ZÁVOD NA 10km CHŮZE MUŽŮ - MARTIN NEDVÍDEK, M40, MISTREM SVĚTA!!!!!, DRUŽSTVO ČR, M75, KÁNSKÝ-MAREK-DOSTALÍK BRONZOVÉ!!!!

Odpoledne pak patřilo celkem třem mužským závodům rozděleným dle věkových kategorií a nabitými  obrovskou konkurencí a špičkovou výkonností. Vynikající výkony neovlivnil ani velice silný čerstvý vítr a nerovná trať s nepravidelným 1.368m okruhem. Trať byla stejná jako v ženském závodě. A čeští muži v koncertu "VELKÝCH" hrály skvělou, velkou roli a v M40 dokonce zásluhou Martina Nedvídka PRVNÍ HOUSLE! Fantastické! Ale po pořadě. Tak tedy, dohormady ze všech třech závodů 65 NEJLEPŠÍCH VÝKONŮ jsou v této TABULCE, ve které je také TRIO Čechů:  Martin Nedvídek - Josef Smola - Petr Adam!!! Každý ze všech tří závodů měl zcela odlišný průběh a svou velkou dramatičnost.

V prvním závodě kategorie M 70+:  se stala šokující věc, když zcela jasně vedoucí Mistr světa a držitel čerstvého světového rekordu ze závodu na 3.000m, Ian Richards, GBR, byl po vítězném projití cílem již s rukama nad hlavou, diskvalifikován!!! Šílenost!!! I taková je chůze!!! A tak se vítězem stal, Ettorio Formentin, ITA, který se jako jediný v tomto závodě dostal pod hranici 1hod. Ale ČR závodnící měly také co nabídnout, když ČR družstvo M75 ve složení Vladimír Kánský, Stanislav Marek, Václav Dostalík vybojovalo BRONZOVÉ MEDAILE! BLAHOPŘEJEME MLADÍCI!!!! To byla jízda!!! 

190329 Torun26Ve druhém závodě kategorie M60 - M65:  Petr Adam M65 opět ukázal a dokázal, jak je schopen na velkých závodech udržet nervy na uzdě, a maximálně "prodat" to co v něm je a bylo toho hodně:  5.místo výkonem 1:02:29hod na tak těžkém okruhu je, jak výkonem, tak umístěním pro něj vynikajícím výsledkem! Obdivuhodné! Srdečně blahopřejeme! 

Na závěr to nejlepší z nejlepších -  třetí závod kategorie M35 - M50:

Martin Nedvídek, M40 se stal MISTREM SVĚTA, výkonem 46:09min,BLAHOPŘEJEME!!!  Martin Nedvídek fantastickým výkonem zvítězil v M40 a zachránil tak reputaci celé české chodecké výpravy na tomto MS!!!!

V tomtéž závodě získal Josef Smola, M50, 6.místo, výkonem 51:45min, silná konkurence více "nedovolila". Medaile se rozdělovaly na úrovni pod 48min!!! A na čtvtré místo bylo jěště potřeba 50min!! Světová výkonnost těch nejlepších v kategoriích M50+ je neuvěřitelná!!!

Dalším želízkem v ohni a jasným favoritem na medaili v tomto závodě bylo (resp. mělo být) jěště družstvo ČR, M40 ve složení Nedvídek-Smola-Dušek. Závodník Miloš Dušek bohužel na poslední chvíli na MS nemohl přijet, čímž ČR družstvo nemělo potřebný počet tří závodníků a bylo diskvalifikováno. Škoda. Bronz tam ležel zadarmo a stříbro bylo naprosto reálné.........!!!! 

Veškeré výsledky a další podrobnosti k celému Mistrovství světa jsou k nalezení na stránkách: World Masters Toruň

A nyni se již vše soustředí na tradiční ABSOLUTNÍ VRCHOL DOMÁCÍ CHODECKÉ SEZONY - CHODECKÉ ZÁVODY PODĚBRADY, zároveň MČR na 20km chůze mužů i žen, již PŔÍŠTÍ SOBOTU 6.4.2019!!!!!!!!     WWW.PODEBRADY-WALKING.CZ