Jaromír Morávek  je na odchodu ze SMOLA CHŮZE PRAHA do AK Škoda Plzeň!

Morávek hodinovka DSC0452Jaromír Morávek je na odchodu ze SMOLA CHŮZE Praha. Nejlepší český juniorský chodec má namířeno do AK Škoda Plzeň. Oba kluby se již na přestupu v listopadovém přestupním termínu dohodly a tak schází již jen oficiální potvrzení přestupu od Českého atletického svazu.

Jaromír Morávek přišel do SMOLA CHŮZE v roce 2019 z AC Moravské Slavie Brno jako nadějný dorostenec. Za dobu svého působení ve SMOLA CHŮZE se vypracoval v nejlepšího českého dorosteneckého a posléze juniorského chodce. 8.srpna 2020 vytvořil v Rumburku výkonem 21:46,26min  český dorostenecký rekord v chůzi na 5.000m na dráze. V letošním roce splnil nominační kriteria a zúčastnil se, jak juniorského Mistrovství Evropy v estonském Tallinu  (10.000m chůze na dráze, 11.místo, 44:12,17), tak Mistrovství světa v keňském Nairobi (10.000m chůze na dráze, 18.místo, 45:44,72min). V závěru letošní závodní sezóny pak vybojoval bronzovou medaili na vůbec prvním Místrovství ČR  v silniční chůzi na 35km výkonem 2:54.30hod.

Jarda Morávek k odchodu: "chtěl bych Pepovi Smolovi poděkovat za podporu, v roce 2020 jsi mě skutečně zachránil, akorát mě mrzí, že toho lituješ. Bylo to rozhodnutí, které jsem dlouho odkládal, ale vzhledem k mé situaci je toto rozhodnutí logické. Budu rád, když mi přestup povolíš. Není to nic osobního, můj přestup je čistě účelová věc. Přeji ti spoustu úspěchů sportovních i pracovních. Jěště jednou děkuji za tvoji podporu".

Josef Smola k uvolnění Jardy: "ničeho vůči Jardovi nelituji, naopak jsem velmi pyšný a rád, že jsem finanční, materiálovou a organizační podporou pomohl Jardovi dostat se na úroveň nejlepšího českého juniora! Jardovi přeji mnoho úspěchů a spokojenosti v jeho novém působišti a v dalším výkonnostním růstu. Pokud někdo sledujete detailněji tyto stránky nebo chodecké dění, tak víte, že v červnu letošního roku došlo k ukončení spolupráce mezi Ivo Pitákem a SMOLA CHŮZE. A protože Ivo Piták je trenérem i Jardy, je nutno hledat hlavní důvod jeho odchodu právě tady".

Podrobné vyjádření k situaci v české chůzi za uplynulý rok z mého pohledu, poté naleznete ve "Vánočním článku" zde na tomto webu.