ŽENY / FRAUEN: NICOLE COLOMBI (Itálie/Italien) 12 994m  (21. Oktober 2017)

MUŽI / MÄNNER: RAFAL SIKORA (Polsko/Poland) 14 062m  (21. Oktober 2017)

Prazska hodinovka 2017 912

 Prazska hodinovka 2017 923

Pražská chodecká hodinovka a půlhodinovka štafetových dvojic jsou letos spojeny do jednoho velkého dvoudenního chodeckého svátku 16. - 17.října 2021 pořádaného společně SMOLA CHŮZE a AC RUMBURK na atletickém stadionu v RUMBURKU!!!!!

Vzhledem k tíživé situaci s nedostatkem termínů v postcovidové době, jsme se rozhodli letošní ročník PRAŽSKÉ CHODECKÉ HODINOVKY a PŮLHODINOVKY ŠTAFETOVÝCH DVOJIC spojit do jednoho velkého dvoudenního chodeckého svátku na atletickém stadionu v  RUMBURKU jako završení sezony 2021:

P R O P O Z I C E / A U S S C H R E I B U N G:

sobota / am Samstag 16.10.2021.pdf

neděle / am Sonntag 17.10.2021.pdf

!!!DAS PRAGER 1STUNDE BAHNGEHEN UND 30MIN PAAR GEHEN FINDET DIESMAL IN RUMBURK ZUSAMMEN VOM 16. BIS 17. OKTOBER 2021 STATT!!

Aufgrund der Terminen - Notsituation m in diesem "postcovid" Jahr, haben wir uns entschieden, DAS PRAGER 1 STUNDE BAHNGEHEN UND 30MIN PAAR GEHEN auf dem Stadion in RUMBURK zusammen zu organisieren!!!

ALS ZWEI TAGE GEHENSPORTFEST und als Ende der Gehensaison 2021!!!

Allen Geher und Geherinnen laden wir recht herzlich ein!

svatek HOD 21

svatek STAF 212

V Banské Bystrici proběhlo premiérové mistrovství České republiky mužů a žen v chůzi na 35 kilometrů. Pro tituly si došli Vít Hlaváč a Tereza Ďurdiaková. Hrdinou MČR Martin Nedvídek.

Chodecký závod na 35 kilometrů je novou mistrovskou disciplínou a na velkých mezinárodních akcích nahradí v kategoriích mužů i žen dosavadní padesátku. Český atletický svaz vyhlásil oficiálně toto MČR velice pozdě a to až 24.září 2021, tedy pouhé 3 týdny před konáním vlastního závodu. A tak ti, kteří zvažovali účast a nebo se nakonec i přihlásili a zúčastnili neměli šanci se na toto MČR řádně připravit, na rozdil od úzké zapouzdřené ČR repre skupinky, která o konání tohoto závodu věděla již zkraje srpna a která bohužel se širokou chodeckou veřejností prostřednictvím své zástupkyně (Kateřina Čermáková) vůbec nekomunikuje, pokud mezi to nepočítáme komunikaci jejích svěřenců na sociálních sítí, kterou však nelze považovat za seriózní. 

nedvídek Banská BystricaZpět k vlastnímu závodu: 

Pro tituly si došli Vít Hlaváč a Tereza Ďurdiaková. I přes konkurenci slovenských a maďarských soupeřek ženskému závodu jasně dominovala Tereza Ďurdiaková v čase 2:51:50, čímž ze svého poděbradského času ukrojila 5 minut a 18 vteřin. Ke dvěma mistrovským titulům z dvacítky tak nyní přidala i ten první na trati 35 kilometrů, o které se nechala již dříve slyšet, že by jí mohla být ještě bližší než dvacítka. S přehledem také vyhověla nominačním požadavkům pro start na mistrovství světa v Eugene i na evropském šampionátu v Mnichově. Na obě akce je již kvalifikována také pro závod na 20 kilometrů. Až za Terezou finišovala v čase 2:52:21 Maďarka Viktória Madarászová a třetí byla za 3:08:43 slovenská mistryně Hana Burzalová. Druhého nejlepšího výkonu v rámci mistrovství České republiky dosáhla Jana Zikmundová (3:25:08). Dvojnásobná medailistka z letošních juniorských mezinárodních vrcholů Eliška Martínková závod nedokončila. Stejný osud postihl také nejlepší slovenskou chodkyni Máriu Czakovou.

