1900 Stefano della Sorda Meinung 50km50km chůze se půjde na mezinárodní úrovní bohužel naposledy na OH 2020 v Tokiu!!  Poté bude tato trať nahrazena 30km a navíc dojde i ke zkrácení ostatních tratí dle zabijáckého návrhu IAAF. Chodecká pravidla ("kontakt se zemí") se budou dodržovat pomocí speciálních čipů umístěných v závodních botách. Není to konec závodní chůze? Zkrácení tratí z 50km na 30km a 20km na 10km, aby chůze pomocí čipů byla chůzí?

Kdo jsou ti zabijáci naší discipíny?: Mauricio Damilano, ITA, Chairman, Khaled Amara, TUN, Tim Berret, CAN, Jahn-Pierre Dahm, FRA, Marianne Daniel, USA, Fumio Imamura, JAP, Robert Korzenowski, POL, Peter Marlow, GBR, Jefferson Perez, ECU, Miguel A. Rodriguez, MEX, Jane Saville, AUS, Shand Young, CHN.  K této komisi se řadí jěště tři rozhodující nositelé IAAF: Sebastian Coe, jako Prezident, Paul Hardy jako “řídící soutěží” a Paul Saladie - šedá eminence, jako šéf "závodního Managementu”.

Kdo bude výrobce těchto čipových zařízení? To je přece nad slunce jasné Čína přes Damilana staršího! A už připravují, jak se toto zavede do pravidel atletiky! Nebude to znamenat konec našeho sportu?

Na druhé straně: trenéři, atleti a další zúčastnění jsou téměř 100% PROTI ZMĚNÁM! Ale v Doha v polovině března 2019 bude stejně rozhodnuto proti téměř těmto 100%. Určeno  a rozhodnuto dle  Mickey-Mouse-návrhů výše uvedené komise: když půjde všechno “NORMALNĚ” , následující závěry budou odhlasovány JAKO KOMPROMIS! “Poslední mezinárodní závod na 50km chůze bude na OH v Tokiu 2020. Na MS 2021 v Eugene a dále v budoucnoosti se bude závodit na 20km a 30km chůze. Jakmile bude připravená nová technologie do závodních bot, budou tratě zkráceny na 10km a 20km. Toto je dle IAAF budoucnost závodní chůze.”

Jako "svatý prostředek" k tomu má být  vyvinuta “NOVÁ CHODECKÁ BOTA s čipem”? Bota, která vyhodnotí a určí kontakt se zemí! A tím by se závody na 10km chůze staly zase "chůzí "