Fakta, čísla, prognózy, startovní listiny

images25SKBIDE

Závod na 50km chůze má společný start mužů i žen, v úterý 7.srpna 2018 v 8:35hod. Půjde se na 2km okruhu v samém centru Berlína - plánek trati zde. Mužů je na startu celkem 36, žen 19. Vzhledem k vlně veder, která panují v celé Evropě a aktuální předpovědi počasí pro Berlín na den závodu 35°C ve stínu, bude hrát počasí zcela jednoznačně v tomto chodeckém maratonu hlavní roli. Jakékoliv přepálení tempa na začátku závodu, neodhadnutí vlastních sil a schopností, či nedostatečná hydratace před a během závodu se mohou stát fatálními pro kohokoliv.

V mužském závodě na 50km chůze je zcela jednoznačným favoritem olympijský vítěz a mistr světa v této disciplíně Matej Tóth ze Slovenska. Jen těžko si lze představit, že by ho mohl někdo ohrozit v dlouhé cestě za titulem Mistra Evropy a zlatou medailí. Na zbývající dvě medailová místa budou hlavními aspiranty dle papírových předpokladů Španělé, Ukrajinci a Italové, jak však řečeno  v úvodu, počasí závod promění v boj "s ohněm" a to tentokrát doslova a bude tak rozhodovat vůle a morálka a pořadí od druhého místa dále se může různě proházet.

CPA 5793

Nejstarším účastníkem nejen tohoto závodu ale celého ME v Berlíně je nám odborníkům velmi známý Španěl Jesús Angel Garcia, a teď !!!!POZOR!!!! je mu bez 2 měsíců 49let!!!!!!, datum narození 17.října 1969, a teď ještě jednou !!!POZOR!!!, jeho PB 3:39:54hod, SB 3:53:48 ho řadí k možným uchazečům o stříbrnou či bronzovou medaili!!!! Tohle je pro mě vítěz - jen si to představte, být takhle vynikající na takovéto úrovni takto dlouhou dobu - neznám nikoho jiného takového!!!!   

Naším želízkem "v berlínském ohni"  bude Lukáš Gdula, který udělal v přípravě opravdu všechno, aby uspěl. Poslední blok přípravy probíhal v italských horách ve výškách kolem 2.000m n.m. Speciální chodecké kilometry doplnila cyklistická objemová příprava i naplavané kilometry. 

Závod na 50 kilometrů chůze žen se půjde na mistrovství Evropy poprvé v historii. Zde je jasnou kandidátkou na premiérový titul bývalá portugalská světová rekordmanka a mistryně světa z Londýna Inéz Henriquesová. Nejvážnějšími soupeřkami by jí měli být Slovenka Mária Czaková, Bělorusky a Španělky.

Startovni listina - ME Berlín - 50km chůze muži

Startovní listina - ME Berlín - 50km chůze ženy