Mužský závod ovládl slovenský šampion Miroslav Úradník v čase 2:37:32. Z Čechů si vedl nejlépe druhý Vít Hlaváč, jenž tak díky výkonu 2:45:25 získal premiérový titul mistra České republiky na této trati. Jinak se však jedná již o jeho čtvrté chodecké mistrovské zlato za posledních jedenáct měsíců. Za uplynulý rok totiž posbíral též tituly na dvacítce i padesátce a také v závodě na 50 000 metrů na dráze. Pětatřicetikilometrovou porci ovšem už v minulosti zvládl rychleji, než se mu to podařilo v Banské Bystrici. Při svém osobáku na padesátku v Dudincích procházel touto metou v mezičase 2:41:26. Co se týká mistrovství ČR, stříbro si na krk pověsil zkušený Lukáš Gdula za 2:53:16. Celkově byl pak čtvrtý. Svou první mistrovskou medaili mezi dospělými vybojoval bronzový Jaromír Morávek (2:54:30), který je věkem stále ještě junior.

Hrdinou závodu byl však Martin Nedvídek - čtvrtý v pořadí MČR v čase 3:01:20hod, který si na závod odskočil z pouhých 700km vzdáleného Rumburka, kde několik hodin předem v sobotním odpoledni jasně dominoval Pražské chodecké hodinovce  a v celkovém součtu Hodinovka 12.998m a 35km 3:01:20hod, tak na 48km dosáhl výkonu 4:01:20hod. 

VÝSLEDKY / ERGEBNISSE 

Kontakt

SMOLA CHŮZE z.s.
Starochuchelská 17/13
159 00 Praha 5
IČ 22718125

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
mob.: + 420 602 216 501


Bankovní spojení: ČSOB
Číslo účtu: 247527517/0300
IBAN: CZ53 0300 0000 0002 4752 7517
BIC: CEKOCZPP

 

Logo smolachuze
(informační leták)

Pepa Poděbrady 4 389

Sportovní spolek SMOLA CHŮZE byl založen v roce 2011 JOSEFEM SMOLOU, JAROSLAVEM RIEDEREREM a JANEM HADRAVOU.

Spolek je od samého počátku své činnosti atletickým oddílem registrovaným u Českého atletického svazu.

Členskou základnu vytvořili a zároveň prvními atlety spolku se stali LENKA BOROVIČKOVÁ, PETR ADAM a JOSEF SMOLA, všichni tři jsou díky jejich schopnostem od samého počátku pravidelnými účastníci a „sběrateli“ medajlí z vrcholných veteránských soutěží – Mistrovství světa, Mistrovství Evropy, Europa Challenge a patří k absolutní světové špičce ve svých veteránských kategoriích. Tím jsou zároveň motorem a vzorem pro jejich mladší následovníky.


IMG 4533V roce 2021 dochází k ukončení spolupráce s IVO PITÁKEM. Důvodem jsou zásadní názorové rozdíly na zásadní otázky jako je vedení a fungování české chodecké reprezentace, české chůze jako celku nebo vzájemné vztahy vůbec, které se ukázaly od zimy 2020/2021 jako blokující další vývoj, tak, aby nebyla zvýhodňována pouze úzká zapouzdřená skupinka tzv. "vyvolených", bez možnosti vést dialog i s ostatními skupinami a zájemci o českou chůzi.

V roce 2016 se IVO PITÁK (profesionální trenér sportovního centra MŠMT a trenér jilemnického sportovního gymnázia, nejúspěšnější trenér chůze v ČR současnosti) stává trenérem Josefa Smoly a v roce 2017 vstupuje Ivo Piták do spolku s celou svojí chodeckou skupinou v čele s ANEŽKOU DRAHOTOVOU.

Ivo Piták se trenérskému řemeslu začal věnovat ještě v době svého aktivního závodění v druhé polovině osmdesátých let minulého století. Na olympijských hrách, mistrovství světa a Evropy, světových a evropských pohárech startovala celá řada jeho svěřenců. Takže my jsme už několikátou generací, která skupinu tvoří, a v každém případě máme ambice být tou nejlepší. My máme motivaci a velikou chuť uspět, on má za sebou zkušenosti, vědomosti a zatím i dostatek sil. Toto spojení nám dává šanci uspět ve sportovním světě i na mezinárodním poli. Naším cílem jsou medaile a naše filozofie je dána výrokem:

„Není důležité zvítězit, ale slušně se chovat“

Žofka, Balšán, Doležal, Moc, Bílek, Vavřačová, Dibelková a v posledních letech Drahotová – to jsou jen hlavní jména spojená s výkony, které měly a mají v evropské i světové chůzi zvuk! A když chceme, aby v jejich stopách vyšli další následovníci, nemůžeme očekávat, že se z ničeho nic někde v Čechách vynikající chodec objeví. Žvaněním se neobjeví!


