Lukáš Gdula si v rámci přípravy na vrchol sezony (ME Berlín 50km chůze) při extralize v Ostravě vyzkoušel "sprinterskou" formu na 5.000m chůze na dráze, Lenka Borovičková se oproti minulému víkendu na této trati zlepšila o 24 sek.

Druhé kolo extraligy, které se uskutečnilo v Ostravě, rozšířilo řady „limitářů“ pro Berlín hned o tři jména. Výkonnostní požadavky splnili půlkař Lukáš Hodboď, kladivářka Kateřina Šafránková a sprinterka Marcela Pírková. Na stovce zazářil Zdeněk Stromšík. Nejvíce bodů posbírali muži Olympu Praha a ženy Dukly Praha.

Lukáš Gdula, který už má limit pro Berlin na chodecký maraton 50km bezpečně splněn od jara, si v rámci své přípravy na tento vrchol sezony (ME Berlin 50km chůze), vyzkoušel "sprinterskou" formu na 5.000m chůze na dráze a zašel v této fázi přípravy výborných 20:38min!!! Tím zároveň získal pro svůj oddíl  9 cenných extraligových bodů.  Jeho bratr Tomáš vybojoval v témže závodě 4 extraligové body za 23:36min. 

Lenka Borovičková, která se rozhodla nestartovat den předtím při "Chodeckém svátku v Rumburku", aby ušetřila síly právě na tento závod, vybojovala 8 extraligových bodů pro PSK Olymp Praha, za který letos od nás hostuje. Svým výkonem 26:53min se zlepšila o 24 sek oproti výkonu z minulého víkendu při MČR Masters v Rumburku (27:17min).

Zároveň Lukášovi držíme moc palce při závěrečné fázi jeho přípravy na vrchol sezony, kterým bude, jak již uvedeno výše Mistrovství Evropy v Berlíně na 50km chůze dne 7.srpna 2018.

Výsledky Ostrava 5.000m chůze