NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ČESKÁ CHODKYNĚ ANEŽKA DRAHOTOVÁ A OLYMPIJSKÝ ŠAMPIÓN MATEJ TÓTH SPOKOJENI S TRENINKOVÝM KEMPEM V MELAGU: VŠUDE BYLO MRTVO, A TAK I HLAVNÍ SILNICI MĚLI JEN  PRO SEBE!

1 web Toth Spolocne foto aj s Anezkou 660x400Zní to možná neuvěřitelně, ale „lockdown“ a protipandemické opatření mohou přinést sprotovcům připravujícím se na tokijskou olympiádu i pozitiva. Jako například chodcům z tréninkové skupiny Mateja Spišiaka na čele s Matejom Tóthom, kteří se tři týdny připravovali v italském vysokohorském středisku Melago ve  dvoutisícové nadmořské výšce.

„Paradoxně – opatrení nám padli vhod. Na trénink jsme měli absolutní klid. V celé turistické oblasti v dolině Velalunga jsme byli de facto pouze my. Dokonce jsem trénoval i na hlavní silnici, která je za normálních okolností plná aut,“ podotknul olympijský šampión, který se na soustředění do Melaga vrátil po sedmi letech.

Protipandemické opatření v této oblasti Itálie na hranicích s Rakouskem byli v čase, když tam trénovala Spišiakova skupina, mimořádně přísné. „Bez negatívního testu na covid-19 jste oblast městečka Curon Venosta, kam patří i Melago, nesměli opustit. Stejně tak platil zákaz vycházení, hotely nepřijímali hosty a i my jsme se mohli ubytovat jen díky potvrzení, že jsme profesionální sportovci na služební cestě. Rodinný hotel Alpenjuwel jsme proto mělil pouze a jen pro sebe,“ popisoval situaci Matej Tóth. „Starali sa o nás přímo majitelé hotelu, s nikým jiným jsme se nesetkávali.  Takže jsme vytvořili jakousi bublinu. V celé oblasti bylo úplně mrtvo. Nikdo tam nebyl – akorát naše skupina, ke které se již tradičně připojila nejlepší česká chodkyně Anežka Drahotová.“

Na cestičkách v Melagu a okolí se kromě Mateja Tótha připravovali nejlepší slovenská chodkymě Mária Katerinka Czaková, Michal Morvay, Ľubomír Kubiš. K nim se později připojila česká vicemistryně Evropy 2018 na 20 km a někdejší juniorská chodecká světová šampiónka Anežka Drahotová. 

 

Na fotografii: Slovensko-česká chodecká skupina na soustředění v Melagu (zleva): Matej Tóth, fyzioterapeut Denis Freudenfeld, kouč Matej Spišiak, Mária Katerinka Czaková, Ľubomír Kubiš, Michal Morvay, Anežka Drahotová a lekář Pavol Hajmássy.