Čestnému členovi ČAS a významnému činovníkovi z Olomouce bylo 68 let.

DSC 4495 Ol. 20 2019

Dovolte mi, abych vyjádřil za všechny chodce velikánský zármutek a zároveň vyjádřil upřímnou soustrast celé rodině a olomoucké atletice za pana Miroslava Hrabala.

Spolupracoval jsem s ním od roku 2011 velice úzce a velice rád  při pořádání Olomoucké dvacítky v chůzi (snad to na tom závodě taky bylo trochu vidět) a začátek dubna jsem si nikdy neuměl představit jinak než tak, že se všichni zase sejdeme v Olomouci ve Smetanových sadech na tomhle tradičním závodě. A na to jsem se vždycky obrovsky těšil….. už nemůžu……..

Hra osudu, jakoby letos zrežírovala vše úplně jinak, nejprve, že tradiční závod 18.dubna nebude kvůli situaci, kterou všichni dobře známe, ale pak o pouhé tři dny později přišla pro nás tahle strašná rána , že se s panem Hrabalem už vlastně nikdy neuvidíme…….to že se neuksutečnil jeden ročník závodu je proti tomu vlastně naprosto nicotné…….

Josef Smola

 

"21. 4. 2020 nedoběhl svůj poslední závod Mirek Hrabal, atlet duší i srdcem a skvělý člověk, který celý svůj život zasvětil atletice," uvádějí olomoučtí atleti na svém Facebooku k umrtí "po krátké nemoci " ve věku nedožitých 69 let.

Olomoucký rodák (*21. 10. 1951) byl závodníkem-sprinterem, poté rozhodčím či trenérem - svěřenci Roman Lacko nebo Roman Zrun. Od roku 1991 byl předsedou Atletického klubu Olomouc, který se zasadil o umělý povrch na místním stadionu. Působil také jako předseda Krajského atletického svazu Olomouc. V dubnu 2017 mu byl za jeho činnost udělen titul Čestný člen Českého atletického svazu (viz foto).

"Byl pilířem atletiky v Olomouci i olomouckém kraji a jeho bohaté atletické zkušenosti a věčný optimismus nám všem budou chybět," dodávají s bolestí v srdci, rodina a všichni členové AK Olomouc.

Poslední rozloučení s Miroslavem Hrabalem proběhne v úterý 28.4.2020 v 11:20 v olomouckém krematoriu.