IMG 3703 StředníNemohl jsem se už dívat na to, jak ve chvíli, kdy si Anežka Drahotová vybere svůj díl smůly a problémů, není nikdo, kdo by ji výsledkově alespoň částečně zastoupil. To byl moment, kdy jsem si řekl, že pokud chci, aby se česká chůze stala konkurenceschopnou, musím spojit a podpořit chytré a úspěšné lidi se stejným zájmem a musíme okamžitě přestat planě debatovat a začít něco dělat.


pchh132aSpolek SMOLA CHŮZE nabízí spolupráci trenérům a závodníkům (chodcům), aby pod hlavičkou spolku do světa a Evropy znovu vyrazili. Snaha a pomoc spolku zahrnuje všechny kategorie. Od těch nejmenších, až po veterány. Jako první moji nabídku pochopili a přijali trenér Ivo Piták a jeho chodci. Sám jsem začal s touto skupinou trénovat, tak mám jasnou představu o tom, jak je možné pracovat a proč právě této skupiny se mezinárodní výsledky dlouhodobě drží – zde se příliš nediskutuje, neteoretizuje, ale pracuje. A to je moje filozofie, díky níž se podařilo vybudovat i firmu SMOLA KONSTRUKCE s.r.o.

Pomocnou ruku podáváme taktéž i nově vznikajícímu atletickému oddílu ve Vrchlabí. Chci, aby k chůzi byly přiváděny děti „nepřebrané“ přednostně ostatními disciplínami.
Jsme na začátku cesty a vím, že to nebude snadná cesta. Ale chůzi, jako atletickou disciplínu mám rád, zajímá mě a tak zde budete moci sledovat, jak se sny a plány daří uskutečňovat!


Spolek SMOLA CHŮZE je zároveň pořadatelem významných chodeckých závodů v ČR:

  • Mezinárodní Pražská chodecká hodinovka
  • Mezinárodní padesátka – Mistrovství ČR na 50km chůze mužů i žen, zároveň národními mistrovstvími dalších evropských zemí

Při pořádání a organizaci závodů velmi úzce spolupracujeme s AC Rumburk v čele s Honzou Reinem.


Generálním partnerem spolku SMOLA CHŮZE je společnost SMOLA KONSTRUKCE s.r.o., která je partnerem Českého atletického svazu a Generálním partnerem nejvýznamnějších chodeckých závodů v ČR, kterými jsou chodecké závody:

 

Milí přátelé,

rádi bychom se vyjádřili k situaci fungování SMOLA CHŮZE a činnostem Ivo Pitáka.

pitak 1Ačkoliv v minulosti SMOLA CHŮZE s Ivo Pitákem spolupracovala, naše cesty se rozešly a aktuálně jsou naše aktivity rozdělené. Důvodem jsou zásadní názorové rozdíly na zásadní otázky jako je vedení a fungování české chodecké reprezentace, české chůze jako celku nebo vzájemné vztahy vůbec, které se ukázaly od letošní zimy jako blokující další vývoj, tak, aby nebyla zvýhodňována pouze úzká zapouzdřená skupinka tzv. "vyvolených", bez možnosti vést dialog i s ostatními skupinami a zájemci o českou chůzi.

Ivo Piták má navíc celou řadu aktivit, které nemají s činností SMOLA CHŮZE nic společného a nejsou SMOLA CHŮZE ani nijak zaštiťovány. 

SMOLA CHŮZE tak ukončuje s Ivo Pitákem spolupráci. a tímto mu děkuje za uplynulou spolupráci..  

Zároveň tímto krokem SMOLA CHŮZE upravuje svou základní  filozofii z  původní „Není důležité se zúčastnit, ale zvítězit.“  na "Není důležité zvítězit, ale slušně se chovat".

 

za SMOLA CHŮZE z.s.   Josef Smola

OLOMOUCKÁ DVACÍTKA V CHŮZI, 10.DUBNA 2021

PŘIHLÁŠKY:

Podávají atletické oddíly na webové stránce ČAS (http://www.atletika.cz), a to od pondělí 22. března do neděle 4. dubna 2021, uzávěrka přihlášek je v neděli 4. dubna 2021 ve 24.00 hodin.

Zahraniční účastníci se přihlašují emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ve stejném termínu.

