V MULTIGENERAČNÍM ZÁVODĚ NA 5KM NEJRYCHLEJŠÍMI ADAM ZAJÍČEK 21:40 A EMA KLIMENTOVÁ 24:07 VE SKVĚLÝCH OSOBNÍCH REKORDECH.

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE

21 walk 1117 Velký 121 walk 1204 VelkýNaprosto ideálního chodeckého počasí  - po dešti, 14ˇ°C, bezvětří, a nejrychlejší chodecké trati na českém území využila většina závodníků a závodnic k vytvoření skvělých osobních rekordů!!!

V závodě juniorů zvízězil z téměř minutovým náskokem elitní český junior Adam ZAJÍČEK 21:40min z porubské atletiky výborným osobním rekordem (zlepšení o 22 vteřin). Adam rozešel závod dokonce na čas pod 21min, když prvním kilometrem prošel za 4:06min, pak přece jen trošinku zpomalil, ale určitě je s novým osobákem spokojený. Adam se jen těsně o pár dnů či týdnů nevešel do zítřejšího ME, vzhledem k věkové hranici, kdy se bere datum narození v den přihlášek. Tímto skvělým výkonem se zároveň zařadil na páté místo letošních evropských tabulek U20!

Mezi juniorkami zvítězila Ema KLIMENTOVÁ 24:07 z AK Šternberk vynikajícím výkonem a taktéž osobním rekordem, když své vitězství musela tvrdě hájit až do konce závodu před zle dotírajícími slovenským juniorským triem - DEVALDOVÁ, KURUCOVÁ, AVENOVÁ.

V MASTERS kategorii zvizězili Lukáš PAZDERA  23:50 (veteráni) a Lenka BOROVIČKOVÁ 28:45 (veteránky).

Nejmladším účastníkem tohoto multigeneračního závodu byl teprve 14ti letý Matěj PITÁK 24:16 velmi známechodecké jméno, který si taktéž vylepšil osobní rekord a porazil tak řadu mnohem starších chodců. Naopak nejstarším účastníkem závodu byl 80ti letý nestárnoucí olomoucký Vašek DOSTALÍK 42:35.