Halovými mistry ČR v chůzi na 5000m v juniorech Jaromír Morávek 21:28.29, v dorostencích Roman Hanyk 24:53.39, v juniorkách na 3000m velké překvapení Klára Hlaváčová 14:24.93 a v dorostenkách Ema Klimentová 14:59.48. Všichni závodníci si zašli vysoce kvalitní nové osobní rekordy!

210306 hor atletika gigant 143Hodnocení výsledků z trenérského hlediska dá očekávat od svazové trenérky Kateřiny Čermákové. Závodů se zúčastnilo celkem 22 chodkyň a chodců (9 dorostenek, 6 juniorek na 3 000 m, 4 junioři a tři dorostenci na 5 000 m). Tak nízký počet (povoleno bylo pro každou kategorii 12 osob) byl dán jednak minimálním počtem pravidelně trénujících juniorů a dorostenců, kdy u děvčat je stav přece jen lepší, jednak obavami některých z cestování do Ostravy při pandemii. Časy je třeba hodnotit s ohledem na možnosti tréninku během pandemie, které se mohly podle míst hodně lišit.

Mezi dorostenkami byla zcela suverénní Ema Klimentová, 05, AK Šternberk, trenéři M. a J. Sadilové, v kvalitním čase 14:59.48 min (OR o 16 s). Za ní zpočátku bojovala o medailové umístění čtveřice Alžběta Franklová, 05, SK Jeseniova, trenér V. Molva, Katka Nedvídková, 04,  AC Rumburk, trenér M. Nedvídek, Lucie Krinwaldová, 05, AC Mladá Boleslav, trenér J. Prückner a Anna Horáková, 05, AC Rumburk, trenér J. Rein. Brzy unikla Nedvídková (druhá za 15:50.23 min - OR o 9 s), následovaná Krinwaldovou (třetí za 15:55.15 min), postupně ztrácely další dvě  a v závěru závodu se Horáková (čtvrtá za 16:14.73 min - OR o 25 s) dostala před Franklovou (pátá za 16:16.78 min). S odstupem 80 s výbojovala šesté místo Anna Výmolová, 05, Slezan Frýdek-Místek, trenér J Nejezchleba (17:36.73 min). Na osmém místě došla svůj vůbec první závod Tereza Mrázková,04, Atletika Havířov 1965, trenér J. Polášek (18:18.64 min OR).

V kategorii juniorek kralovala od startu neohroženě Eliška Martínková, 02, AC Turnov, trenérka K. Čermáková, která měla v cíli  čas mezinárodní úrovně těsně pod 13 minut; tam však byla diskvalifikována. Na druhém místě šla Klára Hlaváčová, 03, A. C. TEPO Kladno, trenér J. Klesnil, která po vyřazení Martínkové získala mistrovský titul v kvalitním čase 14:24.93 min (OR o 64 s);   Janě Zikmundové, 02, AC Turnov, trenérka K. Čermáková, se ji nepodařilo dostihnout a brala stříbro za čas 14:41.72 min. Bronzová medaile  připadla s propastným odstupem 3:11 min Haně Kopelové, 03, Slezan Frýdek-Místek, trenér J. Nejezchleba, časem 17:52.08 min.

Juniorům vládl od začátku Jaromír Morávek, 03, SMOLA CHUZE Praha, trenérka K. Maternová, který zvítězil ve vynikajícím čase 21:28.29 min (OR o 18 s); druhý Adam Zajíček, 03, Atletika Poruba, trenér K. Ketner, za ním zaostal jen o 22 s - čas 21:50.28 min - OR o 40 s - je také výborný a znamená další stříbro do sbírky medailí. Třetí místo a další medaile Daniela Balicze, 02, AC Mladá Boleslav, se očekávaly, odstup od první dvojice byl však  již 3:43 min (25:33.91 min - OR o 32 s). Čas 27:09.80 min Štěpána Krupky, 03, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, trenérka K. Maternová, v prvním životním závodě naznačuje jeho talent. Z přihlášených chyběl na startu bývalý žákovský medailista Kryštof Alexa, 03, A. C. TEPO Kladno, trenér J. Klesnil, který je dalším z nadějných chodců, kteří dali přednost běhům pro jejich vyšší mediální hodnocení a větší počet startovních příležitost (v Ostravě byl pátý na 3 000 m za 8:56 min).

Pouze tři dorostenci si rozdělili mistrovské medaile; pořadí se od startu nezměnilo, zvítězil Roman Hanyk, 04, AC Turnov, trenér D. Šnajdr, časem 24:53.39 min, před Tomášek Endrštem, 05, USK Praha, trenér P. Brandejský (25:16.40 min - OR o 49 s) a Patrikem Solničkou, 04, AC Mladá Boleslav, trenér J. Prückner (27:16.12 min - OR o 6 s).                                          MUDr. Petr Brandejský