W WYŚCIGU WIELOPOKOLENIOWYM NA 5KM NAJSZYBSZY ADAM ZÁJÍČEK 21:40 I EMA KLIMENTOVÁ 24:07 W WIELKICH OSOBISTYCH REKORDACH.

WYNIKI / ERGEBNISSE

21 spacer 1117 Duży 121 spacer 1204 DużyAbsolutnie idealna pogoda na spacery - po deszczu, 14 ° C, bez wiatru i najszybszy tor spacerowy na terenie Czech, większość zawodników tworzyła wielkie rekordy osobiste !!!

W wyścigu juniorów elitarny czeski junior wygrał prawie minutę Adam JAZÍČEK 21: 40 min z lekkoatletyki Porub z doskonałym rekordem życiowym (poprawa o 22 sekundy). Adam startował nawet na niecałe 21 minut, gdy pierwszy kilometr pokonał w czasie 4:06 minut, potem nieco zwolnił, ale zdecydowanie jest zadowolony z nowej osoby. Adam nie wszedł na jutrzejsze Mistrzostwa Europy w ciągu kilku dni lub tygodni, ze względu na limit wiekowy, w którym data urodzenia przyjmowana jest w dniu rejestracji. Dzięki temu wspaniałemu występowi zajął również piąte miejsce w tegorocznych europejskich tabelach U20!

Wygrała wśród juniorów Ema KLIMENTOWA 24:07 z AK Šternberk z doskonałym występem, a także rekordem życiowym, kiedy do końca wyścigu musiała mocno bronić swojego zwycięstwa ze słabo finiszującym słowackim trio juniorów - DEVALDOVA, KURUCOVA, AVENOVA.

Wystąpili w kategorii MISTRZOWIE Lukáš PAZDERA 23:50 (weterani) i Lenka BOROVIČKOVÁ 28:45 (weterani).

Najmłodszy uczestnik tego wielopokoleniowego wyścigu miał zaledwie 14 lat Matej PITÁK 24:16 bardzo znane nazwisko przechodnia, który również poprawił swój rekord życiowy, a tym samym pokonał wielu znacznie starszych przechodniów. Wręcz przeciwnie, najstarszym uczestnikiem wyścigu był 80-letni ponadczasowy Ołomuniec Vašek DOSTALIK 42:35.