Sedmnáctiletá Eliška Martínková z AC Turnov si zlepšila osobní rekord na 3.000m chůze na famózních 13:38.23min! Tuto trať šla za posledních několik let rychleji v ČR pouze Anežka Drahotová......

DSC 0008DSC 0992Při přeboru Libereckého kraje v jablonecké hale Střelnice podala nejlepší výkon ze všech závodníků a závodnic sedmnáctiletá Eliška Martínková z AC Turnov a jednoznačně převálcovala celé startovní pole tentokrát ne o příslovečný parník, ale o světelný rok, když druhá závodnice v celkovém absolutním pořadí Adéla Veselková za ní zaosatala téměř o dvě minuty!!! Eliška si famózním výkonem 13:38,23min zároveň vylepšila dosavadní osobní maximum na této trati o více než jednu minutu!!! A to co v loňském roce tak trochu naznačila, zdá se, by mohlo dostat velkolepého pokračování pokud se jí podaří přenést takovouto výkonnost do venkovní sezony, která se již nezadržitelně blíží (za 2měsíce). A kdo ví, třeba by mohla již brzo šlapat na paty i samotné Anežce Drahotové. Moc Elišce fandíme a držíme palce!!!

Druhá v absolutním pořadí (jak píšeme výše v článku) došla velice talentovaná a na její věk ve výborném čase  Adéla Veselková 15:25,41, ročník 2006, z TJ Rumburk!!! To jak jí "prospěje" přestup z AC Rumburk do TJ Rumburk zřejmě ukáže až čas.

Těsně za ní skončila na třetím místě v absolutním pořadí avšak druhá v juniorkách oddílová kolegyně  Elišky Martínkové, Jana Zikmundová, ročník 2002 taktéž velice slibným výkonem 15.35,93min. 

Mužskou pětku jasně ovládl kdo jiný než nejlepší ČR veterán Martin Nedvídek ( roč. 1975) a jak jinak než výkonem začínajícím 22:....., tentokrát 22:19,61min. Druhý v pořadí , teprve šestnáctiletý Jarda Morávek 23:53,71min bude muset přidat, aby navázal na loňskou velice slibnou výkonnost..

Celkově se těchto chodeckých závodů zúčastnilo 42 závodníků a závodnic, což potvrzuje nastolený trend a potřebnost dostupných závodních možností i v zímním období.

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE