Díky Anežce Drahotové zůstane jedna medaile z chodeckých soutěží ze Světové letní univerziády v Evropě!!!

Chodkyně Anežka Drahotová si v tropických podmínkách odbyla na univerzitním mistrovství světa úspěšnou premiéru v italské Neapoli, když si na trati 20 kilometrů došla pro bronzovou medaili. Nad její síly byla pouze dvojice australských soupeřek. Svěřenkyně trenéra Iva Pitáka zvládla trať za 1:35:44. Závodu jasně dominovaly Australanky. Zlato získala Katie Haywardová v čase 1:33:30. Na stříbrný stupínek pak vystoupala její reprezentační kolegyně Jemina Montagorá, která byla o 27 vteřin pomalejší (1:33:57). „Australanky byly silné a době připravené na teplo. Jsem ráda, že jsem porazila čínské závodnice. Čas nebyl extra kvalitní. Byl to pro mě hrozný boj,“ nechala se Drahotová slyšet v rozhovoru pro Českou televizi.

Vzhledem k tomu, že v mužském závodě na 20km (píšeme o něm ve včerejším článku)  obsadili první tři místa Japonci, zůstala pro Evropu, díky Anežce Drahotové, pouze jedna jediná medaile z chodeckých soutěží!!!

Co pak předvedou Japonci, na letošním MS (konec září) v katarském Dohá? A co potom hlavně na OH na domácí půdě v Tokiu v roce 2020?

FullSizeRender12

FullSizeRender13

FullSizeRender11