Po chodeckém svátku  PODĚBRADY WALKING, se v sobotu 13.dubna půjdou dva významné závody: v Olomouci se rozjíždí domácí ligová sezóna již 53. ročníkem tradiční OLOMOUCKÉ DVACÍTKY  a v německém Naumburgu, Mezinárodní chodecké závody s Mistrovstvím Německa na 20km chůze.  

DSC 1954 Ol. 20 2018Po chodeckých hodech v Poděbradech, rozhodně nepříchází žádný půst, ale další tučná sousta.

V sobotu 13.dubna začíná domácí ligová sezóna již 53.ročníkem tradiční Olomoucké dvacítky (půjde se již poněkolikáté ale pouhých 10km, vzdálenost 20km je bohužel pro tuzemskou výkonnost příliš dlouhá a oddíly by tak přišly o drahocenné body...). Na startu se očekává kromě většiny ČR závodníků a závodnic včetně celé naší špičky i mezinárodní účast.

Generálním partnerem olomouckého závodu je tradičně společnost SMOLA KONSTRUKCE s.r.o.

Závodníci SMOLA CHŮZE Praha, hostují pro letošní ligovou sezonu v následujících klubech: Lenka Borovičková - OLYMP Praha, Josef Smola - AC RUMBURK, Petr Adam - SK Nové Město nad Metují.

Ten samý den (bohužel v termínové kolizi s Olomoucí) se půjde v německém Naumburgu nejvýznamnější a tradiční německý chodecký závod a zároveň mistrovství Německa v chůzi na 20km, zde smějí startovat i veteráni, protože časový limit 20km závodu je 3hod! A nic to nevadí Christopehrovi Linkemu ani ostatním německým hvězdám, že na 1km okruhu musejí o několik okruhů předcházet mnoho slabších závodníků, ba nevadí to ani pořadatelům, kteří rádi stráví s krásnou chůzí delší dobu.

Propozice Olomoucké dvacítky