Aneb výcvikový tábor nejen chodecké reprezentace na šumavském Churáňově

Foto5Foto6Poté, co byl na poslední chvíli z epidemiologických důvodů zrušen chodecký závod v italské Ostii, který měl být zároveň také společným mistrovstvím Itálie, Slovenska a České republiky na trati 50 km, došlo ke zrušení přípravného tréninkového tábora před tímto závodem.

Ačkoliv bylo mistrovství ČR zrušeno již podruhé (Dudince, Ostie), podařilo se najít ještě třetí variantu na jeho uspořádání společně s mistrovstvím Slovenska v tuzemských podmínkách. To i přes riziko nevyhovujícího počasí, a ne zcela příznivých podmínek. Volba českého a slovenského atletického svazu padla na slovenskou Trnavu a mikulášský termín 5. 12. 2020

Přípravu na tento závod pro naše reprezentanty Gdulu a Hlaváče jsme spojili s podzimně – zimní přípravou některých našich mládežníků. Tento model přípravy se ukázal jako přínosný a funkční v průběhu celého uplynulého roku. A tak se v penzionu U Churáňů sešli reprezentanti a další mladí a nadějní chodci a chodkyně s reprezentační trenérkou Kateřinou Čermákovou a jejím asistentem Ivem Pitákem.

Krásné inverzní slunečné počasí dovoluje sportovní, nejen chodecko-vytrvaleckou přípravu v plném rozsahu. Tréninkové kilometry na silnici i v terénu radostně přibývají, a i kdyby z hlediska posunu v rankingu IAAF nebylo trnavské mistrovství úspěšné, rozhodně bude mít tento kemp veliký přínos v budování základního objemového kapitálu před nadcházející sezónou.

Pokud se epidemiologická krize zvládne a vše bude dle plánů, čeká nás příští rok sezóna s velkým počtem zajímavých vrcholů, včetně ME a MEJ chodeckých družstev u nás v Poděbradech, ME juniorů v Tallinu, MS juniorů v Nairobi, ME dorostenců Rieti a s vrcholem OH v Japonsku.

Jestli chceme vidět na těchto akcích úspěšná vystoupení našich chodců a chodkyň, je zapotřebí nezaspat a řádně se připravit.

Foot3Foto2