Poděbrady s obhájci Christopherem Linke, Eleanorou Giorgiovou i Anežkou Drahotovou!!!

V sobotu 6. dubna proběhne již 87. ročník tradičního chodeckého závodu Poděbrady Walking, který spadá do kategorie Permit Meeting EA a je zároveň také mezistátním utkáním i mistrovstvím republiky mužů a žen na trati 20 kilometrů. I tentokrát se ve středočeském lázeňském městě sejde velice zajímavá mezinárodní konkurence. Nechybí obhájci loňských prvenství Christopher Linke a Eleanora Giorgiová ani domácí hvězda Anežka Drahotová.

Leták 2019Nejatraktivnějším chodeckým kláním v rámci letošního ročníku bude z pohledu českého diváka závod žen na 20 kilometrů, ve kterém uvidíme stříbrnou medailistku z loňského mistrovství Evropy a českou rekordmanku Anežku Drahotovou. Svěřenkyně trenéra Ivo Pitáka dokázala v minulosti v Poděbradech i zvítězit. Stalo se tak v roce 2014. Loni došla na páté příčce a letos věří v lepší umístění. V tomto roce už má za sebou dva starty na dvacetikilometrové distanci. Ve švýcarském Luganu došla třetí v čase 1:34:27, čímž si zajistila účast na mistrovství světa v Dauhá. O týden později pak v Dudincích finišovala na pátém místě za 1:37:08. V rámci mistrovského závodu pak bude usilovat o svůj pátý titul na dvacítce.Hlavní soupeřkou naší reprezentantky by měla být obhájkyně loňského prvenství Italka Eleanora Giorgiová, která v minulém roce jasně dominovala v novém rekordu mítinku 1:28:49. Svým soupeřkám nedala ani tu nejmenší šanci a dokráčela si pro suverénní triumf.Mezi favoritky na pódiové umístění jistě patří i Litevka Živilé Vaiciukevičiutéová. Poděbradské maximum bronzové medailistky z ME do 22 let a páté z evropského šampionátu v Berlíně je třetí místo z roku 2017. Loni došla těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.Vysoké ambice mají také mimoevropské závodnice. Za zmínku jistě stojí stříbrná medailistka z Panamerických her i šampionátu Střední, Severní Ameriky a Karibiku Mirna Ortizová z Guatemaly nebo Mexičanka Valeria Ortuňová, která loni v Poděbraděch obsadila šestou pozici.V rámci mezistátního utkání doplní Anežku Drahotovou ještě Veronika Janošíková.

Ani v mužském závodě nebude chybět obhájce prvenství, kterým je Němec Christopher Linke, což je borec, jemuž se v Poděbradech nebývale daří. Mítink Poděbrady Walking ovládl již třikrát v letech 2015, 2017 a 2018. Právě při svém předminulém vítězství si ve středočeském lázeňském městečku zašel dosud platný osobní rekord 1:18:59. Navíc se zde také radoval z primátu na Evropském chodeckém poháru v sezóně 2017.Cestu za dalším poděbradským vítězstvím však pátý muž olympijských her, mistrovství světa i evropského šampionátu rozhodně nebude mít snadnou. Na startu totiž bude bronzový muž z mistrovství Evropy v Berlíně Vasilij Mizinov. Ruský chodec, který závodí jako nezávislý atlet si letos v Soči vylepšil kariérní maximum na 1:18:32 a bude mít ty nejvyšší ambice.Ještě kvalitnější osobní rekord 1:18:25 má stříbrný z olympijských her v Londýně 2012 a vítěz Panamerických her Eric Barrondo. Guatemalský chodec už v minulosti stál v Poděbradech na stupních vítězů. V roce 2015 byl třetí. Dalším borcem s vynikajícím osobákem 1:18:34 je stříbrný medailista z MS 2009 a šestý z olympijských her v Londýně 2012 Eder Sánchez z Mexika.Už tak kvalitní sestavu pak ještě doplňují například někdejší juniorský mistr světa Callum Wilkinson nebo stříbrný z ME do 22 let 2017 Němec Karl Junghannss.

 Do mezistátního utkání nastoupí trojice českých reprezentantů. Největší oporou by měl být čtyřnásobný mistr České republiky na dvacítce Lukáš Gdula, který už na této distanci startoval v Luganu a byl z toho čas 1:29:03. Spolu s ním nastoupí ještě Vít Hlaváč a Alexandr Malysa.Český juniorský tým se skládá z Rostislava Rožnovského, Filipa Kaštovského a Adama Zajíčka.87. ročník chodeckého mítinku Poděbrady Walking odstartuje v sobotu 6. dubna v 9:30 hod. závodem mládeže a veteránů a vyvrcholí v 15:30 závodem mužů.