Předsednictvo ČAS schválilo doplnění Trenérské rady ČAS o vedoucí trenérku chůze Kateřinu Čermákovou a změnu v podmínkách čerpání finančních prostředků na přípravu reprezentantů. 

Předsednictvo Českého atletického svazu na své schůzi dne 18.6.2020 doplnilo do Trenérské rady ČAS jako vedoucí trenérku chůze Kateřinu Čermákovou (na fotce druhá zprava), která tak po 30 letech vystřídá na této pozici Ivo Pitáka. Informace o její závodní a trenérské činnosti je k nalezení v TOMTO ČLÁNKU - klikni pro odkaz.

IMG 6243PaedDr. Ivo Piták, * 1958, začínal se sportem jako cyklista a po vojenské základní službě v cyklistickém oddíle Dukla Louny během studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy přešel v roce 1981 k chůzi. Díky cyklistické přípravě se již v tomto roce zařadil mezi nejlepší české chodce a během závodní kariéry se stal 4x mistrem ČR na 20 km a jednou na 5 000 m v hale, reprezentoval v 6 mezistátních utkáních a je dosud držitelem českých rekordů na dráhových tratích (dvouhodinovka 27 310 m, 30 000 m 2:12:17.0 hod a 50 000 m 3:58:28.1 hod). Jeho osobní rekordy na mistrovských tratích jsou 20 km 1:22:36  (1985) a 50 km 3:51:43 (1986). Trenérskou kariéru zahájil v roce 1985 a zdaleka největších úspěchů dosáhl při tréninku žen; o tom svědčí mezinárodně známá jména Anežka Drahotová, její sestra Eliška Drahotová, Barbora Dibelková, Kamila Holpuchová, Lucie Pelantová, Zuzana Schindlerová, dále Tereza Korvasová a letošní objev Zuzana Durdiaková. Mezi první dvacítkou v dlouhodobých tabulkách na 20 km na okruhu žen je 11 jeho svěřenkyň (v první pětici všechny), na 10 km pak 10 a celá první čtveřice. Z množství jeho svěřenců v kategorii mužů se prosadili (výčet není zdaleka úplný) olympionici Miloš Holuša, Hubert Sonnek a Lukáš Gdula, z ostatních v mládežnických letech nedostižný Rudolf Cogan, dosud aktivní Tomáš Hlavenka a nyní dorostenec Jaromír Morávek, který se po přechodu do jeho péče z Brna (trenér Hlavenka) a do SMOLA CHŮZE PRAHA raketově zlepšuje směrem k mezinárodní úrovni. Během posledního období předává své znalosti mladým trenérkám, z nichž právě K. Čermáková (trénuje E. Martínkovou a J. Zikmundovou) nyní přejímá nelehký úkol dostat českou chůzi opět na mezinárodní scénu, v čemž jí bude nadále pomáhat.                          MUDr. Petr Brandejský