Další vele posilou týmu SMOLA CHŮZE se stává Jan Rein, obrovský pracant a jeden z největších upřímných sportovních nadšenců! 

IMG 5519 StředníSMOLA CHŮZE - JAN REIN - AC RUMBURK  - tohle více než úspěšné spojení je tady už dlouhé roky. Je proto jen logické, že se i Jan Rein nyní stává součástí týmu SMOLA CHŮZE!

Honza Rein je předsedou AC Rumburk a atletice se věnuje již více než 40let!

"Neznám lepšího organizátora, stmelovače týmu a většího sportovního nadšence"  říká o něm Josef Smola a jedním dechem dodává: "Já sám jsem se o tom za posledních 10let přesvědčil na vlastní kůži už mnohokrát a mohl bych o tom vyprávět jednu historku za druhou...... Za všechny snad tu z ME MASTERS v Benátkách (Eraclea Mare) při vytvoření složení ČR družstva na 10km chůze:  Jarda Pták - Honza Rein - Josef Smola. Ostatní se divili proč Jarda Pták, když by se dalo vytvořit v jiném složení mnohem silnější družstvo, které by bojovalo o medaili z ME.....Honza odpověděl: "dalo, ale i s Jardou uděláme silné družstvo, protože budeme hlavou na tom tak dobře, že to prostě dáme" a ona z toho opravdu nakonec ta medaile byla............!!!

Odpověď na následující otázku, je nade všechny charakterisitky Honzy Reina:

Kde bereš Honzo tolik elánu pro svoji trenérskou a organizátorskou činnost?

„Vidíte, a mně to připadá, že je to pořád málo. Rád bych dělal ještě víc, zrovna tak bych rád ještě víc běhal, chodil a trénoval. Dělám to, co mě baví a co asi i umím. Vždy musí být nějaký „blázen“, který svým chováním žene okolí vpřed, a to se mi asi daří. A energie? Nejsem superman, občas to i trošku bolí, ale o tom se nepíše! Je to takový úžasný maraton, vyhráváme, tak si ani neuvědomujeme, jak rychle běžíme či jdeme. A mám kolem sebe výbornou partu. Recept znám, ale málokdo ho chce slyšet. To není šolichání, to je práce!“  

A na závěr: kdo nevěří, ať tam běží (nebo klidně i jde chůzí) : KAM?: na stadion AC Rumburk: KDY?: v podstatě kdykoliv ,tam naleznete desítky nadšených dětí a mládeže připravujících se pod taktovkou Honzy Reina a jeho týmu.