Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na březnové mistrovství světa družstev v chůzi.

Chodecký světový šampionát v chůzi družstev se uskuteční 4. a 5. března a jeho hostitelem je ománská metropole Muscat. České barvy bude hájit pět jmen.

Muscat 2022V závodě žen na 35 kilometrů budeme mít zastoupení v Tereze Ďurdiakové. Ta v říjnu loňského roku stanovila časem 2:51:50 hodnotu národního rekordu v této nové disciplíně a zajistila si účast na mistrovství světa v Eugene i na evropském šampionátu v Mnichově.

V závodě mužů na 35 kilometrů oblékne český dres Vít Hlaváč. Ten má sice už díky loňskému času z padesátky splněno pro pětatřicetikilometrový závod na ME v Mnichově, ovšem pokud chce pomýšlet na účast v Eugene, musí cílit na čas 2:33, což by pro něj znamenalo výrazné vylepšení osobního rekordu.

V závodě žen na 20 kilometrů si svou premiéru na velké mezinárodní akci mezi dospělými odbyde stříbrná z MEJ v Tallinnu a bronzová z MSJ v Nairobi Eliška Martínková, která jistě pomýšlí na výrazně posunutí kariérního maxima na této trati, které má zatím hodnotu 1:39:13. Ostrý limit pro start na ME v Mnichově je 1:32:15.

V kategorii juniorů na 10 kilometrů budeme mít na startu dva reprezentanty, a tak čeští mladíci budou mít možnost zasáhnout i do soutěže družstev. Dvanáctý z MEJ v Tallinnu a osmnáctý z MSJ v Nairobi Jaromír Morávek a dvacátý z MEJ v Tallinnu Adam Zajíček budou cílit na čas 43:00, kterým by si zajistili účast na letošní mistrovství světa juniorů v kolumbijském Cali.