30km chůze mužů / 20km chůze žen - máme hodně medajlí a ČR rekord 30km v M50+  2:49:32hod!

V sobotu 19.května 2018 v Alicante (jižní Španělsko) vyvrcholilo Mistrovství Evropy veteránů - European Masters Athletics Championship v silničním běhu a chůzi závodem na 30km mužů a 20km žen.

Lenka Borovičková tradiční sběratelka medajlí nezklamala ani nyní a po bronzu na 10km trati, vybojovala stříbro v závodě na 20km. Veliká gratulace!

Pepa zase po 2 letech dosáhl na medajli a to bronzovou na 30km a hlavně časem 2:49:32hod konečně překonal dlouholetý ČR rekord v M50+! Byla to ale docela fuška. A od této chvíle věří i v budoucí zlato!

Závod na 30km mužů se startoval v 17hod, závod na 20km žen startoval v 18hod, takže se k nám zhruba po 11km děvčata pěkně připojili a šlo se nám hned lépe. Závod  se šel při teplotě +23°C, jasné oblaze,středně silného větru od moře, na 2km okruhu s povrchem zámkové dlažby. Tím bylo dáno základní taktické pravidlo "nepřepálit začátek", naštěstí někteří naši soupeři toto pravidlo nedodrželi, což se jim v druhé polovině a hlavně v závěru závodu stalo osudným.

Kromě nás se z ćeské výpravy 30km chodeckého závodu jěště zúčastnili Mirek Fliegl, který vybojoval  stříbro v M60 a Zdeněk Gonsiorovsky M75, který bohužel pouhých 6km před cílem byl donucen závod vzdát pro velké bolesti zádového svalstva. Přesto před ním hluboce smekám!!!

Z Alicante se kromě zmiňovaných medajlí a ČR rekordu vracíme se skvělými pocity a s velkou chutí za ty 3,5 měsíce co zbývají do MS v Malaze zase natrénovat na další medajle.

Snít o medajlích je sice krásná věc, ale rozhodující je na ně natrénovat!!!!!! 

Kompletní výsledky jsou zde: 30km chůze muži , 20km chůze ženy nebo v naší sekci Závody-výsledky závodů