Reportáž reprezentačního trenéra Ivo Pitáka přímo z italského MELAGA

IMG 0260IMG 0267IMG 0250

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V průběhu ledna proběhl tréninkový tábor na Churáňově, kde s Anežkou Drahotovou, Lukem Gdulou a Ondrou Motlem nabírali tréninkové kilometry i Eliška Martínková a Jarda Morávek.

Do osvědčeného vysokohorského Melaga odjeli kromě 2 osvědčených reprezentantů také i Ondra Motl a dva mládežníci, Jarda Morávek a Kačka Nedvídková.

Kromě velikého penza všeobecné tréninkové práce, kterou všichni dle svých možností zodpovědně zvládají je nedocenitelným přínosem fakt, že mladí mají možnost vidět například Anežku nejen při tréninku, ale i z pohledu celkového denního režimu a přístupu k přípravě. Pro mladé je velmi cené vidět, že ti dobří nedostávají nic zadarmo a že jejich úspěch je především o práci - a ne o planých řečech. A učit se techniku od závodnice, která je považována technicky za jednu z nejlepších na světě, také asi nebude k zahození. Systém, kdy se chodecká omladina připravovala s dospělými vzory společně, přinesl v minulosti řadu mezinárodně kvalitních výsledků. Takže je načase tento systém oprášit a znovu používat.