Uplynulý víkend Slovensko hostilo ME U18

RESULTS

RZTento šampionát mládeže se koná od roku 2016 a Slováci mohou být na odvedenou práci velmi hrdí. Šampionát v Banské Bystrici byl jejich skvělou vizitkou, byl vyhodnocen jako nejúspěšnější ME této kategorie. Souboje mladých atletů, jejich obrovské nadšení a nasazení, i to nejspíše stojí za rekordní sledovaností streamů napříč Evropou. Závody přilákaly také velké množství diváků, včetně závodníků a realizačních týmů si do hlediště našlo každý den cestu cca 5 000 lidí!

Do chodeckých soutěží na 5000 m se bohužel nikdo od nás kvalifikovat nedokázal. Přesto rozhodně stálo za to závody sledovat. Závody se hemžily osobními rekordy a především vítězní Italové se prezentovali fantasticky zvládnutou technikou. Do sboru rozhodčích byl EA nominován rumburský Martin Nedvídek a jak informoval z místa závodu, hned 4 rozhodčí z 6 byli z těch, kteří skládali loni zkoušky. Závodníci byli opravdu pod drobnohledem, kartami se tabule jen červenala, ale jak již potvrdilo i vyhodnocení videa ze závodů, nová vlna rozhodčích byla přísná, ale velmi objektivní a v nových rolích tito rozhodčí obstáli. O to hodnotnější je výkon obou Italů, kdy vítězka Di Fabio předvedla 21:50.80 a to technicky dokonale. Stejně tak Alessio Coppola - 21:01.44.

ME U 18 se konalo ve velmi unikátním areálu banskobystrické Dukly. Krom hlavního stadionu, kde se konal samotný šampionát, byl hned vedle k dispozici rozcvičovací stadion a v docházkové vzdálenosti byl k dispozici další stadion disponující 8 drahami, který byl hojně využíván k tréninkům. Závodní a rozcvičovací stadion se nachází v parkovém areálu, kde je možnost provozovat celou řadu dalších sportů. Šampionát Slováci využili dokonale k rozvoji atletické infrastruktury i k velké práci s mládeží. Bravo.