Horst a Maria Kiepertovi skvělým hostiteli Josefa Smoly v Biburgu poblíž Augsburgu.

V předvánočním čase pozval Horst Kiepert (MBB-SG AUGSBURG) kamaráda Josefa Smolu (SMOLA CHŮZE PRAHA) na návštěvu do jeho domova v Biburgu poblíž Augsburgu. Horst a Maria Kiepertovi připravili náramný program zahrnující kromě prohlídky Augsburgu i trenink a čas zbyl i na povídání, o čem jiném než o chůzi. Horst a Maria Kiepertovi byli skvělými hostiteli.

Kromě neuvěřitelné bilance Horsta Kieperta, který závodní chůzi provozuje již neuvěřitelných 55 le!!t!, a pravděbodobně se tak na konci tohoto roku (tedy zítra)!!, stane MASTERS atletem s nejvíce závodními starty vůbec! S jeho nezaměnitelným dlouhým (obrovským) krokem a vždy perfektním stylem. Horst začínal s chůzí v Postupimi (Potsdam) a dokonce byl trenérem Ronalda Weigela (současný trenér německé chodecké reprezentace) v mládežnických kategoriích, kdy v jeho skupině trénovalo pravidelně 5-7 mladých chodců. Nyní již Horst celých 25let spokojeně žije s jeho ženou Marií v Biburgu poblíž Augsburgu.

Jedna z pěkných domácích tréninkových tratí Horsta, vedoucí po cyklostezce, na které jsme si společně šoupnuli nádherný lehký dopolední trénink: 8km chOV + 10 x 200m:

Biburg 1

Město Augsburg tentokrát postrádalo, tak, jak všude, vánoční trhy, návštěva restaurace však naštěstí při dodržení pravidla 2G+ nebyla problémem:Augsburg am Abend

 

 

Velmi zajímavá je i Horstova sbírka obrazů (obrázky dole) s chodeckými náměty, jejichž autorem je bývalý slavný italský chodec Raffaelo Ducceschi, nyní se živící jako umělec:Horst doma 1

 

 

 

 

 

Horst obraz 2Horst obraz 1