Hlaváč chodcem roku 2020, porazil Gdulu a Ďurdiakovou!!!

 DSC0117Vít Hlaváč je českým chodcem roku!! Letošní Mistr ČR v chůzi na 50.000m a zároveň čerstvý rekordman ČR na této trati (3:56:28,4hod) a vícemistr v chůzi na 20km (když o druhý titul ho připravila 2min penalizace při poděbradských chodeckých závodech) se stal překvapivým, ale naproto zaslouženým vítězem v anketě SMOLA CHŮZE z.s. Vítek letos dokázal téměř neuvěřitelné. Sesadil z padesátkařského trůnu Lukáše Gdulu. A navíc přidal šokující ČR rekord v chůzi na 50.000m na dráze, kterým překonal i svého trenéra Ivo Pitáka! Respekt! Velká gratulace!

Na druhém místě se umístil Lukáš Gdula , mistr ČR v chůzi na 20km a vícemistr ČR na 50.000m ve výborném výkonu 3:57:21,3hod. Statečný bojovník Lukáš se popral i se zraněním a i když neobhájil padesátkařský titul Mistra ČR, tak rozhodně svým výkonem na 50.000m chůze na dráze v Trnavě, ukázal, že to myslí s nominací na OH naprosto vážně. Blahopřejeme ke druhému místu! Velký kompliment a držíme palce!

Na třetím místě skončila letošní chodecká kometa Tereza Ďurdiaková, letošní překvapivá mistryně ČR v chůzi na 20km a taktéž čerstvá držitelka rekordu ČR v chůzi na 20000 m. O Tereze toho bylo po Poděbradech napsáno dost, tak nám přijde zbytečné něco dodávat. Gratulujeme k bronzové příčce!

Juniorem roku se stal zcela přesvědčivě Jaromír Morávek, který letos překonal juniorský ČR rekord v chůzi na 5.000m a stal se i juniorským Mistrem ČR v této chodecké disciplíně. Příští rok teprve 18ti letý Jarda nastartoval skvěle svoji karieru, jen je potřeba mít neutále na mysli, že je to jen začátek dlouhé cesty.....Jen tak dál! Držíme moc palce!

Objevem roku se stala taktéž naprosto přesvědčivě letošní chodecká kometa Tereza Ďurdiaková., které samozřejmě také moc fandíme v naplnění jejího olympijského snu....

A o trenérovi roku Ivo Pitákovi už  nemůže být vůbec žádného sporu, kdo jiný, než ten, který je (u Anežky byl...) trenérem první pětice, zásadně se podílí na přípravě šesté a sedmé chodkyně v pořadí ankety a je podepsán pod veškerými úspěchy českých chodců a chodkyň za poslední více než desetileti!!! Smekáme! Jen je škoda se nyní takto "schovat  do ústraní ". To velcí velitelé historie většinou nedělají. Čas ukáže jestli to byla správná volba..........

Anketa Chodec roku 2020 SMOLA CHŮZE z.s.

1. Hlaváč, 2. Gdula, 3. Ďurdiaková, 4. Drahotová, 5. Nedvídek, 6. Martínková, 7. Zikmundová, 8. Hlavenka, 9. Pohlová-Kučerová, 10. Kolář Rostislav

Junior roku: 1. Morávek

Objev roku: 1. Ďurdiaková

Trenér roku: 1. Piták

Slavnostní vyhlášení a vyhodnoceni prvních třech v každé kategoriii mělo být o nadcházející neděli 27.12. při závodě "Chodecké Vánoce v Praze. Vzhledem k tomu, že ze známých důvodů byl tento závod zrušen, rozhodli jsme se slavnostní vyhlášení této ankety provést 10.4.2021 v OLOMOUCI při Olomoucké dvacítce, která v nadcházejícím roce bude zároveň Mistrovstvím ČR v chůzi na 20km mužů i žen a už nyní mohu prozradit bez časových limitů na 15.km!!! Takže dvacítka jako MČR opravdu pro všechny chodce, patřící do naší chodecké rodiny!!!

 Všichni vyhlášení, prosím omluvte toto zpoždění, není to naší vinou..... Chceme, aby vyhlášení ankety proběhlo ve slavnostním hávu, a proto jsme se i vzhledem ke stávající situaci rozhodli, pro vyhlášení  10.4.2021 v Olomouci. Na dálku nebo virtuálně vyhlašovat nechceme!

Josef Smola, předeseda chodeckého spolku SMOLA CHŮZE z.s.