Prohlášení EMA, k Mistrovství Evropy MASTERS v hale (3.000m a 5km chůze) LOC Braga a k Mistrovství Evropy MASTERS mimo dráhu (30km/10km chůze silnice) LOC Madeira, Portugalsko

Milí atleti, milí činovníci veteránské atletiky!

Prohlášení MadeiraVšichni jsme právě nyní svědci velmi zvláštní situace ve světě a nevíme, co přijde. Lidé dost trpí okolnostmi způsobenými koronavirem. Nepotřebuji vysvětlovat a opakovat, co nám přináší každou chvíli nové zprávy. Právě nyní vlády jednají o postupu, kterému nejsme schopni dobře rozumět, ale je to tak, nemáme na to vliv.

Naši partneři v Braze a Madeiře jsou velmi zarmouceni vývojem, protože se skutečně starají o nás masters a potřebují rozhodnutí k práci. Evropská unie dává rady vládám, jak být připraveni. V různých zemích jsou rozhodnutí odlišná, není vidět jednotnou cestu.

V této nejisté situaci LOC a EMA musí najít řešení, tak jako jiné sportovní organizace. Tato situace je velmi ožehavá – způsobená rozhodováním vlád. Lidem z některých částí zemí není dovoleno cestovat, akce v uzavřených prostorách jsou odkládány, tak jako jsme to udělali v Braze. Lidé musí zůstat doma, italská města jsou uzavřena, školy uzavřeny a lidé překotně nakupují v supermarketech…

LOC a EMA hledají nyní cestu, jak se vyrovnat s rozhodnutími, která nás sice všechny neuspokojí, ale musí být učiněna.

BRAGA

  • EMACI Braga je přeloženo na 10. – 17. ledna 2021. Toto je jediné datum, které je k dispozici, protože město poskytlo halu organizátorům jiných akcí. Dráha musí být znovu instalována před vánocemi. Nemůžeme mít jiný termín.
  • Všechny současné přihlášky budou platné pro toto nové datum. Nová další přihlášení budou možná od 25. března do 6. prosince 2020.
  • Někteří lidé, kteří si zabukovali své lety a ubytování bez pojištění, mi sdělili, že přijedou na dovolenou a trénink. LOK nabídl stadion pro trénink během jejich pobytu. Ti, kteří mají zajištěné lety a ubytování přes agentury, mohli by změnit bukování na nový termín.
  • V časovém programu EMACI bude malá změna: kros se uskuteční na začátku mistrovství.
  • LOC a EMA vynaložily prostředky na celou akci a účty jsou zaplaceny. Místopředseda - ekonom EMA bude posuzovat, kolik startovného bude možno vrátit atletům, kteří nejsou schopni přijet v lednu. Potřebujeme na to nějaký čas, abychom našli řešení. Každý atlet obdrží dopis, aby svou přihlášku potvrdil nebo zrušil. Doufáme, že stále podporujete naši iniciativu, nevzdat to!
  • Vyhlášení „EMA BEST MASTERS AWARD“ – Veterán Evropy bude poslán atletům spolu s diplomy. Nebude čekat do ledna 2021.
  • Pro ty atlety, kteří přijedou do Bragy v březnu: budu v Altice Arena v sobotu 14. 3. v 15 hodin, abych vás přivítal… protože je třeba pohovořit o některých záměrech do budoucna.

MADEIRA

ME mimo dráhu (EMCNS) 30km/10km chůze silnice se odkládá na termín 29. – 31. 10. 2020

  • Ostrov má autonomii a může činit svá vlastní rozhodnutí. Lidé jsou také jsou velmi znepokojeni situací. LOC president Policarpo očekává rozhodnutí nadřízených orgánů. Pokud rozhodnou uzavřít letiště Madeira nebo nechají jen určité přílety na ostrov Madeiru, nevíme…
  • Záměr je posunout obě akce – trail a vrchy spolu se silnicí na listopad 2020.
  • Startovné bude platit a přihlášení bude možné znovu do října… to je stále před rozhodnutím nadřízených orgánů.

Během posledních dvou dnů jsme dostali stovky mailů a mnoho telefonních hovorů. Někteří z nás jsou nyní na konci svých sil. Pomohlo by nám všem, kdybyste počkali na konečné rozhodnutí, které bude zveřejněno na našich oficiálních webových stránkách nebo obdržíte informace přímo od pořadatele prostřednictví Sigma nebo Opentrack.

EMA Council a LOC pracují na řešení, jak nejlépe mohou. Velmi vám děkuji za porozumění.

Jménem EMA Council, LOC Braga a LOC Madeira

Kurt Kaschke – EMA President