiadomo, ale jest też typem czołowym, bez niego może nawet medali innych by nie było, bo dla innych jest WZOREM i TAHOUNEM !! rozważa to tylko w 68. ........! Więc on też jest zasłużony, by zabrać go do domu BRĄZOWY medal wraz z całą drużyną Czech w M65 w składzie Adam, Kánský, Gonsiorovský.

IMG 9206IMG 9203Drugi wyścig 20km spacer, start o 10:45, kategoria kobiet W35/W60: i oto nadszedł - medalowy deszcz! W kategorii W35 wygrała Naděžda Dušková GOLD w 1:59:27 i tym samym była bardziej niż w nastroju, kiedy przegrała brąz w jednej sekundzie... pewnie też nie spodziewała się, że wygra w swojej kategorii, a to było dalekie od wszystkiego, bo w tym samym Martina Netolická osiągnęła W35 w BRĄZIE w 2: 04: 55h. Nasz zadbał o kompletną kolekcję medali Lenka Borovičková, która wygrała nawet SREBRO w W45 w 2: 01: 54h i zdecydowanie jest podekscytowana swoim wynikiem, gratulacje Lenko !! Cóż, nasze dziewczyny dały z siebie wszystko ZŁOTO wisienka na tym móóóóóc cudownym torcie w postaci I miejsca w rywalizacji drużynowej kobiet w kategorii W35 złożony z Dušková, Borovičková, Netolická.

Trzeci wyścig 20km, start o 18, kategoria mężczyzn M30 / M35: w końcu najlepsza i najwyższa jakość, jaką ten Puchar Świata mógł zaoferować, a także oferował !!! W tej kategorii przyszły największe i najlepsze zawody w historii, te Mistrzostwa Masters są rozgrywane! W porównaniu do dwóch wyścigów o poranku, kiedy pogoda była bardzo przyjemna dla pieszych, wieczorem znów przyjechała prawdziwa „hiszpańska pralnia” z temperaturą w cieniu około 30°C, przewidywany deszcz no i bardzo duszno. Co można zapłacić, musi walczyć w każdych warunkach. Ale żeby wygrać w tej konkurencji medal „w hiszpańskiej pralni” to już musi być….! I to było !!! Martin Nedvídek M40 dosłownie wyciągnął BRĄZ z tego ognia za 1:41:33 !!!!!!!!

Pepa Smola M50, dzięki konsultacji z Petrem Adam, gdy Pepa wyjątkowo "usłyszał" za radą starszego znajomego i wystartował w wyścigu w tempie 5:40 min/km, wygrał z czasem 1:52:36hod 8.místo v M50, a zwłaszcza w drugiej połowie wyścigu, mając dość siły, wyprzedzał jednego przeciwnika po drugim, ponieważ płacili podatek za początkowe „piekielne” tempo! Pomimo finałowego, masywnego finiszu Hiszpan Juan Manuel De Lucas obronił 8. miejsce zaledwie 7 sekund przed Pepą. Piotr dzięki, dzięki, dzięki, dzięki !!!! Nieposłuszeństwo z pewnością oznaczałoby pewną śmierć. Dodatkowo Petr świetnie prowadził cały wyścig i raportował czasy biegu na każdym kilometrze, co było bardzo ważną pomocą. Zawsze odważnie jest mieć wysokie ambicje, iść naprzód, ciężko pracować, a potem móc pogodzić się z rzeczywistością tej bardzo silnej światowej konkurencji. Tak już po prostu jest. Kto boi się nie iść do lasu.

Miloš Dušek M45 spełnił swoją rolę i 16 miejsce w czasie 2:10:36 w tym samym czasie pomagał czeskiej drużynie w M40 złożony z Nedvídek, Smola, Dušek do SILVER, tuż przed brązową Francją, kiedy prawie co sekunda decydowała, złoto zasłużenie wywalczyło w drużynach Holandii. Pokonanie tej bardzo silnej Francji i wielu innych krajów jest mile widziane! Krótko mówiąc, Czechy również tutaj przedstawiły wiele informacji o sobie !! Ten trudny wyścig również ucierpiał Miloš Němec z czasem 2:25:36 finiszował na 25. miejscu w M55.

Absolutnymi zwycięzcami wyścigu na 20 km byli mężczyźni Dominic King M35 z Wielkiej Brytanii z czasem 1:35:04, kobiety Sandra Silva W40 z Portugalii z czasem 1:49:52.