Atletický klub Olomouc a SMOLA CHŮZE z.s. pořádají 13.dubna 2019 OLOMOUCKOU DVACÍTKU V CHŮZI:

Mezinárodní chodecké závody Race Walking Races with National Permit, Mistrovství ČR MASTERS v chůzi na 10km,  1.kolo extraligy a 1. a 2.ligy atletických družstev.

 Vážení přátelé sportu a sportovní chůze, jsme pořadatelem tradičních mezinárodních chodeckých závodů „Olomoucká dvacítka“

Na tomto historickém a tradičním závodě velmi úspěšně spolupracujeme od jeho 45.ročníku, který se konal v roce 2011, tedy již devátý ročník po sobě. Závod „Olomoucká dvacítka“ ve Smetanových sadech v Olomouci má dlouholetou tradici.

DSCF17042Historicky první ročník se datuje k 27. 8. 1967 a velice rychle si tento závod získal na popularitě. K největším propagátorům závodu v poválečném období patřili Alois Lajčík, Václav Dostalík a Jaroslav Bráblík. Tito závodníci patřili mezi přední československé chodce. V polovině šedesátých let jim TJ Lokomotiva Olomouc vytvořila podmínky pro pořádání vlastního chodeckého závodu. Ve spolupráci s organizátory Jaroslavem Polákem a Františkem Dvořákem se jim v roce 1967 podařilo uskutečnit první ročník. Za místo závodu vybrali Smetanovy sady, dějiště mezinárodních květinových výstav

Flora Olomouc, které spolu s ideálním okruhem v parkovém prostředí vytváří neopakovatelnou atmosféru závodu. Proto je závod vyhledávaný nejen našimi, ale hlavně i předními zahraničními chodci.

Pravidelně se závodu účastnili dnes již legendy československé a mezinárodní chůze Jozef Pribilinec, Pavol Blažek, Roman Mrázek, Juraj Benčík, Alexander Bílek, Václav Dostalík, Ivo Piták, Miloš Holuša, Jaroslav Makovec, Miloslav Lapka, Jana Smolová-Zárubová, Dana Vavřačová, Viera Toporek z Rakouska, Gunhild Kristensen z Dánska.

V novodobé éře se závodu pravidelně účastní nejlepší české ženy Zuzana Schindlerová, Lucie Pelantová účastnice olympijských her, Anežka Drahotová stříbrná z Mistrovství Evropy 2018 a samozřejmě celá česká a slovenská chodecká špička, soupeřící se špičkovou mezinárodní konkurencí. V roce 2013 se závodu zúčastnil i olympijský vítěz Matej Tóth ze Slovenska.

dsc 5229Nastávající 53. ročník závodu je zařazen do kategorie Race Walking Races with National Permit, je zároveň 1.kolem extraligy a I.a II. ligy lehkoatletických družstev, a Mistrovstvím ČR MASTERS v chůzi na 10km, což zaručuje kromě celé české chodecké špičky včetně té absolutní Anežky Drahotové, Lukáše Gduly i účast špičkové mezinárodní konkurence závodníků ze Slovenska, Polska, Litvy, Itálie aj.

Do budoucna předpokládáme postupné navyšování rozpočtu, máme rozjednaných několik sponzorů a předpokládáme taktéž rozsáhlejší spolupráci s Českým atletickým svazem. V případě získání Evropského poháru v chůzi do Poděbrad v letech 2021, 2023, 2025, máme velký zájem o pořádání MČR v chůzi na 20km. (Evropský pohár v chůzi nelze spojit současně s MČR). Naším cílem je propagace chůze v ČR mezinárodním závodem. Velký důraz klademe na žákovské a dorostenecké kategorie, abychom podpořili zájem o chůzi naší nejmladší generace, aby se stala motorem rozvoje nejen chodeckého sportu ale celé naší společnosti.

Trať závodu je vedena ve Smetanových sadech, na ideálním, rovném a současně certifikovaném okruhu, dle pravidel ČAS a IAAF, na kterém je tedy možno dosahovat světových výkonů a limitů na velké mezinárodní akce jako jsou Olympijské hry, Mistrovství světa či Evropy.  V blízkosti tratě se nachází hotel Flora, který skýtá ideální ubytovací kapacity. Letos byl otevřen hotel další. Město Olomouc má napojení na mezinárodní letiště Vídeň, Brno, Bratislava, Ostrava.

DSC 2005 Ol. 20 2018Co se týče organizační stránky závodů, je zajištěna místním atletickým klubem, který má bohatou zkušenost v pořádání MČR, MČR 22, MČR žáků, MČR ve vícebojích, MÚ, ale i velkých světových akcí v podobě MS postižených.

Při vzájemné spolupráci Vám nabízíme:

  • Možnost stát se partnerem akce, což představuje být uveden v souvislostech a zmínkách o pořádané akci a mít prostor na propagačních materiálech jako jsou bannery, plakáty, bulletiny či webové stránky připravované pro tuto příležitost.
  • Prezentace Vašeho jména při vystupování ve sdělovacích prostředcích (TV, rádio, tisk, internet, sponzorská tabule …) Díky našim stanoveným cílům je tato nabídka velice zajímavá i do budoucna, jelikož máme ambice pořádat závody evropských rozměrů a to znamená i širší zájem veřejnosti a tím i větší propagace pro naše sponzory či obchodní partnery.Děkujeme za Váš čas a věříme ve zdar jednání a snaze o propagaci závodu v pěkném prostředí, spojeném s pohodovou atmosférou a skvělými výkony závodníků. 
  • Věříme, že tato podpora pomůže našim sponzorům či obchodním partnerům zviditelnit se a také zdůraznit jejich zájem o podporu rozvoje sportu v Čechách.
  • Naše spolupráce je možná v širokém rozmezí, a to od finančních příspěvků v jakékoliv výši, až po hmotné ceny na základě smlouvy o reklamě či sponzorské smlouvy.

Generálním partnerem akce je společnost SMOLA KONSTRUKCE s.r.o. zabývající se výstavbou potravinářských provozů, chladíren, mrazíren a hal.

Těšíme se na spolupráci.

SMOLA CHŮZE z.s.                                                            Atletický klub Olomouc

Ing. Josef Smola                                                                  Mgr. Miroslav Hrabal