ZÁVOD SE USKUTEČNÍ JAKO:

MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN NA 20 KM

1. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ A ŽEN NA 20 KM

ODLOŽENO - MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VETERÁNŮ MUŽŮ NA 10 KM A ŽEN NA 5 KM

plakát OL20 2021 final bez časáku bez MČR veteránů

Jsme organizátorem a generálním partnerem mezinárodních chodeckých závodů „OLOMOUCKÁ DVACÍTKA“.

Na tomto historickém a tradičním závodě velmi úspěšně spolupracujeme od jeho 45. ročníku, který se konal v roce 2011, tedy již téměř deset let!

Závod „Olomoucká dvacítka“ ve Smetanových sadech v Olomouci má dlouholetou tradici.

DSC 4437 Ol. 20 2019Historicky první ročník se datuje k 27. 8. 1967 a velice rychle si tento závod získal na popularitě. K největším propagátorům závodu v poválečném období patřili Alois Lajčík,  Václav Dostalík a Jaroslav Bráblík. Tito závodníci patřili mezi přední československé chodce. V polovině šedesátých let jim TJ Lokomotiva Olomouc vytvořila podmínky pro pořádání vlastního chodeckého závodu. Ve spolupráci s organizátory Jaroslavem Polákem a Františkem Dvořákem se jim v roce 1967 podařilo uskutečnit první ročník.

Za místo závodu vybrali Smetanovy sady, dějiště mezinárodních květinových výstav Flora Olomouc, které spolu s ideálním okruhem v parkovém prostředí vytváří neopakovatelnou atmosféru závodu. Proto je závod vyhledávaný nejen našimi, ale hlavně i předními zahraničními chodci.

Pravidelně se závodu účastnili dnes již legendy československé a mezinárodní chůze: Jozef Pribilinec, Pavol Blažek, Roman Mrázek, Juraj Benčík, Alexander Bílek, Václav Dostalík,  Ivo Piták, Miloš Holuša, Jaroslav Makovec, Miloslav Lapka, Jana Smolová-Zárubová, Dana Vavřačová, Viera Toporek z Rakouska, Gunhild Kristensen z Dánska.

V novodobé éře se závodu pravidelně účastní nejlepší čeští závodníci Lukáš Gdula, Vít Hlaváč, Martin Nedvídek, Anežka Drahotová, Zuzana Schindlerová, Lucie Pelantová účastnice olympijských her a samozřejmě celá další česká a slovenská chodecká obec, soupeřící se špičkovou mezinárodní konkurencí .závodníků ze Slovenska, Polska, Litvy, Itálie aj. Závodů se zúčastňuje i jeden z nejlepších současných chodců světa, olympijský vítěz a mistr světa Matej Tóth ze Slovenska. Velký důraz klademe na žákovské a dorostenecké kategorie, abychom podpořili zájem o chůzi naší nejmladší generace, aby se stala motorem rozvoje sportu v naší společnosti.

Trať závodu je vedena ve Smetanových sadech, na ideálním, rovném a současně certifikovaném okruhu, dle pravidel ČAS a IAAF, na kterém je tedy možno dosahovat světových výkonů a limitů na velké mezinárodní akce jako jsou Olympijské hry, Mistrovství světa či Evropy.

V blízkosti tratě se nachází hotel Flora, který skýtá ideální ubytovací kapacity. Letos byl otevřen hotel další. Město Olomouc má napojení na mezinárodní letiště Vídeň, Brno, Bratislava, Ostrava.

Co se týče organizační stránky závodů, je zajištěna místním atletickým klubem, který má bohatou zkušenost v pořádání MČR, MČR 22, MČR žáků, MČR ve vícebojích, MÚ, ale i velkých světových akcí v podobě MS postižených.

Generálním partnerem akce je společnost SMOLA KONSTRUKCE s.r.o. 

!!!POZOR!!! - Uzávěrka přihlášek je již tuto neděli 4. dubna 2021 ve 24.00 hodin!!! 

plakát OL20 2021 final bez časáku bez MČR veteránůPŘIHLÁŠKY:

Podávají atletické oddíly na webové stránce ČAS (http://www.atletika.cz), a to od pondělí 22. března do neděle 4. dubna 2021, uzávěrka přihlášek je v neděli 4. dubna 2021 ve 24.00 hodin.

Zahraniční účastníci se přihlašují emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ve stejném termínu.

ZÁVOD SE USKUTEČNÍ JAKO:

MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN NA 20 KM

1. KOLO EXTRALIGY MUŽŮ A ŽEN NA 20 KM

ODLOŽENO - MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VETERÁNŮ MUŽŮ NA 10 KM A ŽEN NA 5 KM

anezka drahotovaNarozena 22.7.1995 – reprezentantka ČR v atletice, členka VSC MŠMT ČR, závodnice USK Praha.

