Společný start  závodu na 50km mužů a žen ve 23:30hod, konec závodu ve 04:35hod. Teplota vzduchu 31°C, Vlhkost 74%. !!!!!TAK TAKHLE VYPADÁ OPRAVDOVÉ PEKLO!!!!!

Hrdinou a vítězem mužského závodu systémem start-cíl se v nelidských podmínkách stal Japonec Yusuke SUZUKI, 4:04:21hod. V neregulérních podmínkách závod vzdal jak olympijský vítěz Slovák Matej Toth, tak světový rekordman a obhájce titulu Mistra světa Francouz Yohann Diniz  a mnoho dalších. V ženském závodě dominovaly Číňanky, Mistryní světa se stala Rui LIANG, 4:23:26hod. Pouze třetí Italka Di GIORGI, 4:29:13hod a čtvtrá Ukrajinka Olena SOBCHUK, 4:33:38hod dokázaly narušit jednoznačnou převahu Číňanek. 

To co si asi nikdo před vlastním Mistrovstvím světa v katarském Dauhá neuměl představit, přineslo v těchto pro závodníky neregulérních podmínkách drsnou a tvrdou  realitu. Ale to už pánové z World Athletics nemohli vidět, protože v tuto noční hodinu dávno spokojeně  spinkali v klimatizovaných hotelových pokojích. Je neuveřitelné, že se někdo dokáže podepsat pod takovýto hazard se zdravím závodníků ve jménu zinkasovaných peněz.

1569733268 P201909290142601Mužský závod na 50km byl velmi dramatický a nám divákům u televizorů se tedy rozhodně spát nechtělo. Jeho hrdinou v pravém slova smyslu se stal Japonec Yusuke SUZUKI, 4:04:20hod, který zvítězil systémem START - CÍL. Ve vlastním závodě měl již téměr 4minutový náskok nad jeho soupeři a tak si mohl na posledních 10km dovolit luxus, v podobě toho, že každý okruh (2km) zastavil u občerstvovacího boxu, v klidu se napil, zaledoval se a po zhruba půlminutkové pauze znovu vyrazil úžasným rytmem a tempem do dalšího boje s horkým katarským  peklem! Kromě toho, že se stal zaslouženým Mistrem světa ,se zároveň stal hlavním favoritem a kandidátem na vítěze OH 2020 v jeho domácím prostředí za 10měsíců v Tokiu!!! Druhým hrdinou se stal 43letý!!!!!!!! Portugalec Joao VIERA, 4.04:59hod, ve 43 letech!!! brilantně odsunul z medailových pozic oba Čiňany a těsně vybojoval STŔÍBRO, před dotírajícím a fantasticky finišujícím Kanaďanem Evanem DUNFEE, 4.05:02hod, který si z pekla odváží BRONZ! 

Závod velmi brzo jěště před 20.km vzdal světový rekordman této disciplíny a Mistra světa z Londýna 2017 Francouz Yohann Diniz, stejně tak avšak trošku později na 28.km závod vzdal olympijský vítěz na této trati Slovák Matej Toth. Oba dva v naprostém vyčerpání a neschopnosti podávat v takovýchto podmínkách výkon. Celkem závod vzdalo 14 závodníků.

Ženský závod na 50km oproti mužskému, byl nudou a kdyby se nešel společně s mužským, tak bychom šly asi také spát.....protože závod opanovaly ćínské stroje, tedy pardon ženy. Vítězkou a Mistryní světa se stala Číňanka Rui LANG, 4:23:26hod, s obrovským náskokem před krajankou Maocuo LI, 4:26:40hod, a to jěště na pátem místě došla další Čiňanka, tedy v první pětce - tři Čińanky....... Jedinou radost nám tak udělala vítězka letošních Poděbrad BRONZOVÁ Italka Eleonora di GIORGI, 4:29:13hod, která podala fantastický výkon a právem se stala další hrdinkou tohoto nelidského závodu!!!

VÝSLEDKY 50km muži

VÝSLEDKY 50km ženy