Mistrovské tituly ČR favoritům - Anežka Drahotová i Lukáš Gdula splnily role favoritů a jednoznačně získaly mistrovské tituly. Lukáš Gdula dvojnásobným mistrem ČR v chůzi, po triumfu na 50km v Dudincích, nyní mistrem ČR i na 20km v Poděbradech!!!

Celkem bylo docíleno 8 nových osobních maxim!!! a to trio žen Janoštíková, Pohlová-Kučerová, Dušková a dokonce pětice mužů Hlaváč, Hlavenka, Malysa, Kolář, Vojtíšek!!! Bravo!!!

FOTO zleva: Janošíková (stříbro), Drahotová (zlato), Pohlová-Kučerová (bronz)

pode 10151MČR 20KM CHŮZE ŽEN: Anežka Drahotová 1:35:43h obhájila mistrovský titul a jednoznačně potvrdila roli české jedničky a stálice této disciplíny. Za ní se však děly hodně nečekané věci a vyznamně se tím mění i poměr sil na pozici české dvojky a trojky na 20km chůze žen. Stříbrnou medailí potvrdila Veronika Janoštíková 1:49:08h oprávněnost nominace do reprezentačního družstva pro mezistátní utkání a splatila tím zároveň důvěru, kterou jí reprezentační trenér Ivo Piták dal. Zároveň však překvapila osobním rekordem a výkonem pod 1:50h ukázala velké zlepšení. Ted´ jen neusnout na vavřínech a pracovat dále, hranici 1:40h by pro teprve dvacetiletou Veroniku neměl být problém v brzké budoucnosti dosáhnout.....Ale velké věci se děly i v boji o bronzovou medaili, neboť jí zcela nečekaně vybojovala v podstatě chodecká začátečnice Štěpánka Pohlová-Kučerová v osobním maximu 1:56:30h a tím odsunula mimo medailové pořadí loňské medailistky Lenku Borovičkovou a Naďu Duškovou. I čtvrtá v pořadí Naďa Dušková si zlepšila osobní maximum na 1:57:57h a jako poslední zdolala magickou 2hod hranici. Lenka Borovičková 2:01:58h neměla svůj den, od začátku se trápila a nikdo by se nemohl divit kdyby závod vzdala. Lenka ale nevzdala, za což si zaslouží velké uznání, a závod dobojovala až do cíle jako pátá v pořadí MČR, těsně před šestou Martinou Netolickou 2:02:32h, které scházelo na konci pouhých 100m na dobytí právě páté příčky. I toto svědčí o tentokrát velmi dramatickém boji v mistrovském závodě žen. Bojovalo se i o pátou příčku!!!

FOTO zleva: Hlaváč (stříbro), Gdula (zlato), Hlavenka (bronz)

pode 10261MČR 20KM CHŮZE MUŽŮ: Lukáš Gdula 1:27:14hod, stejně jako Anežka Drahotová v ženách, zcela jednoznačně potvrdil roli favorita a obhájil svůj loňský mistrovský titul, navíc získal během 14dnů svůj již druhý letošní titul mistra ČR, po nedávném triumfu v mistrovském 50km závodě ve slovenských Dudincích. Obdivuhodné! Bravo! Stříbrnou příčku získal Vít Hlaváč 1:28:56h v novém osobním maximu a s obrovským náskokem před třetím v pořadí Tomášem Hlavenkou 1:33:49h, jak Hlaváč, tak Hlavenka si zlepšily svá osobní maxima a to oba dva, stejně jako Lukáš Gdula, před 14dny úspěšně bojovaly v Dudincích o tituly v MČR na 50km chůze!!!, jen pořadí si tentokrát Hlaváč s Hlavenkou vyměnily. Dá se tedy říci, že o momentální pozici české chodecké dvojky spolu soupeří Hlavenka s Hlaváčem, přičemž je nutné zdůraznit že Hlavenka je o celých 20let starší!! Souboj generací!! Nebýt Gduly a Hlaváče, tak ostatní mladí zklamalo na celé čáře. To platí zejména  o Vojtěchovi Libnarovi a také o Alexandru Malysovi, který reprezentoval v rámci mezistátního utkání a bohužel důvěru reprezentačního trenéra tentokrát nesplnil, protože se před něj dostal jěště další veterán čtvrtý v celkovém pořadí Martin Nedvídek v novém osobním rekordu 1:35:35h, i když Martin není ledajaký veterán on je totiž čerstvým mistrem světa Masters na 10km z polské Toruně!!!  Pátý v pořadí tedy došel zmiňovaný Alexandr Malysa 1:37:03h, který si taktéž vylepšil osobní maximum a šestý v pořadí Rostislav Kolář ten si taktéž zlepšil osobní rekord na 1:41:04h a až na sedmém místě došel Vojtěch Libnar 1:42:34h. Na dalších místech v pořadí už došly pouze a jen samí veteráni, a to na osmém místě Josef Smola 1:48:51h, na devátem místě navrátilec Hubert Sonnek 1:55:02h a na desátém místě Tomáš Vojtíšek 1:55:57, který si taktéž vylepšil osobní rekord. Na posledním jedenáctém místě v pořadí MČR skončil Karel Ketner, který závod nedokončil a vzdal.