30km chůze mužů / 20km chůze žen - máme hodně medailí a ČR rekord 30km v M50+  2:49:32hod!

IMG 2983 vyrez

V sobotu 19. května 2018 v Alicante (jižní Španělsko) vyvrcholilo Mistrovství Evropy veteránů v silničním běhu a chůzi - European Masters Athletics Championship Non Stadia závodem na 30 km mužů a 20 km žen.

Lenka Borovičková, tradiční sběratelka medailí, nezklamala ani nyní a po bronzu na 10 km trati, vybojovala stříbro v závodě na 20 km. Veliká gratulace!

Pepa zase po 2 letech dosáhl na medaili a to bronzovou na 30 km a hlavně časem 2:49:32 hod konečně překonal dlouholetý ČR rekord v M50+! Byla to ale docela fuška. A od této chvíle věří i v budoucí zlato!

Závod na 30 km mužů odstartoval v 17 hod, závod na 20 km žen startoval v 18 hod, takže se k nám zhruba po 11 km děvčata pěkně připojila a šlo se nám hned lépe. Závod  se šel při teplotě +23°C, jasné obloze, středně silném větru od moře, na 2km okruhu s povrchem zámkové dlažby.Tím bylo dáno základní taktické pravidlo "nepřepálit začátek", naštěstí někteří naši soupeři toto pravidlo nedodrželi, což se jim v druhé polovině a hlavně v závěru závodu stalo osudným.

Kromě nás se z české výpravy 30 km chodeckého závodu ještě zúčastnili Mirek Fliegl, který vybojoval  stříbro v M60 a Zdeněk Gonsiorovsky M75, který bohužel pouhých 6 km před cílem byl donucen závod vzdát pro velké bolesti zádového svalstva. Přesto před ním hluboce smekám!!!

Z Alicante se kromě zmiňovaných medailí a ČR rekordu vracíme se skvělými pocity a s velkou chutí za ty 3,5 měsíce co zbývají do MS v Malaze zase natrénovat na další medaile.

Snít o medailích je sice krásná věc, ale rozhodující je na ně natrénovat!!!!!

Kompletní výsledky jsou zde: 30km chůze muži , 20km chůze ženy, 10km chůze ženy, muži nebo v naší sekci Závody-výsledky závodů