Hodnocení MČR a MU Poděbrady walking 2020 trenérky chodecké reprezentace ČR Kateřiny Čermákové

Tradiční mítink v Poděbradech se v roce 2020 konal netradičně na podzim. Místo růžových květů zde poletovalo barevné listí. V této neobvyklé sezóně jsme ovšem velice vděčni, že se tento závod mohl uskutečnit. Mítink ocenili nejen čeští závodníci, kteří zde mohli ,,prodat“ odvedenou práci za celou uplynulou sezonu, ale také zahraniční závodníci, kterých byl překvapivý počet.

Kvůli složité epidemiologické situaci bylo do MU tentokrát hodnoceno pouze družstvo dospělých.

Gdula Hlaváč DSC0117Muži:  

Svůj pátý titul v řadě vybojoval Lukáš Gdula, který celkově obsadil 15. pozici v čase 1:27:07. Lukáš odvedl svůj standardní výkon a vzhledem k přípravě na distanci 50 km můžeme být s jeho vystoupením spokojeni. Tím spíš, že letošní sezónu Lukáš bojoval se zraněním.

Na druhém místě v rámci MČR se umístil Lukášův mladší kolega, Vítek Hlaváč. Celkově Vítek obsadil 17. příčku v čase 1:28:21. Vítek doplatil na stylovou nejistotu v začátku závodu, kdy se v první čtvrtině trati obtížněji srovnával s technikou.

V dalším průběhu, závodu z pohledu naší dvojice, jasně dominoval. Nebýt dvouminutové penalizace na šestnáctém kilometru, mohlo se Vítkovi podařit překonat svůj osobní rekord z loňského ME U23.

Z pohledu přípravy na distanci 50 km je jeho výkon nadějný. Pokud se díváme na perspektivu družstva z pohledu týmu, nadějně vypadají naši 2 nejlepší dorostenci: Jaromír Morávek a Adam Zajíček.  Dva roky tito závodníci budou ještě startovat v juniorské kategorii. V rámci mítinku v Poděbradech bylo jejich vystoupení velmi solidní.

 

 

 

 

Durdiakova Drahotova DSC0605Ženy: 

První titul se podařilo získat Tereze Ďurdiakové, která celkově skončila na 5. příčce v čase 1:33:54.  Terka se chůzi věnuje teprve od konce února a již nyní předvádí skvělé výkony, což je velkým příslibem do budoucna. Výborná tělesná kondice i funkční předpoklady ve spojení s „nevychozenou“ technikou jsou předpokladem toho, že ani ostrý limit na OH by u Terky nemusel být utopickou vizí.

Těsně za Terezou Ďurdiakovou závod dokončila Anežka Drahotová. Anežka za Terkou zaostala o pouhých pět vteřin časem 1:33:59. Celkově Anežka obsadila 6. příčku. Je patrné, že se Anežka pomalu vrací k výkonnosti, na kterou jsme u ní zvyklí. V průběhu závodu projevila také bojovnost a snahu. Stejně jako Lukáš, také Anežka v průběhu sezóny bojovala se zraněním, a tak je výsledný výkon nadějným.

Celkově 14. příčku a 3. místo v rámci MČR získala Eliška Martínková. Eliška při své premiéře dokončila 20 km v čase 1:42:39. Ještě příští rok juniorka se nezalekla vzdálenosti a její výkon i způsob závodění je velice chvályhodný.

Z pohledu perspektivy družstva je nutné nepřehlédnout, že celkově na 15. příčce dokončila závod další juniorka. Vrstevnice a tréninková partnerka Elišky, Jana Zikmundová. Výše uvedené informace naznačují velkou naději na sestavení konkurenceschopného týmu žen.

Závěr: Poděbrady jsou jasným ukazatelem výsledku společné tréninkové práce, tedy centralizace a spojení přípravy dospělých reprezentantů a mládeže. Samostatně se připravuje pouze Anežka Drahotová, která ne to má vzhledem k minulým výsledkům nárok.

Vzájemný respekt, spolupráce a společný „tah“ na branku je vidět. K přípravě týmu se v rámci možností připojují také další mladí perspektivní závodníci.

 Kateřina Čermáková, reprezentační trenérka chůze ČR