Start závodu na 20km žen ve 23:58hod, konec závodu v 01:48hod. Teplota vzduchu 31°C, Vlhkost 71%. 

Čiňanky získaly kompletní sadu medailí. Noční chodecký závod na 20km žen na MS v Dauhá se stal záležitostí Číňanek, které si rozdělily všechny medaile. Tu nejcennější vybojovala světová rekordmanka a olympijská vítězka  Liou Chung, 1:32:53hod.

Anežka Drahotová obsadila 19.místo, 1.38:29hod.

19 doha 3658

Závod začal kvůli tropickému vedru až minutu před půlnocí katarského času, přesto bylo 31°C.

Na start se postavilo 45 závodnic a polovina z nich se až do 9.km držela pohromadě ve vedoucí skupině.

V ní byla i Anežka Drahotová, ale na zrychlení, o které se postarala hned čtveřice!!!! Čiňanek nestačila. V podstatě na to nestačil téměř nikdo......... S Číňankami udržely krok jen čtvtrá Brazilka Erica De SENA|, 1:33:36hod a pátá Kolumbijka Sandra ARENAS, 1:34:16hod.

Závěr závodu byl stejně jako sobotní padesátka zcela v čínské režii. Obhájkyně titulu Jiayu YANG byla sice kilometr před cílem diskvalifikována, ale zbývající trio suverénně obsadilo celé stupně vítězů. Mistryně Evropy Španělka Maria PEREZ, 1:35:43hod skončila jako nejlepší Evropanka na osmém místě.

Anežka Drahotová, 1:38:29hod,  došla na 19.místě hodně vyčerpaná. "Měla jsem opravdu velkou formu, cítila jsem, že na to mám. Z počasí jsem měla před startem velký respekt a věřila jsem, že se s tím poperu. Ale od začátku jsem se necítila dobře.Nepřemýšlela jsem o odstoupení, MS se prostě nevzdává. Bylo to opravdu těžké, velké dusno, vlhko, vyhřátý asfalt. Ta kombinace je pekelná" řekla v cíli Anežka Drahotová.  

 

VÝSLEDKY 20km ženy