Stejně jako její dvojče Eliška by asi mohla úspěšně závodit v jakémkoli sportu, nebo disciplíně, trvající déle než 2 minuty.

V roce 2013 (ve svých 18.letech) vybojovala 7.místo na atletickém MS v Moskvě, když skoro do ¾ trati na vedoucí pozici zatápěla na chodecké dvacítce dospělým soupeřkám. Na předcházejícím MEJ v Rieti se Anežka stala juniorskou mistryní Evropy v chůzi na 10km, ve finále 3.000m překážek doběhla 9. (po pádu na voďáku). Při EP juniorek došla na chodecké desítce stříbrná a se sestrou Eliškou byly 2.v soutěži družstev. Při podzimním MS v cyklistice ve Florencii Anežka dojela na 19. místě v silničním závodě. České mistrovské juniorské tituly má z atletiky i cyklistiky.

Anežka riskuje, do závodů chodí po hlavě a dokáže závodit stylem ‚buď a nebo‘. Asi i proto při cyklistice častěji padá. Ale také často vítězí!

VÝSLEDKY 2013
MS –     7. místo            atletika 20km chůze – 1:29:05 rekord ČR vyrovnaný
MSJ –    19. místo           cyklistika silnice (hromadný závod)
MEJ –   1. místo            atletika 10.000m chůze – 44:15,98 rekord ČR sen. i jun.
             9. místo            3.000m/př
EPJ –    2. místo           10km chůze – 46:29
             2. místo           družstvo jun.

 

MČR – 1. místa:    3.000m ch.jun.hala, 3.000m jun.běh hala, přespolní běh, cyklistika časovka jednotlivců jun., časovka dvojic jun.                                                                      2. místa:    20km chůze ženy, 1.500m ženy hala, 4. místo 1.500m ženy


Výkony:  1.500m – 4:24, 3.000m – 9:24, 3.000m.př. – 10:10, 5.000m – 16:47, 10km sil. – 33:59, ½ maraton – 1:18:23, 10.000m chůze 44:15, 10km chůze – 46:28, 20km chůze – 1:29:05


Rekordy ČR:       seniorský chůze 20km, 2 x juniorský 3.000m/př., 10.000m chůze
Vítězka ankety Atlet roku v kategoriích objev roku a junior, 9. v celkovém pořadí

Úspěchy z minulých let:

MSJ –    6. místo        10.000 m chůze / 12,
              7. místo         běh do vrchu / 12,
            25. místo         1.500 m / 12
MS dorost – 6. místo     5.000m chůze / 11
Vítězka ankety Atlet roku v kategorii junior roku / 12

Anežka Drahotová - profil na IAAF

Rok 2018 - ANEŽKA JE ZASE ZPÁTKY!!!

JARNÍ ZÁVODNÍ BLOK ROKU 2018:

LUGANO TROPHY – memorial Albisetti 11.března 2018
2.místo 20km ch – 1:30:48

DUDINSKÁ 50ka – mítink EAA 24.března 2018
2.místo 20km ch – 1:30:35

OLOMOUCKÁ chodecká DESÍTKA 29.března 2018
1.místo 10km ch - 44:53

PODĚBRADY – mítink EAA, M-ČR na 20km a mezistátní víceutkání 7.dubna 2018
mistrovský titul M-ČR , celkové pořadí: 5.místo 20km ch- 1:32:22

IAAF Race Walking Team Championships – China Taicang 5. – 6. května 2018
Mistrovství světa chodeckých týmů China Taicang (předměstí Shanghaie)
Největší soutěž chodeckého světového kalendáře roku 2018
6.místo 20km ch– 1:28:40!!!!!
Sama byla se svým vystoupením spokojená: “I kdyby tam ležel milion eur, zrychlit jsem už nebyla schopná. Možná škoda zbytečně pomalého začátku, ale v druhé půlce a koncovce jsem nechala všechno.“
Kvalitu závodu podtrhuje několik čísel. 14 závodnic pod 1:30, 27 pod 1:33, 44 pod 1:35, 70 pod 1:40. To jen na okraj, až se bude zase někdy v českých luzích a hájích diskutovat o příliš těžkých limitech. Se světem i Evropou ve vytrvalostních závodech bojovat lze. Nelze se k tomu pouze dostat většinově praktikovaným domácím způsobem výběru vhodných typů a přípravy.