ELIŠKA MARTÍNKOVÁ SI DOŠLA V TALLINNU PRO STŘÍBRO!!!! BLAHOPŘEJEME!!!! JARDA MORÁVEK SI DOŠEL PRO 11.MÍSTO.

V chodeckém závodě na 10 000 metů juniorek na dráze vybojovala Eliška Martínková STŘÍBRO v osobním rekordu 46:23.74. Parádní výsledek!!! Klára Hlaváčová došla na 24.místě za 53:05.77.

u20tallinn215 StředníEliška Martínková se ujala tempa hned od začátku závodu a postupně jí odpadala jedna soupeřka za druhou. Až v průběhu třetího kilometru ji na čele vystřídal někdo jiný. V ten moment ovšem už vedoucí skupinka čítala jen čtyři závodnice. S naší reprezentantkou se držely pouze Rusky Julia Khalilová s Jekaterinou Petrovovou a Ukrajinka Valeria Šolomitská. Martínková byla i nadále velmi aktivní, díky čemuž ztratila kontakt Šolomitská a z boje o cenné kovy tak vypadla. Stejný osud postihl o několik okruhů později i Petrovovou. Po pátém kilometru tak s Martínkovou šla už pouze Khalilová. Netrvalo však dlouho a svěřenkyně trenérky Kateřiny Čermákové byla už na čele osamocena a kráčela vstříc životnímu úspěchu. Jak však směřoval závod ke svému závěru, obdržela Eliška druhý výstražný terčík a musela být opatrnější. Toho využila Khalilová a na Martínkovou se dotáhla. Kilometr před cílem pak nastoupila. Tento nástup ještě Eliška dokázala zachytit. O vítězce se tak rozhodlo v podstatě až v závěrečném okruhu, kde už byl nástup Rusky úspěšný a Julia Khalilová si tak došla pro titul mistryně Evropy v letošním nejlepším evropském výkonu roku 46:14.21. Eliška Martínková se mohla těšit nejen ze stříbrné medaile, ale také výrazně vylepšeného osobního rekordu na dráhové desítce 46:23.74, kterým se řadí na třetí místo historických národních tabulek v této disciplíně za sestry Drahotovy, na jejich medailové úspěchy z mládežnických šampionátů nyní navázala. Stupňovaným tempem si došla pro bronz v čase 46:32.14 Francouzka Maële Biré-Heslouisová. Druhá česká zástupkyně Klára Hlaváčová dokončila závod na 24. místě v čase 53:05.77. 

V chodeckém závodě na 10 000 metrů juniorů  obsadil Jaromír Morávek jedenáctou příčku v osobním rekordu 44:12.17. Adam Zajíček došel na 20.místě taktéž v osobním rekrodu 45:27.15.

u20tallinn493 StředníV chodeckém závodě na 10 000 metrů nás reprezentovali dva borci. Aktivnější byl Jaromír Morávek, jenž se krátce po třetím kilometru dokonce odhodlal k nástupu a dva okruhy šel v čele. Záhy byl ovšem dostižen. Od té doby diktovali tempo v dalších kilometrech výhradně turečtí závodníci. V polovině závodu začal Morávek ztrácet kontakt s vedoucí skupinou. Druhý český zástupce Adam Zajíček byl pak za ním o dalších zhruba 50 metrů zpět.  Na čele mezitím Turky vystřídali Italové a Španělé. O zásadní únik se postaral právě jeden z reprezentantů z Pyrenejského poloostrova Paul McGrath, jenž začal postupně svůj náskok na zbytek soupeřů zvyšovat. To se však jeho pronásledovatelům nelíbilo a vydali se na stíhací jízdu. Ve chvíli, kdy to McGrath pocítil, opět přitlačil na pilu, což byl rozhodující okamžik. V závěrečných okruzích si tak už v poklidu šel pro titul evropského šampiona. Cílem prošel vítězně v čase 42:32.19. Na stříbrné pozici finišoval Turek Mert Kahraman za 42:37.83 a bronz získal díky skvělému závěru Rus Dmitri Gramačkov (42.39.25). Jaromír Morávek si z Tallinnu odveze jedenácté místo a osobák na dráhové desítce 44:12.17, kterým se v českých historických juniorských tabulkách řadí na devátou příčku. Adam Zajíček dokončil závod jako dvacátý za 45:27.15. I u něj se jedná o osobní rekord v chodeckém závodě na 10 000 metrů na dráze.

u20tallinn491 Střední

VÝSLEDKY JUNIORKY CHŮZE

VÝSLEDKY JUNIOŘI CHŮZE