Rostislav Kolář obhájil na 10km trati loňské vítězství v osobním rekordu, před zle dotírajícím Martinem Nedvídkem. 

Výsledky / Ergebnisse

Odkaz na výsledky na www.atletika.cz

118.ročník chodeckého závodu Praha-Brandýs (legendární trať z Prahy do Brandýsa se bohužel již dávno nechodí), podruhé konaný na 1,2km výborném okruhu v Praze - Satalicích , vyhrál po velkém souboji Rostislav Kolář z SK Hranice v osobním rekordu 45:37. Rosťa tím zároveň obhájil loňské prvenství (loni za 46:16min) před zle dotírajícím Martinem Nedvídkem z AC Rumburk (45:43min), který nakonec zaostal až ve finiši posledního kola o pouhých 6 sekund za vítězem. Na třetím místě si pro celkem dobrý čas 55:13min došel Pepa Smola M58 (loni 56:34min).

V závodě žen šla na 5km chůze osamocená Johana Petříková čas 28:03min.

V dorostenkách ukázala Veronika Smolíková z pořádajícího oddílu obrovský progres, když oproti loňskému výsledku se zlepšila téměř o 4min už na 30:10min! Vítězná Ema Kyselicová ze Spartaku Praha 4 pokořila 30min hranici výkonem 29:27min. 

V dorostencích osamocený Tomáš Endršt z USK Praha dosáhl na 5km trati výkonu 25:54min, což je o 1min zhoršení oproti loňsku (24:50min).

K tristní účasti chodců a chodkyň: pokud se nejde o ligové body nebo o nějaké výrazné prize money, tak prostě chodci nemají o závody v české kotlině zájem. Pak nezbývá než vyrazit do zahraničí nebo pořádat závody v Německu (viz AC Rumburk Zittau).....To je velice smutné konstatování a velikánská škoda!!!

Počasí: 15st, zataženo, větrno.

Skvělá organizace závodu pořadatelem AC Praha 1890 pod vedením Františka Zouhara st. a jeho týmu! Děkujeme za těch pár chodců! 

vyhlášení prvni tři muži