V sobotu 23.března 2019 se půjde v rámci mezinárodní Dudinské pät´desiatky - EA Race Walking Permit Meeting o mistrovské tituly ČR na 50km chůze mužů.

FullSizeRender1Kromě jednoznačného favorita na mistrovský titul a jediného českého reprezentanta na mezinárodní úrovni na této nejtěžší chodecké trati Lukáše GDULY (Hvězda Pardubice) s osobním rekordem 3:54:29hod, se do mistrovské soutěže přihlásilo několik zajímavých, dá se říci "známých firem". A to Ondra MOTL  (ASK Slavia Praha), Vít HLAVÁČ (Tepo Kladno), Karel KETNER (SSK Vítkovice), Alexandr MALYSA (VSK Universita Brno) a veteráni Tomáš HLAVENKA a Tomáš VOJTÍŠEK (oba AC Moravská Slávia Brno).

O tituly Mistra ČR na 50km chůze bude tak bojovat cekem sedm borců, medaile jsou ale pouze tři, dá se proto očekávat, že ne všichni přihlášení závod dokončí. Za největšího konkurenta pro Lukáše Gdulu, lze podle prodělané přípravy považovat Ondru Motla. O bronzovou příčku mohou bojovat všichni zbývající závodníci. Ale je to padesátka, takže víme, že rozhodovat se bude mezi 35.-40.km. Ze závodu připravujeme ON-LINE reportáž.

STARTOVNÍ LISTINA 50km chůze muži