V sobotu po dlouhé době startují chodecké závody také pro normální - amatérské chodce! Kde jinde než ve městě chůzi zaslíbené RUMBURKU!

Po 10ti měsíční přestávce kvůli Covidu (naposledy 8.8.2020 právě v Rumburku - Svátek chůze) startují v sobotu 5.června 2021 konečně chodecké závody a soutěže také pro normální - amatérské chodce!!! Ta doba byla pro amatérské chodce strašidelně dlouhá a je otázkou, jakou formu po tak dlouhé době lze vůbec očekávat. Trénování do šuplíku asi nikoho moc nebaví, doba kdy byla motivace alespoň pro účast na virtuálních závodech je pryč (alespoň pro mě). A tak již zítra uvidíme, jak v dosti teplém počasí, bude 25kol na tartanové dráze AC Rumburk vůbec probíhat. Jedno je jisté. Dráhových 10.000m chůze bude probíhat celkem ve třech vlnách:

V první vlně se startem v 15:00hod se na start postaví závodníci a závodnice, soutěžící ve 2.atletické lize a zřejmě všichni ostatní amatéři.  Ve druhé vlně startující v 16:30hod přijdou na řadu ženy a to hezky všechny pěkně v řadě za sebou od amatérek až po ty největší profíčky a tedy mistryně svého řemesla (avšak POZOR!: Mistrem v jakémkoliv odvětví se stane člověk tehdy, jestliže má odtrénováno deset tisíc hodin nebo deset let........ Pokud by snad někdo neznal pravidlo 10 000......). A konečně třetí a poslední vlna startuje v 18:00hod. V této poslední vlně startují všichni muži závodící v extralize a v 1.lize a tedy uvidíme absolutní výkvět české chůze včetně profesionálních chodců!!! 

STARTOVNÍ LISTINA  - 10.000m CHŮZE NA DRÁZE - ROZDĚLENÍ DO VLN:


1.kolo liga velký

Liga 5.6. plakat 2