MISTROVSTVÍ ČR V CHŮZI NA 20 KM MUŽŮ A ŽEN, PODĚBRADY 6.4. 2019, start závodu žen 14:45hod, mužů 15:30hod 

V rámci tradičního slavného mezinárodního mítinku PODĚBRADY RACE WALKING se v sobotu 6.4. 2019 bude v Poděbradech bojovat i o mistrovstké tituly ČR v chůzi na 20km mužů a žen.

Startovní listina MČR mužů i žen tentokrát nabízí nebývalou vysokou účast - 13 mužů a 6 žen!!! a slibuje dramatické boje především o stříbrné a bronzové medaile v rámci Mistrovství ČR. Na zlato a titul Mistra ČR v mužích i ženách jsou zcela jasní  OHROMNÍ FAVORITÉ  a o vítězství Anežky Drahotové v ženách a Lukáše Gduly v mužích nikdo nepochybuje. 

18 PODE 2154 modJak řečeno, největším favoritem na Titul Mistra ČR v mužích je čtyřnásobný mistr České republiky na dvacítce Lukáš Gdula, který už na této distanci startoval v Luganu a byl z toho čas 1:29:03. Lukáš Gdula bude tak usilovat letos už o svůj druhý titul Mistra ČR, neboť ten první na 50km trati již získal 23.3.19 v Dudincích, kde jednoznačně zvítězil v rámci MČR ve výborném čase 3:59:33.

V ženách je MEGA favoritkou stříbrná medailistka z loňského mistrovství Evropy a česká rekordmanka Anežka Drahotová. Svěřenkyně trenéra Ivo Pitáka dokázala v minulosti v Poděbradech i zvítězit v celkovém pořadí závodu žen. Stalo se tak v roce 2014. Loni došla na páté příčce a letos věří v lepší umístění. V tomto roce už má za sebou dva starty na dvacetikilometrové distanci. Ve švýcarském Luganu došla třetí v čase 1:34:27, čímž si zajistila účast na mistrovství světa v Dauhá. O týden později pak v Dudincích finišovala na pátém místě za 1:37:08. V rámci mistrovského závodu MČR pak bude usilovat o svůj pátý titul na dvacítce.

Na stříbrné a bronzové medaile v mužích i ženách je několik adeptů resp. adpetek a boj o ně je zcela otevřený. Pohled na startovní listinu slibuje velice dramatickou podívanou. V mužích by rozhodně měla dvojice českých reprezentantů  Vít Hlaváč (bronzový medailista z MČR na 50km chůze 23.3.19 v Dudincích) a Alexandr Malysa, kteří spolu s Lukášem Gdulou nastoupí zároveň do mezistátního utkání, splnit důvěru reprezentačního trenéra Ivo Pitáka a zároveň by toto trio mělo v rámci MČR TEORETICKY!!! obsadit první tři medailové pozice. Do pořadí na medailových pozicích však určitě budou chtít promluvit i Tomáš Hlavenka, který na 50km famózním výkonem 4:20hod!!! v Dudincích v těžkých podmínkách ukázal vynikající formu a má již stříbrnou medaili z MČR na 50km, Karel Ketner (mnohonásobný medailista MČR 20km z minulých let) a také Vojtěch Libnar, který by měl na dvacítce ve svém věku také již něco ukázat. V ženách se o stříbrnou a bronzovou medaili určitě budou chtít poprat Lenka Borovičková, Naděžda Dušková a hodně činit by se měla Veronika Jánošíková, když získala důvěru reprezentačního trenéra Ivo Pitáka a bude Českou republiku reprezenovat v rámci mezistátního utkání.  

A protože i předpověď počasí slibuje pro chodce ideální podmínky, je zaděláno na krásný závod s výbornými výkony. Na chůzi je krásná ona sama.....   

STARTOVNÍ LISTINA MISTROVSTVÍ ČR V CHŮZI NA 20 KM