anezka drahotovaNarozena 22.7.1995 – reprezentantka ČR v atletice, členka VSC MŠMT ČR, závodnice USK Praha.

Stejně jako její dvojče Eliška by asi mohla úspěšně závodit v jakémkoli sportu, nebo disciplíně, trvající déle než 2 minuty.

V roce 2013 (ve svých 18.letech) vybojovala 7.místo na atletickém MS v Moskvě, když skoro do ¾ trati na vedoucí pozici zatápěla na chodecké dvacítce dospělým soupeřkám. Na předcházejícím MEJ v Rieti se Anežka stala juniorskou mistryní Evropy v chůzi na 10km, ve finále 3.000m překážek doběhla 9. (po pádu na voďáku). Při EP juniorek došla na chodecké desítce stříbrná a se sestrou Eliškou byly 2.v soutěži družstev. Při podzimním MS v cyklistice ve Florencii Anežka dojela na 19. místě v silničním závodě. České mistrovské juniorské tituly má z atletiky i cyklistiky.

Anežka riskuje, do závodů chodí po hlavě a dokáže závodit stylem ‚buď a nebo‘. Asi i proto při cyklistice častěji padá. Ale také často vítězí!

VÝSLEDKY 2013
MS –     7. místo            atletika 20km chůze – 1:29:05 rekord ČR vyrovnaný
MSJ –    19. místo           cyklistika silnice (hromadný závod)
MEJ –   1. místo            atletika 10.000m chůze – 44:15,98 rekord ČR sen. i jun.
             9. místo            3.000m/př
EPJ –    2. místo           10km chůze – 46:29
             2. místo           družstvo jun.

MČR – 1. místa:    3.000m ch.jun.hala, 3.000m jun.běh hala, přespolní běh, cyklistika časovka jednotlivců jun., časovka dvojic jun.                                                                      2. místa:    20km chůze ženy, 1.500m ženy hala, 4. místo 1.500m ženy

Výkony:  1.500m – 4:24, 3.000m – 9:24, 3.000m.př. – 10:10, 5.000m – 16:47, 10km sil. – 33:59, ½ maraton – 1:18:23, 10.000m chůze 44:15, 10km chůze – 46:28, 20km chůze – 1:29:05

Rekordy ČR:       seniorský chůze 20km, 2 x juniorský 3.000m/př., 10.000m chůze
Vítězka ankety Atlet roku v kategoriích objev roku a junior, 9. v celkovém pořadí

IAAF Race Walking Team Championships – China Taicang 5. – 6. května 2018
Mistrovství světa chodeckých týmů China Taicang (předměstí Shanghaie)
Největší soutěž chodeckého světového kalendáře roku 2018
6.místo 20km ch– 1:28:40!!!!!
Sama byla se svým vystoupením spokojená: “I kdyby tam ležel milion eur, zrychlit jsem už nebyla schopná. Možná škoda zbytečně pomalého začátku, ale v druhé půlce a koncovce jsem nechala všechno.“
Kvalitu závodu podtrhuje několik čísel. 14 závodnic pod 1:30, 27 pod 1:33, 44 pod 1:35, 70 pod 1:40. To jen na okraj, až se bude zase někdy v českých luzích a hájích diskutovat o příliš těžkých limitech. Se světem i Evropou ve vytrvalostních závodech bojovat lze. Nelze se k tomu pouze dostat většinově praktikovaným domácím způsobem výběru vhodných typů a přípravy.