55. Mistrovství ČR veteránů na dráze 2021, 5.000m chůze, Šumperk, 3.července 2021

Su1Su2Pořadatelství republikového mistrovství se vrátilo do Šumperka, bašty veteránské atletiky, do mateřského oddílu Jarmily Klimešové a rodinného klanu Vykydalů. V podhůří Jeseníků, na krásném stadionu, v kraji mnoha přírodních i historických krás, rozhleden, čarodějnic i hanušovického piva. V sobotu závod, v neděli výlet a ochutnávka aspoň něčeho, co je v okolí k vidění. To všechno mělo první červencový víkend přivést do Šumperka co nejvíc závodníků a jejich fandícího doprovodu.

Chodeckému závodu na 5.000m to ale bohužel více závodníků rozhodně nepřineslo, účast byla velmi slabá, jen hrstka nejvěrnějších a největších srdcařů se vypravila do Šumperka. Chodecký závod přišel v časovém programu na řadu jako první v 9:00hod (aspoň tady pořadatelé přemýšleli nad hodinou startu pro vytrvalce!). Dosažené výkony však byly celkově dosti slabé, přesto jeden docela výjimečný až pozoruhodný výkon by se našel, a to Lenky Slabákové, která získala titul veteránské Mistryně ČR se sádrou na ruce!!! Obdivuhodné!!!

Su4Su3Nejúspěšnější dvojicí celého Mistrovství se stali Míla a Honza Reinovi, kteří dohromady získali 4 medaile!!  Z toho Honza 2x zlato a 1x stříbro (oštěp, tyč, 3km př) a Míla 1 x bronz chůze. Moc gratulujeme!

 

VÝSLEDKY