Čeští chodečtí reprezentanti  zvítězili na mezinárodním Mistrovství Rakouska ve Vídni na všech úrovních: Jaromír Morávek celkovým vítězem závodu na 20km 1:42:11hod, Tereza Ďurdiaková na 20km 1:42:46hod a Jana Zikmundová na 10km 54:21min!!! Všem gratulujeme!!! 

Mezinárodní chodecký mítink a zároveň Mistrovství Rakouska ve Vídni bylo poznamenáno mnoha diskvalifikacemi a velmi náročným závodním okruhem s mnoha záludnostmi tratě. Naši borci se však se všemi překážkami a nepřízní osudu vyrovnali na výbornou a zvitězili, jak  v závodě 20km - Jardomír Morávek a Tereza Ďurdiaková, tak na 10km - Jana Zikmundová. Blahopřejeme!!!

V závodě na 20km chůze jednoznačně zvítězil náš reprezentant, teprve 17ti letý Jaromír Morávek (SMOLA CHŮZE PRAHA) , na dorostence výborným výkonem 1:42:11h. Ostatní čeští závodníci byli bohužel v závodě na 20km diskvalifikováni (Martin Nedvídek, Tomáš Vojtíšek), (kromě Terezy Ďurdiakové). Jediná žena startující v tomto závodě Tereza Ďurdiaková svedla vyrovnaný souboj s Jardou Morávkem a v rámci treninkové přípravy na 20km chůze dosáhla výborného výkonu 1:42:46h!

V závodě na 10km jednoznačně zvítězila velice nadějná a perspektivní juniorka z Turnova Jana Zikmundová 54:21min, která do cíle došla s více než 5minutovým náskokem. Jak Jana Zikmundová, tak Jarda Morávek budou patřit k hlavním adeptům na nejvyšší příčky o nadcházejícím víkendu při MČR juniorů a dorostu (Ostrava 5.-.6.září). Jediný český mužský  zástupce na trati 10km Zbyněk Herman byl bohužel taktéž diskvalifikován.

Mistrem Rakouska na 20km chůze se dle očekávání stal Roman Brezowsky HSW-Wien/Leichtathletik výkonem 1:50:44h. 

Závody provázelo pro vytrvalce jěště hodně dusné a teplé počasí (snad naposledy v tomto roce.....!) a neideální, nepřiliš dobrý závodní okruh o délce 1km, se špatným asfaltovým povrchem s ostrou otočkou na kuželích.

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY