30km marsz mężczyzn / 20km marsz kobiet - mamy sporo medali i rekord Czech 30km w M50+2:49:32h!

cięcie IMG 2983

W sobotę 19 maja 2018 r. w Alicante (południowa Hiszpania) Mistrzostwa Europy Masters w Lekkoatletyce Non Stadia zakończyły się biegiem na 30 km mężczyzn i 20 km kobiet.

Lenka Borovičková, tradycyjna kolekcjonerka medali, nawet teraz nie zawiodła i zdobyła brąz na torze 10 km, a na 20 km srebrny medal. Gratulacje!

Po 2 latach Pepa ponownie zdobył brązowy medal na 30 km, a zwłaszcza z czasem 2:49:32 w końcu pobił długoterminowy rekord Czech w M50+! Ale to był nie lada przykry obowiązek. I od teraz wierzą w przyszłe złoto!

Bieg mężczyzn na 30 km rozpoczął się o godzinie 17:20, bieg kobiet na 18 km o 11:23, więc dziewczyny dołączyły do ​​nas po około 2 km i teraz poszło nam lepiej. Wyścig odbył się w temperaturze +XNUMX °C, bezchmurnym niebie, umiarkowanym wietrze od morza, na dwukilometrowej trasie o nawierzchni brukowej.Druga połowa, a zwłaszcza pod koniec wyścigu, okazała się śmiertelna.

Oprócz nas Mirek Fliegl, który zdobył srebro w M30 i Zdeněk Gonsiorovsky M60, który niestety został zmuszony do rezygnacji z wyścigu na 75 km przed metą z powodu silnego bólu pleców, wzięli również udział w czeskim wyścigu na 6 km marszu. . Niemniej jednak smaruję się głęboko przed nim !!!

Oprócz wspomnianych medali i Czech wracamy z Alicante z wielkimi uczuciami iz wielkim zapałem na 3,5 miesiąca, które pozostały do ​​Mistrzostw Świata w Maladze, by znów trenować po kolejne medale.

Marzenie o medalach to piękna sprawa, ale trzeba do nich trenować !!!!!

Pełne wyniki są tutaj: 30 km chodzących mężczyzn , 20 km chodzących kobiet, 10 km spaceru kobiet, mężczyzn lub w naszym dziale Wyścig-wyniki wyścigów