Na Městský stadion ve Vítkovicích se přesune pozornost české atletiky. O nadcházejícím víkendu (5. a 6. září) se zde uskuteční mistrovství republiky juniorů a dorostu, které bude při absenci mezinárodních šampionátů hlavním vrcholem sezóny. Na koho se můžeme těšit v jednotlivých kategoriích?

50286015582 97c6c3882e kDOROST 5.000m chůze na dráze

V kategorii dorostenců najdeme několik jmen, která zaslouží pozornost. V první řadě bude zajímavé, jak si povede Jaromír Morávek (SMOLA CHŮZE PRAHA), jenž před měsícem zašel národní rekord na 5 km chůze – 21:46.26.a který je hlavním favoritem celého závodu. Trochu na paty by mu mohl šlapat téměř domácí závodník Adam Zajíček (Atletika Poruba), který má letos šlápnuto taktéž již velmi solidních 22:30.56. 

V dorostenkách je jasnou hlavní adeptkou na titul Klára Hlaváčová (AC Tepo Kladno). Nejpočetnější zastoupení má však Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE s velice nadějnou Terezou Pittnerovou, která by se mohla pokusit vybojovat umístění na stupních vítězů  a dále s Marii Dejmkovou a Denisou Brožkovou.

JUNIORKY a JUNIOŘI 10.000m chůze na dráze

Hlavní favoritkou na titul je v juniorkách zcela jednoznačně Eliška Martínková (AC Turnov), která má letos tuto trať zašlápnutou  už velmi hluboko pod 50min. Stříbrná medaile by se měla stát kořistí její oddílové kamarádky Jany Zikmundové, přesvědčivé vítězky z Vídně o minulém víkendu. Třetí místo by měla dle papírových předpokladů vybojovat Michaela Baklíková (AK ŠKODA Plzeň).

V juniorech při velmi slabé konkurenci (pouze 3 přihlášení) je jasné, že medaili budou mít všichni, pokud se některý z nich nenechá diskvalifikovat. V jakém pořadí dojdou do cíle je při nestálé výkonnosti velice těžké předpovídat.

Šampionát startuje v sobotu v 8:45 závodem na 5.000m chůze na dráze, následovat ho bude v 9:25 závod na 10.000m chůze na dráze.

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH chůze dráha 5.000m

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH chůze dráha 10.000m