Vít Hlaváč na 20km chůze jedenáctý v Evropě do 22let ve vynikajícím osobním rekordu 1:26:55hod!!! Česká chůze žije!!! 

Víkend snů z pohledu české reprezentační chůze završil Vít Hlaváč zcela nečekaným 11.místem v Evropě ve vynikajícím osobním rekordu 1:26:55hod na 20km chůze ve švédském Gävle.

HLAVAC PODE 0488Po pátečním bronzu Anežky Drahotové na Světové univerziádě v Neapoli a po sobotním vítězném tažení našich dorostenek a dorostenců díky Elišce Martínkové při mezistátním utkání v Trnavě, završil tento víkend snů z pohledu české chodecké reprezentace Vít Hlaváč, když zcela nečekaně vybojoval jedenácté místo v Evropě v kategorii do 22let!! BRAVO!!! 

Do chodeckého závodu mužů na 20 kilometrů odstartovalo celkem jednadvacet závodníků včetně našeho Víta Hlaváče. Vít Hlaváč měl před vlastním závodem sice ze všech startujících nejhorší osobák, ale téhle nezáviděníhodné role se zhostil na třikrát podtrženou jedničku!!!!

Záhy po startu se od zbytku startovního pole oddělil Turek Salih Korkmaz, kterého stíhala skupinka pronásledovatelů s největšími favority. Dlouho se zdálo, že Korkmaz dotáhne své snažení do zlatého konce, ale nakonec se před něj přeci jen dostal ruský favorit Vasilij Mizinov, jenž si došel pro zlato v čase 1:21:29. Salih Korkmaz mohl však být spokojen i se stříbrem a novým národním rekordem 1:21:32. Bronz získal zástupce britské chodecké školy Callum Wilkinson za 1:22:33.

Hlaváč začal závod ze zadních pozic a postupně se prokousával pořadím směrem kupředu, až dosáhl velmi solidního jedenáctého místa. Navíc si o dvě minuty a jednu vteřinu vylepšil osobní rekord z letošních Poděbrad, když prošel cílem za 1:26:55hod!!!

POZÁVODNÍ ROZHOVOR S VÍTEM HLAVÁČEM 

VÝSLEDKY