VA 1 2019 titulSLOVO ÚVODEM, Slávka Ročňáková předsedkyně SV ČAS 

Zpravodaj Veteránská atletika č.1 pdf v kompletní verzi

Stojíme na prahu nové atletické sezóny, která jako vždy začíná halovými závody. Setkáme se v sobotu 9. března na mistrovství ČR v jablonecké hale, kde zároveň vyhlásíme výsledky soutěže veterán/veteránka roku 2018. V druhé půli března nás pak čeká toruňská hala, kam vyjedeme na HMS, jehož součástí jsou i některé venkovní disciplíny.

Letošním rokem začíná nové čtyřleté funkční období představenstva našeho sdružení, o jehož složení jste rozhodli v loňských volbách – viz VA 3/2018. Tento kolektiv si nyní již připravuje podrobnější plány své činnosti do budoucnosti se zaměřením na efektivní řízení, zajišťování finančních zdrojů, výraznější propagaci veteránské atletiky a dobrou spolupráci s Českým atletickým svazem.

Ve výčtu významných akcí nastávajícího roku zde nechci opakovat celou naši termínovku. Přesto však bych některé vrchol-né akce ráda zdůraznila. Patří k nim především uspořádání mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se bude konat v květnu pod taktovkou Karla Šklíby a TJ Maratonstav Úpice v Janských Lázních. Přejeme pořadatelům, aby se i tato akce – jejich již čtvrté evropské mistrovství za posledních 25 let – setkala opět s úspěchem! A našim závodníkům – ať se daří!

Vrcholem naší veteránské atletické sezony bude červnové MČR na stadionu ve Svitavách. Hned měsíc nato – v červenci – se budou opět po čtyřech letech konat Evropské Masters Games, tentokrát ve více než třiceti sportech! Jejich pořadatelem bude italské Torino. A do Itálie se rozjedeme pak v září ještě dvakrát – na ME na dráze v regionu Benátky a MS v běhu do vrchu v Caglia-no del Capo. Věřím, že na všech zahraničních startech zacinkají medaile členů našeho Sdružení veteránů ČAS.

V létě se opět uskuteční mezistátní šestiutkání tentokrát v maďarském Zalaegerszeg. Podaří se nám konečně opustit druhé místo a bojovat o vítězství? Přečtěte si nová nominační kritéria.

Pečujte o své zdraví! Ať se vám daří jak na domácích mistrovstvích, tak i v zahraniční reprezentaci! Přeji vám, abyste dobře zaklekli do bloků roku 2019. Úspěšný start!