Rumburk přinesl kromě horkého tartanu i velice kvalitni výkony mužské ČR reprezentace - prvních čtyřech mužů, z toho dva z nich jsou jěště v juniorském věku. Přední ženy, závod pojaly spíše jako příležitost k tréninku. A závod přinesl také velkou hořkost domácím chodcům kvůli diskvalifikacím. Ale hlavně Rumburk přinesl konečně velmi vysokou závodnickou účast, kterou výborně doplnili naši přátelé z Německa. 

chuze RumburkTradičně výborně uspořádaný chodecký mítink, díky pořádajícímu AC Rumburk, přinesl kromě velmi horkého letního počasí, řadu velice kvalitních výkonů zejména v mužích, kdy prvni čtyří reprezentanti (z toho dva z nich jěště junioři) podali vysoce kvalitní výkony. Přední ženy závod pojaly spíše jako trénink. 

Závod silně zhořknul pořádajícímu AC Rumburk, neboť v mužské kategorii byli tři borci z celkem pěti startujících diskvalifikováni.........no comment.

První vlna závodů se startem v 15:00hod  měla bezesporu ty nejtěžší klimatické podmínky, protože v tu dobu jěště ani přes hlavní tribunu žádný stín na rozpálený tartan nedosáhnul. Oproti třetí závodní vlně se startem v 18:00hod, při které hlavní tribuna dávala životadárný stín na téměř celou cílovou rovinku. Proto celkové srovnávání výsledků není úplně objektivní........

V Ý S L E D K Y / E R G E B N I S S E